Forum Fandom Opowiadania Polscy najlepsi Rycerze

Polscy najlepsi Rycerze

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author
    Posts
  • matiko13
    Participant
    #7419

    Czarne charaktery: ?Rycerze złości?

    Główny bohater: Tadeusz ?BooS? Rozwalski (rekrut)

    Bohaterowie: Bartek ?AlisD? Tarewski (dowódca).

    Marcin ?AtraM? Marowski (przywódca).

    Tomek ?RomoN? Norowski (pomocnik).

    Klan: (For Best Gamers for Every DaY) ? w skrócie (FBGfED).

    Miejsce akcji: Rok 2095 ? po dużym rozwoju technologicznym.

    Miejsce: Gorginio ? planeta WrU.

    Link do odczytu:

    https://docs.google.com/document/d/1oZp1Ni2...ev5MCj00cs/edit tu komentujcie.

    Proszę o pozostawienie komentarzy, ocenianie i mówcie co mam zmienić, a co jest źle. To moje 1 opowiadanie więc proszę o wyrozumiałość. Robionę przez 2 dni na szybkiego, chciałem sprawdzić czy nadaje się do pisania opowiadań.

    Link naprawiony.

    swgs1994
    Participant
    #112786

    Ekhm... plik nie istnieje.Pozatym temat powinien być w dziale Fandom/opowiadania.

    matiko13
    Participant
    #112788

    Ekhm... plik nie istnieje.

    Pozatym temat powinien być w dziale Fandom/opowiadania.

    aha to jak możesz to przenieś - 1 raz jestem na tym forum.

    swgs1994
    Participant
    #112789

    Nie jestem adminem ani moderatorem (może i dobrze bo niekiedy bywa naprawdę ciężko).

    Ciekawa koncepcja ale brakuje ciekawszego wprowadzenia np. opisu bitwy, która dzieje się w sieci (a tak na serio jest snem bohatera), a czytelnik o tym nie wie. Potem okazuje się, że to tylko gra.

    Powinieneś także określić charaktery bohaterów, oraz po kolei wprowadzać każdego z nich. Rzuciłeś w historię szczegóły to dobrze ale nie wypychaj nimi jednego zdania.

    „BooS’' był ubrany w granatowe Jeansy, czarne adidasy, białą koszulę, czarną bluzę i czarną skórzaną bluzę.

    lepiej zamień na: "BooS" miał ubraną białą koszulkę, a na niej czarną bluzę. Jego nowoczesny wygląd dopełniły czarne adidasy oraz granatowe Jeansy. Czarna skórzana bluza, stylizowana na kurtkę zwracała szczególną uwagę wszystkich w kafejce.

    Jako opowiadanie bym tego nie zaliczył najlepiej jako prolog do opowieści. I tu wychodzi następny zgrzyt, tekst jest za krótki. Na początku rozpisujesz się ze szczegółami, a na końcu rzucasz wszytko i robisz masakrę. Masakrę z której grupa bohaterów wychodzi cało mimo nawałnicy ognia wroga (nie wiem ale musieliby mieć armor typu "very rare quility"), człowieku nie możesz robić bohaterów nieśmiertelnych przecież w MMO istnieje respawn.

    Mam dla ciebie radę jeżeli chcesz pisać naprawdę dobre opowieści musisz umieć dobrze komponować zdania, przed zdaniem wypowiedzianym przez bohaterów, stawia się myślniki.

    Poczytaj kilka opowiadań.

    Oceń swoje możliwości realnie.

    Staraj się wyróżnić wprowadzenie/prolog od zakończenia.

    To tyle z mojej strony i życzę powodzenia.

    matiko13
    Participant
    #112799

    Nie jestem adminem ani moderatorem (może i dobrze bo niekiedy bywa naprawdę ciężko).

    Ciekawa koncepcja ale brakuje ciekawszego wprowadzenia np. opisu bitwy, która dzieje się w sieci (a tak na serio jest snem bohatera), a czytelnik o tym nie wie. Potem okazuje się, że to tylko gra.

    Powinieneś także określić charaktery bohaterów, oraz po kolei wprowadzać każdego z nich. Rzuciłeś w historię szczegóły to dobrze ale nie wypychaj nimi jednego zdania.

    „BooS’' był ubrany w granatowe Jeansy, czarne adidasy, białą koszulę, czarną bluzę i czarną skórzaną bluzę.

    lepiej zamień na: "BooS" miał ubraną białą koszulkę, a na niej czarną bluzę. Jego nowoczesny wygląd dopełniły czarne adidasy oraz granatowe Jeansy. Czarna skórzana bluza, stylizowana na kurtkę zwracała szczególną uwagę wszystkich w kafejce.

    Jako opowiadanie bym tego nie zaliczył najlepiej jako prolog do opowieści. I tu wychodzi następny zgrzyt, tekst jest za krótki. Na początku rozpisujesz się ze szczegółami, a na końcu rzucasz wszytko i robisz masakrę. Masakrę z której grupa bohaterów wychodzi cało mimo nawałnicy ognia wroga (nie wiem ale musieliby mieć armor typu "very rare quility"), człowieku nie możesz robić bohaterów nieśmiertelnych przecież w MMO istnieje respawn.

    Mam dla ciebie radę jeżeli chcesz pisać naprawdę dobre opowieści musisz umieć dobrze komponować zdania, przed zdaniem wypowiedzianym przez bohaterów, stawia się myślniki.

    Poczytaj kilka opowiadań.

    Oceń swoje możliwości realnie.

    Staraj się wyróżnić wprowadzenie/prolog od zakończenia.

    To tyle z mojej strony i życzę powodzenia.

    Może i wygląda jak by to był sen, ale on nie śni. Po prostu tak się rozwinęła cywilizacja i gadał o tym wszystkim z kumplami na TS. A co do następnęgo opowiadania to też będzie Sci-Fi, ale już bez świata MMO - nie dla mnie to ^^

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram