Forum Fantastyka Star Trek Powrót qeylIS'a

Powrót qeylIS'a

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Coen
  Participant
  #2647

  Powrót qeylIS'a

  QeylIS Niezapomniany był wojownikiem, który żył na Qo'noS tysiąc lat temu. Zjednoczył on klingoński lud Po tym jak własnoręcznie wykutym mieczem pokonał tyrana Molar'a, tworząc tym samym wielkie i potężne Imperium. W religii i kulturze klingońskiej jest uważany za najświętszą postać, zaś przypowieści o jego czynach przekazywane są z pokolenia na pokolenie, ucząc młodych i przypominając starszym znaczenie słów Honor, Obowiązek i Lojalność.

  Dołączona grafika

  Kiedy po zbudowaniu Imperium i nauczeniu swojego ludu qeylIS odchodził do Sto'Vo'Kor aby przygotować miejsce na pośmiertne życie dla tych co trzymać się będą jego nauk, poddani nie chcieli dać mu odejść. Pierwszy Imperator wskazał, więc wtedy gwiazdę na niebie i obiecał, że kiedyś powróci i aby tam właśnie, przy tej gwieździe na niego czekali. I dotrzymał obietnicy.

  Dołączona grafika

  Źródła:

  Star Trek: The Next Generation

  IKC bortaS

  IKC betleH

  A teraz, kiedy części formalna mamy za sobą... Wojownicy i inni fani treka! Dołączcie do mojego toastu: vo'vaD, niech żyje Imperium, które w zimnym bezmiarze kosmosu jest nigdy niegasnącym płomieniem honoru! Niech żyje qeylIS, Imperator, wojownik, filozof i wizjoner, który ów płomień ponad tysiąc lat temu rozniecił, a którego powrót dziś świętujemy!

  Qoy qeylIS puqloD

  Qoy puqbe'pu'

  yoHbogh matlhbogh je SuvwI'

  Say'moHchu' may' 'Iw

  maSuv, manong, 'ej maHoHchu'

  nI'be' yInmaj 'ach wovqu'

  batlh maHeghbej 'ej yo' qIjDaq

  vavpu'ma' DImuv.

  pa' reH maSuvtaHqu'.

  mamevQo'.

  maSuvtaH ma'ov.

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram