Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Powrót Ghostbusters

Powrót Ghostbusters

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • Author
    Posts
  • Q__
    Participant
    #241445

    Podoba mi się to wyjaśnienie. (Można na jego podstawie zresztą dowodzić, że Sumerowie też znali Wormhole Aliens i czcili ich jako siły dobra, nawiasem mówiąc 😉 .)

    Dreamweb
    Participant
    #241451

    Zawsze też pozostaje taka ewentualność, że tak jak Shakespeare był Klingonem, tak Shandor był Kardasjaninem. 🙂

    Q__
    Participant
    #241453

    Czyli... że nie tylko Wolkanie nas skrycie śledzili? 😉

    Dreamweb
    Participant
    #242435

    Taka tam pogadanka dwóch Reitmanów - ojca i syna, na temat nowego filmu:

    Q__
    Participant
    #242436

    Fani chcieli legacy, to dostali legacy, po obu stronach kamery...

    Dreamweb
    Participant
    #242437

    W przypadku Reitmana Juniora dosłownie po obu, bo wystąpił w GB2 jako chłopak krytykujący pogromców (w niebieskiej koszuli):

    Mógłby teraz w Afterlife zaliczyć cameo w tej roli, np. przepraszając ich za te słowa albo coś. 🙂

    Q__
    Participant
    #242451

    Skoro przy legacy, i zrozumiałych tylko dla największych fanów nawiązaniach, jesteśmy. Zabawnie by było gdyby w "Afterlife" ktoś z bohaterów (albo postaci epizodycznych) wcinał TO:

    Dreamweb
    Participant
    #242711

    Analiza scen widzianych w filmiku z dwoma Reitmanami, zalinkowanym parę postów wyżej:

    Po raz kolejny widać z jaką czcią podchodzą do oryginału, choćby ta figurka wieloryba której w oryginalnym filmie nawet nie zauważyłem. 🙂

    PS. Dziś Canada Day, choć obchodzony w nienajlepszych okolicznościach. Co znaczy, że to również urodziny (69-te) stuprocentowego Kanadyjczyka, jak sam o sobie mówi, czyli Dana Aykroyda. Egoistycznie życzę mu i sobie, by nowy film był choć w połowie tak dobry jak nas na niego nakręcają twórcy. 🙂

    Q__
    Participant
    #243039

    Jest i nowy trailer:

    Niektórzy już w nim duchy liczą 😉 :
    https://screenrant.com/ghostbusters-afterlife-trailer-ghosts-monsters-explained/

    Dreamweb
    Participant
    #243155

    Widziałem, ale jakoś nie udziela mi się na razie euforia wielu komentujących. Dlaczego tak się boją pokazać oryginalnych pogromców w dzisiejszych czasach? Rozumiem w pierwszym trailerze, ale teraz już czas na to najwyższy. A tak tylko Janine i ręce Raya. Mam nadzieję, że czas ekranowy starej ekipy nie będzie ograniczony do jakichś 5 minut. 🙂

    Q__
    Participant
    #243156

    Przyznam, że też reaguję tu chłodno - (tak oczekiwane) legacy jest, pierwszoplanowa postać żeńska (czy raczej dziewczęca) wprowadzona w sposób nie budzący negatywnych reakcji - jest, klimat lat '80 - jest*, ale z entuzjazmem lepiej poczekać do premiery.
    Choć rozumiem, że jak fani poczuli się zwycięzcami, to się i cieszą.

    * To ostatnie może cieszyć, ale może i niepokoić, nostalgia to nie uniwersalny wytrych.

    Dreamweb
    Participant
    #243167

    Ano właśnie, na razie mamy kolejne easter eggi i kłanianie się w pas oryginałowi, nie mówię że to źle, ale tylko na tym film nie pojedzie.

    Podoba mi się to, że GB2 pozostaje w kanonie (w dzisiejszych czasach różnie z tym mogło być) - świadczy o tym wiernie zrekonstruowany sklep z książkami Raya na końcu trailera (Ray odbiera w nim telefon, który stał tam też w "dwójce"). Pytanie co z grą komputerową z 2009 roku, którą Aykroyd uznawał za kanon - pewnie czas pokaże.

    Tu mamy analizę trailera w wykonaniu samego reżysera (powyższa wzmianka o telefonie właśnie stąd pochodzi 🙂 ):

    Też ładny gest, zazwyczaj takie analizy robią fani, a tu sam reżyser. Być może jest to kolejna próba odróżnienia się od rebootu z 2016 - gdzie w czasach publikacji trailera mieliśmy głównie internetowe kłótnie Paula Feiga z krytykantami tegoż.

    Q__
    Participant
    #243171

    Też ładny gest, zazwyczaj takie analizy robią fani, a tu sam reżyser.

    Ano ładny.
    Choć - nawiasem mówiąc - mam wrażenie, że co najmniej część medialnych analiz trailerów bazuje nie na robocie redaktorów-będących-też-fanami, a na materiałach podsyłanych przez działy marketingów. Niemniej, nawet jeśli mam rację, dokonywane jest to po cichu. A tu jawnie, i to przez samego reżysera jak wspomniałeś.

    Być może jest to kolejna próba odróżnienia się od rebootu z 2016 - gdzie w czasach publikacji trailera mieliśmy głównie internetowe kłótnie Paula Feiga z krytykantami tegoż.

    Pewnie tak.

    Dreamweb
    Participant
    #243697

    Trzy tygodnie temu odbył się niespodziewany pokaz GB Afterlife dla uczestników CinemaCon w Las Vegas.

    Sony Surprises At CinemaCon With ‘Ghostbusters: Afterlife’ Screening

    Póki co ciężko znaleźć jakieś informacje, poza pojedynczymi głosami rzekomych widzów (w dzisiejszych czasach nigdy nie wiadomo, czy nie podstawionymi), że fajne i w duchu oryginału.

    Dreamweb
    Participant
    #244164

    Nowy trailer:

    W porównaniu z poprzednim niewiele wnosi, główna atrakcja to lepszy widok demonicznego psa analogicznego do tych z jedynki.
    Oryginalnych pogromców niestety wciąż brak...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 56 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram