Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Prawdziwy Geralt powróci

Prawdziwy Geralt powróci

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Keymaster

Podczas rozmowy emitowanej w Radiu Gdańsk Andrzej Sapkowski stwierdził, że w przeciągu roku, dwóch lat powstanie kolejna książka o białowłosym zabójcy potworów.

Źródło: Onet

Zarathos
    Participant

Ja już myślałem, że Wasiljew napisał kolejne opowiadania o Wiedźminie z Wielkiego Kijowa, a to tylko Sapek będzie "tworzył". Oby szło mu to długo, w bólach i niech jego muza wyciągnie kopyta podczas połogu. Nie będzie męczył czytelników.

Dr Bobaz
    Participant

Z jednej strony szkoda - przekonałem się do powrotu Geralta w trylogii komputerowej (oczywiście póki co tylko dwie części, ale część trzecia jest "oczywista"), a to dopiero w zabójcach królów.

A to oznacza, że świat przedstawiony w grze zostanie skreślony na zawsze - pan Sapkowski niezbyt pochlebnie się wyraża na jej (gry) i jego (świata przedstawionego) temat.

Ale z drugiej strony - i pięcioksiąg i opowiadania przedstawiają jeden z najlepszych i "realnych nierealnych" światów przedstawionych jakie dane było mi dane poznać. Jedne z najprzyjemniejszych książek jakie czytałem, dlatego z przyjemnością do nich wrócę. Mam nadzieje, że tego nie spieprzy.

Jakby ktoś miał ochotę posłuchać oryginalnego wywiadu, to oto link

PS. Chociaż... Pan Andrzej Sapkowski wypowiadał się jedynie o pierwszej części, może to co zrobiono z Geraltem w drugiej już bardziej "mu odpowiada"?

Match
    Participant

Patrząc na "Żmiję", to nie wiem czy sięcieszyć czy raczej martwić...

Cross
    Keymaster

"Żmija" to niestety nie najlepsza forma, ale trylogia husycka mi podeszła mocno.

Melnikor
    Participant

A to oznacza, że świat przedstawiony w grze zostanie skreślony na zawsze - pan Sapkowski niezbyt pochlebnie się wyraża na jej (gry) i jego (świata przedstawionego) temat.

Co jest dla mnie dziwne. Po nakręceniu serialu i sytuacjach kiedy scenarzysta z reżyserem tłumaczyli Sapkowskiemu co autor miał na myśli opisując daną scenę, zastrzegł sobie jako właściciel marki że wszystkie wykorzystania i kreacje świata i bohaterów mają być przez niego wcześniej zaaprobowane. Coś na styl Lucasa w początkowym okresie.

perekel
    Participant

Świat przedstawiony w grze nie musi i pewno nie będzie skreślony. Coś czuję, że to będzie raczej historia z Geraltem i spółką w tle, niz przygody samego Białego Wilka.Zresztą pożyjemy, zobaczymy. 😎

walgierz
    Participant

Mało prawdopodobne, żeby to rzeczywiście była książka o Geralcie.

Wiadomo, że akcja będzie się po prostu toczyła w świecie wiedźmińskim. Ja nie mam nic przeciwko nowym bohaterom, a nawet wolę taka opcję, niż dopisywanie nowych wersów do zamkniętej już opowieści.

Pamiętajmy, że scenariusz gier nie miał nic wspólnego z pomysłami A. Sapkowskiego, który po zamknięciu sagi na Wiedźmina położył... kłódkę i miał w nosie co z nim robią (o ile oczywiście zapłacono za wykorzystanie postaci). 😉

„Jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata” – zdradził Wirtualnej Polsce Mirosław Kowalski, redaktor naczelny wydawnictwa superNOWA, które wydaje w Polsce kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego.

Kowalski twierdzi też, że „nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna”.

źródło:

http://ksiazki.wp.pl/gid,1365,tytul,Bedzie...ie,galeria.html

fluor
    Keymaster

Czyli będzie Wiedźmin, ale bez Wiedźmina 😉

Pitmistrz
    Participant

Będzie inny Wiedźmin.

Dalek
    Participant

Inny Wiedźmin to najlepsze, ale też i najniebezpieczniejsze rozwiązanie.Żmija była cienka, Trylogia Husycka cierpiała z powodu słabego głównego bohatera (na tle korowodu świetnych bohaterów drugoplanowych).Nie będę negował czegoś, czego na oczy nie widziałem (i autor też pewno ma mgliste pojęcie co to będzie). Pożyjemy zobaczymy.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram