Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Powstanie serial o Gotham City. Bez Batmana

Powstanie serial o Gotham City. Bez Batmana

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Participant

Stacja Fox zapowiedziała realizację serialu Gotham, opowiadającego o przygodach detektywa Jamesa Gordona, znanego z komiksów i filmów o Batmanie.

Dołączona grafika

James Gordon w komiksach DC

Według portalu Deadline Gotham ma być mrocznym serialem o mieście nękanym przez różnorodnych przestępców, którzy uczynili go sławnym nie mniej niż jego legendarny obrońca, Batman. Akcja toczyć się będzie na długo przed pojawieniem się w mieście Człowieka-Nietoperza i, jak zapewniają producenci, jest mało prawdopodobne, że zobaczymy go na ekranie. Głównym bohaterem Gotham ma zostać młody detektyw James Gordon, dzielnie walczący ze złem. James Gordon większości fanów kojarzy się z postacią komisarza, a nie szeregowego detektywa, ale od czegoś trzeba zacząć.

Dołączona grafika

Gary Oldman, ostatnie wcielenie Jamesa Gordona z trylogii Christophera Nolana

Nie wiadomo jeszcze, kto wcieli się w postać detektywa Gordona na małym ekranie. Serial ma przygotować Bruno Heller, twórca m.in. "Mentalisty", a za produkcję ma odpowiadać Warner Bros TV.

Źródła: deadline.com, gildia.film

Barusz
    Participant

Lepszy byłby o klasycznym, zmęczonym życiem detektywie. W ogóle brakuje serialu o policjancie, który wie, że tylu i tylu ludzi w mieście handluje dragami, ale ich nie wsadza, bo wie, że jak znajdzie trupa w rowie przydrożnym, to to ich będzie pytał o szczegóły wieczoru, nie boi się zrobić im spłuczkę, chodzi na dziwki itd. Może taki jest, ale ja nie kojarzę.

kotek
    Participant

Barusz, zaraz nas stąd wyrzucą za offtopa 😉 Co do zmęczonego życiem detektywa, może ktoś zabierze się za adaptacje serii powieści Marka Krajewskiego o Ebenhardzie Mocku. To naprawdę niezły materiał na film lub serial.

Tylko, żeby nie wyszło jak z Wiedźminem

Dołączona grafika

Barusz
    Participant

No myślałem troszkę o Mocku i jego lwowskiej identycznie identycznej inkarnacji.

LIBERTO
    Participant

Lepszy byłby o klasycznym, zmęczonym życiem detektywie. W ogóle brakuje serialu o policjancie, który wie, że tylu i tylu ludzi w mieście handluje dragami, ale ich nie wsadza, bo wie, że jak znajdzie trupa w rowie przydrożnym, to to ich będzie pytał o szczegóły wieczoru, nie boi się zrobić im spłuczkę, chodzi na dziwki itd. Może taki jest, ale ja nie kojarzę.

Barusz takie coś się nie sprzeda w juesej, nie ma okazji do pokazania szybkiej akcji i efekciarskich wybuchów, i -o zgrozo- nie byłoby romansu przystojnego detektywa z młodą początkującą policjantką, bo która by chciala mieć coś wspólnego ze starym dziwkarzem 😉

I. Thorne
    Participant

Uwazam, ze to blad. Wyglada to jak podpiecie slawnego nazwiska z serialem, ktorefo bohaterm moglby byc ktokolwiek.Lepszy bylby stary, a Batman, Robin czy Joker powinni przewijac sie w tle, czasami pomagac, czasami po prostu wspominac o nich.

Melnikor
    Participant

Uwazam, ze to blad. Wyglada to jak podpiecie slawnego nazwiska z serialem, ktorefo bohaterm moglby byc ktokolwiek.

Niestety to w ostatnich latach modny trend, często wciskany w remake.

kotek
    Participant

Ja daje temu projektowi szansę i mocno mu kibicuję. Jeśli coś mi się spodoba, a Batmana uwielbiam, to bardzo chętnie zobaczę prequel. Zobaczę każdą historię osadzoną w tym uniwersum.

mad
    Participant

był kiedyś taki film nawet całkiem niedawno - "Zły porucznik" z 2009 z Nicolas Cage i Eve Mendes, polecam:)

Barusz
    Participant

Filmów trochę było, seriali - nie. Widziałem niedawno dokładnie takie coś w teatrze i właśnie dlatego zatęskniłem 😉

Reyden
    Participant

@Barusz .Było kilka seriali w uniwersum Batmana , choć były to produkcje głównie animowane .Był też jeden serial aktorski z lat 60 czy 70 .

Coen
    Participant

Baruszowi chyba raczej chodziło o jego koncept z pierwszych postów, nie seriale o Gacku.

Natomiast od siebie dołożę dla Ciebie Bar taki serial - http://www.youtube.com/watch?v=MO-ZrF2HJjY

Nie jest identyczny z tym co wypisałeś, ale sterany życiem i nie zawsze przestrzegający litery prawa policjant jest jak najbardziej.

A i w odniesieniu do postu Kotka powiem tylko jedno - dzięki Wam bogowie, że HBO nie robiło Wiedźmina. Wyszedłby gorzej, a to praktycznie jak dzielenie przez zero...

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram