Forum Fantastyka Inne sci-fi i pozostałe gatunki Polskie science fiction

Polskie science fiction

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    Participant

oSTATNIO OGLĄDAM POLSKIE FILMY SCIENCE FICTION NIECH NAPISZĄ CI KTÓRZY SIĘ JUŻ ZAZNAJOMILI Z WIĘKSZOŚCIĄ TYTUŁÓW. Ja oglądałem ANDRZEJ Żuławski: "na srebrnym globie ", Piotr Szulkin: Golem, Ga Ga: chwała bohaterom, O Bi O Ba: koniec cywilizacji, Wojna Światów następne stulecie wszystkie jego filmy są zakamuflowanymi krytycznymi głosami sprzeciwu przed władzą totalitarną krytykuje równierz wady całej ludzkości; I klasyk polsko nrd-owski Milcząca gwiazda będąca adaptacją książki Stanisława Lema pt. Astronauci. Książka Andrzeja Żuławskiego jest adaptacją książki Jerzego Żuławskiego pt. tym samym tytułem będącą opisem wyprawy na księżyc w filmie zmienili miejsce akcji na nieznaną planetę.

Match
    Participant

Będę wredny: zwracaj uwagę na staranność wypowiedzi - łatwiej się wtedy czyta i nie przychodzą do głowy sarkastyczne komentarze.

Galactica
    Participant

Z tego co wiem miało powstać jakies polskie SF "Czarne Gwuazdy" czy coś podobnego. Ale jaki wiadomo nasze SF to nie wiem czy w ogóle istnieje. Zreszta tak jak polska kinematografia 🙁

Barusz
    Participant

"Czarne Gwiazdy" - pierwsze słyszę. Ekranizacja książki Ryszarda Kapuścińskiego? Ale to nie SF.A możę pomyliło Ci się z "Czarnymi Oceanami" Dukaja? Bo to już prędzej.

The D
    Participant

Tak szczerze, to nie za bardzo wyobrażam sobie ekranizację Czarnych Oceanów, Choć słyszałem, że Bagiński przymierzał się kiedyś do "Ruchu Generała", ale to już chyba nieaktualne.

Cross
    Keymaster

Patrząc po wszelakich próbach - lepiej by Polacy nie kręcili nic.

Zuza
    Participant

A co to jest polskie sci-fi? :>Póki co zetknęłam się tylko z dziwno-fi.

Eviva
    Participant

Ba, istnieje przecież polskie fantasy - "Wiedźmin", który jest produkcją na tyle sugestywną, że może skutecznie zniechecić do Sapkowskiego i wogóle fantasy.

Manul
    Participant

Z tego co wiem miało powstać jakies polskie SF "Czarne Gwuazdy" czy coś podobnego. Ale jaki wiadomo nasze SF to nie wiem czy w ogóle istnieje. Zreszta tak jak polska kinematografia 🙁

Może chodziło Ci o Stars in black? Był już o tym temat, chyba nawet Barusz dał o tym newsa. Tu w razie czego masz linka do strony filmu http://www.stars-in-black.pl/

The D
    Participant

Eee tam.

Seksmisja to jedna z moich ulubionych komedii.

Galactica
    Participant

Może chodziło Ci o Stars in black?

Jest to całkiem prawdopodobne. Napisałem "coś podobnego", ponieważ nie byłem pewny tytułu. Wiem, że miał oszałamiający budźet 2 mln zł lub dol.

Manul
    Participant

Galactica,

Stars in black miał raczej niziutki budżet - tu masz zwiastun http://www.youtube.com/watch?v=KNkRNJUKaQ8

The D,

Tylko ten film mi przyszedł do głowy jak pomyślałam o polskim SF. Można go oglądać w nieskończoność. 😀

Eviva
    Participant

Eee tam.

Seksmisja to jedna z moich ulubionych komedii.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni 🙄

Galactica
    Participant

Stars in black miał raczej niziutki budżet

Jak na polskie warunki to 2 mln to budźet oszałamiający.

Manul
    Participant

Galactica,Raczej niekoniecznie.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram