Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Sesja RPG Prawdziwy Typhoon - komentarze

Prawdziwy Typhoon - komentarze

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 272 total)
  • Author
    Posts
  • Pitmistrz
    Participant
    #50431

    Wydaje mi się że Valdore odpada nie wiemy czy istniał w tych czasach po za tym nie sądzę aby Rihannsu tak szybko chwalili się nowym projektem okrętu.Ale ja tu nie decyduję decyzja należy do MG.

    I. Thorne
    Participant
    #50434

    Pitmistrz , nadal brak chętnych na Defy, więc obecnie go masz. Nazwiska kapitanów wsparcia lepiej podaj, bo jak będzie wyglądało gdy główny okręt pójdzie na złom?Corvus, uznane jednostki jak zwykle na stronie BatletH. I zgadzam się z Pitmistrzem. Valdore/Norexan jest zakazany tak samo jak Negh'Var dla Klingonów.Zary, Kronos używał żółtego koloru w poprzedniej bitwie i nikt nie narzekał :> A jaki kolor proponujesz?

    Zarathos
    Participant
    #50446

    Ja mam jasne tło, więc ciemnego, a Ci co mają ciemne tło - jasnego. Może czerwonego. Albo po prostu pogrubienia?

    Reyden
    Participant
    #50449

    Zgadzam się z Zarathosem - zółty szczególnie jak jest pisany normalna czcionką bez bolda to jest ledwo widzoczny na jasnym tle , podobnie jak kolor niebieski na ciemnym tle .

    Za to ciemno czerwony , jasno czerwony , ten kolor ,także ten oraz ten i ten kolor są widoczne dobrze na ciemnym i jasnym tle .

    Co do nowej sesji i moich okrętów to:

    Galaxy - NCC 78955 USS Excalibur - kapitan Lucien Cortez 🙂

    Exceslior A #1 - NCC 26555 USS Hadrian - kapitan Paul Tasco

    Exceslior A #2 - NCC 35444 USS James T. Sherman - kapitan Olivier Diamato .

    Mam też jedno pytanie - może powołamy od razu zastępców dowódcy grupy ( 2 powinno wystarczyć ) ?

    I. Thorne
    Participant
    #50452

    Dobra, będzie zielony - taki jaki standarowo używam do karceia ludzi na moich podforach.

    Wybierajcie zastępców, wybierajcie. Lepiej od razu ustawcie łańcuch dowodzenia bo rotacja kadr dowódczych będzie raczej duża z powodu wysokiej smiertelności :>

    Anonymous
    Guest
    #50453

    Ja mam 2 pyt:1. jaką moc mają torpedy fotonowe ?2. A jaką fazery ? Jesli np dla Sovka refit jest napisane 12 fazerów 72000 TW mocy to jest na całość czy na 1 bank/pas ?

    I. Thorne
    Participant
    #50454

    Pełna rozpiska broni i większość zasad jest TU - post numer 3.

    Reyden
    Participant
    #50455

    Co do mocy torped to jest chyba 4 lub 5 typów u GF zależnie od typu wyrzutnii Najsłabsze mają 15 000 DMG , najmocniejsze 40 000 DMG .A Sovek refit nie ma 12 tylko 16 pasów fazerowych - każdy po 40 000 DMG co daje 640 000 DMG .Ale refit to dopiero rok 2379 .W bitwie Kronos ma wersję A - 12 pasów MK XII - 12 x 40 000 DMG - 480 000 DMG .Do tego 1 wyrzutnia kwatnowa i 4 fotonowe seryjne typ 4 - co daje DMG minimalne na poziomie 100 000 DMG + 4x40 000 DMG - czyli dodadkowe 260 000 DMG .

    Anonymous
    Guest
    #50456

    Jako okręt dowódczy ( nie ma innych chętnych ) wziąłbym Lakotę USS Vistula , co do okrętów wsparcia jeszcze się zastanowię.

    Hemrod
    Participant
    #50457

    Lakota to chyba chodzi o USS Lakotę zmodyfikowany Excelsior z Homefront. Ja o takiej klasie nie słyszałem przynajmniej 🙂

    Anonymous
    Guest
    #50458

    "Jako okręt dowódczy ( nie ma innych chętnych ) wziąłbym Lakotę USS Vistula , co do okrętów wsparcia jeszcze się zastanowię."Hemrod Lakota - specyfikacja EXC , USS Vistula nazwa okrętu chyba nie ma tu nic trudnego do zrozumienia ? 😛

    Hemrod
    Participant
    #50459

    No nie do końca, z tego co można np. na DITL wyczytać Lakota była jedyna w swoim rodzaju. Nie opłacało się ulepszać tych jednostek. No ale wszystko zależy od ustaleń MG

    Reyden
    Participant
    #50460

    @ Hemrod Lakota to bojowa wersja Excelsiora - pojawiła się w DS9 Paradise Lost , z danych oficjalnych wynika że jest znacznie lepiej uzbrojona i chroniona niż Excelsior A/B - 30 banków fazerowych MKIX i 4 wyrzutnie torped kwantowych vs. 12 x typ VIII i 4 wyrzutnie torped fotonowych Osłony i pancerz - Lakota ma osłony mocniejsze o jakieś 95% w stoasunku do Excelsiora A , ma też 2.1 cm pancerza i kadłub z kompozytu duronowo-trytanowego , zaś zwykły EXC ma tylko kadłub z duranium i brak pancerza .

    Hemrod
    Participant
    #50461

    Ok ale czy było więcej tych okrętów czy tylko jeden? Ja z tego co wyczytałem to tak zmodyfikowany był tylko USS Lakota.

    Reyden
    Participant
    #50462

    Kanoniczne jest potierdzone istnienie tylko jednego okrętu - właśnie USS Lakota .Nic nie wiadomo na temat innych okretów tej wersji .Ale w sesji kanon pod tym względem jest naginany - W dotychczas stoczonych bitwach pojawiły się dwa Exc Lakota - USS Corsair - dowodził nim Tazman w bitwach I-III , oraz USS Ripper Fercarta z poprzedniej bitwy .

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 272 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram