Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Poszukiwania życia na księżycach i planetach Układu Słonecznego i poza nim

Poszukiwania życia na księżycach i planetach Układu Słonecznego i poza nim

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 102 total)
  • Author
    Participant

HD 209458b - wykryto związki organiczne w atmosferze

http://www.kosmonauta.net/index.php?option...s&Itemid=86

Ciekawe jak daleko jest ta planeta od Ziemi. Tego już nie napisali...

Tlen i woda na księżycu Jowisza

http://www.polskieradio.pl/nauka/strumiend...ykul117694.html

http://www.kosmonauta.net/index.php?option...z&Itemid=65

Europa daje chyba największe szanse na odkrycie obcego życia w naszym Układzie Słonecznym.

Ciekawe kiedy wyślą tam sondę badawczą ❓ 🙄

Manul
    Participant

Jeżeli cokolwiek tam odkryją to wg teorii, że pod powierzchnią lodu może kryć się ocean to jedyną formą życia jaką tam znajdą może być taki Abraham Sapien z Hellboy'a.:)

Romek 63
    Participant

Jeżeli cokolwiek tam odkryją to wg teorii, że pod powierzchnią lodu może kryć się ocean to jedyną formą życia jaką tam znajdą może być taki Abraham Sapien z Hellboy'a.:)

A to było by już nawet powyżej oczekiwań specjalistów 😆

Manul
    Participant

A to było by już nawet powyżej oczekiwań specjalistów 😆

A tak sobie zaszalałam :D. Ale jak oglądałam Hellboy'a to właśnie pierwsze co mi przyszło na myśl to to, że takie coś mogłoby żyć na Europie.

Velo
    Participant

http://en.wikipedia.org/wiki/Europa_Jupiter_System_Mission

Jest proponowana misja do Europy i innych księżyców Jowisza

Możliwe że razem z misją poleci na Europę lądownik

Ostateczna selekcja w 2013 roku.

Aved
    Participant

W 2013? Świata nie będzie :Dtak sobie teraz myślę - co właściwie zmieni odkrycie życia? "Normalni" pewnie nawet się tym nie przejmą. Normalne, znajomo wyglądające morskie organizmy z oceanu na Europie (ew pod Europą, ja wolę to pierwsze) nic by nie wniosły. Zobaczy je jakaś kamera, no i co? TVN24 będzie miał temat na kilka dni, równie dobry jak brak wody w Koziej Dupie albo Mazowieckim Zabitym Dechami. Nie będzie można ich zbadać przez jakieś następne sto lat. A kamera pewnie zobaczy jakieś bzdury - dowód, że jest życie, ale nic, co by zrobiło wrażenie na zjadaczu popcornu.Mniejsza o frajerów z popcornem. Nie mam dla nich szacunku. Co znaczy dla nas? Nic, może kilka dobrych gagów w The Big Bang Theory. Parę filmów (popularno)naukowych. I pewnie dziwne uczucie, które chciałbym przeżyć. Właściwie tyle.Jeśli tam w ogóle coś jest. Niby czym lokalne ryby mają oddychać na Europie, hmm?

Manul
    Participant

W 2013? Świata nie będzie 😀

No to kiedy dokładnie ma być koniec świata?

Jeśli tam w ogóle coś jest. Niby czym lokalne ryby mają oddychać na Europie, hmm?

Nie dowiemy się póki ktoś tam nie poleci i nie sprawdzi. 😉

Romek 63
    Participant

Jeśli tam w ogóle coś jest. Niby czym lokalne ryby mają oddychać na Europie, hmm?

Nie dowiemy się póki ktoś tam nie poleci i nie sprawdzi. 😉

Ano właśnie ponoć mogą oddychać, bo ten tlen tam jest, bo go właśnie odkryto 😆

A tak poważniej zasadnicze znaczenie jest takie, że jeśli tam coś żyje to jest to dowód (szczególnie dla tych co nie wierzą w taką możliwość) że życie pozaziemskie istnieje. Poza tym umocni teorię ewolucji i postawi realne pytanie o możliwość istnienia i kontaktu z obcymi cywilizacjami. Nie wspominając już o wpływ takich odkryć na kwestie wiary i religii, a także integrację całej ludzkości.

Czy to mało ❓

Manul
    Participant

Myślę, że religia nawet po takim odkryciu nie zdechnie. Chociażby tacy pierwsi lepsi scjentolodzy na pewno by sobie to wytłumaczyli w jakiś racjonalny (tylko dla nich) sposób. A z ewolucją jest tak jak to teraz widać - walisz takiemu głąbowi ją przed nos, a on, że nie masz wystarczajacej ilości dowodów by w nią uwierzył, choć sam dowodów świadczących przeciwko niej nie ma.Jestem mało optymistyczna pod tym względem.

Romek 63
    Participant

No cóż. Więc wypada nam czekać na udaną próbę procesu ewolucji stworzonego w sztucznym środowisku przez naukowców, lub na kontakt z kosmitami którzy nie będą mieli innej teorii powstania życia oprócz ewolucji 😆

Manul
    Participant

No cóż. Więc wypada nam czekać na udaną próbę procesu ewolucji stworzonego w sztucznym środowisku przez naukowców, lub na kontakt z kosmitami którzy nie będą mieli innej teorii powstania życia oprócz ewolucji 😆

Kosmici będą wysłannikami szatana. Natomiast przeprowadzenie takiego eksperymentu spowoduje nazwanie naukowców szarlatanami bawiącymi się w boga, a tak nie można. Tak samo jest przy in-vitro, bo święty proces zapładniania ... itd itp.

Galactica
    Participant

Jeśli chodzi o tlen na Europie a racze pod powierzchnią tego Księżyca to skąd by się tam wziął? Przecież tamtejsze bakterie mogły go wytworzyć (jeśli są). Może na dnie hipotetycznego oceanu są wyziewy wulkaniczne (na Ziemi są) to tam może mieszkają te bakterie. Poza tym obve formy życia ne muszą oddychać tlenem. Ale wszystko to tylko przypuszczenia. Trzeba wysłać tam sonde, która dostanie się do tego oceanu. A na to potrzeba energii. A jeśli chodzi o kwestie religijne to obcych Bóg stworzył-tak jak nas-poprzez Ewolucje 😉 🙂 😀 ❗ ❗ ❗

Romek 63
    Participant

Ułatwimy obcym odnaleźć nas w kosmosie !

http://www.tvn24.pl/-1,1630449,0,1,ulatwim...,wiadomosc.html

Może ktoś odpowie 🙄

Galactica
    Participant

Odpowie jak to wyślą 😀 Tylko pierwsze muszą mieć na to kase.

Romek 63
    Participant

Czyżby jednak na Marsie było kiedyś życie ?

http://www.polskieradio.pl/nauka/strumiend...tu_z_marsa.html

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 102 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram