Powracający kapitan potrzebuje porad

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • Merlock
    Participant
    #7676

    Jako, że to mój pierwszy post na tym forum pozwolę sobię na początek przywitać się.W Star Trek Online zacząłem grać około rok temu, ale zrobiłem sobie długą przerwę (od początku kwietnia do teraz). Teoretycznie powinienem już wiedzieć co nieco, ale w grucie rzeczy jestem noobem i wielu rzeczy w grze nawet nie spróbowałem. Nie byłem też w żadnej flocie. Ostatnio naszło mnie na powrót do gry, ale zanim zacznę grać chciałbym parę rzeczy "poukładać". Tworząc postać popełniłem pewne błędy przy rozdziale skillów i zaczynając teraz chciałbym porozdzielać to "z głową". Mam możliwość zmiany trait'ów i dodania nowych (dzieki któremuś z sezonów), dość odłożonego dilitu aby zrobić respec i kupić sobie jakiś lepszy statek ze store (wciąż latam assault cruiserem), a to wszystko wymaga podjęcia decyzji co do których brak mi wiedzy i orientacji.Mam FED engineer'a, Benzite, całkiem już zaawansowanego (Vice admirał, rank 4 we wszystkich commendation, zrobiona reputacja dla borg i romulan, z całkiem dobrą załogą, choć raczej bez skompletowanych setów) i pomyślanego jako tank/healer w space i fabrication engineer w ground. Grało mi się tak całkiem dobrze ale nie wiem czy to ma sens. Stąd kilka (na początek) pytań:Czy uważacie, że lepiej pójść na całość i dać w wybranych skillach 9 poziom czy nie dawać więcej niż 6, ale starać się podnieść również te mniej użyteczne?Sporo ludzi twierdzi, że najlepiej w tej grze sprawdza się tactical, a lepszym tankiem jest science. Czy jest miejsce dla engineer'a, a jeśli tak to w jakiej roli? Szczerze mówiać, nie mam ochoty zaczynać nowej postaci.Jaki statek polecacie? Zastanawiałem się nad Assault Cruiser refit albo Odyssey Operations Cruiser, w każdym razie gdybym miał rzeczywiście być tankiem.

    Piotr
    Keymaster
    #115637

    Wielu Twoich wątpliwości nie rozwieję, bo i na wiele z pytań trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Np. w kwestii statku - wiesz, dlaczego latam Defiantem? Bo lubię! A dlaczego używam fazerów i kwantówek? Bo pasują mi do niego. Ta gra nie jest wymagająca - każdą misję, nawet STFy, da się wykonać podstawowym sprzętem. Więc bierz to, co lubisz. To tyczy się również klasy postaci. Po kilku miesiącach gry pewnie już wiesz, czym jak się lata i jakie zdolności boffów Ci odpowiadają - jeśli nie masz ulubionego okrętu, po prostu dobierz taki, który ma statystyki i stanowiska boffów bliskie tego co lubisz i znasz.

    Chyba że zależy Ci na maksymalnej efektywności, biciu rekordów i osiąganiu ogromnego DPSu czy też bycie tankiem nie do zabicia - to już temat do rozważania nie dla mnie. Bardziej dla grających w PvP.

    Jeśli nadal uważasz się za nooba, poczytaj nasze poradniki, np.ten dla początkujących, gdzie znajdziesz sporo informacji, czasem takie, które łatwo przegapić. Przed Respeciem pobaw się też Skill plannerem, oszczędzisz na błędach.

    A co do flot - przynależność do nich to kwestia raczej towarzyska, chyba że zależy Ci na flotowych zabawkach i budowaniu bazy. Dla towarzystwa wpadnij na kanał chata STOnline.pl, tam sporo pomocnych ludzi. Tylko uważaj na priv, niektórzy po cichu próbują rekrutować do swojej floty. ;>

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram