Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Polityczny kompas

Polityczny kompas

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    Posts
  • Ixion
    Participant
    #2172

    Na stronie http://www.politicalcompass.org znajduje się ciekawy test, który na podstawie odpowiedzi na serię pytań (trochę ich dużo) określa naszą pozycję w kartezjańskim układzie współrzędnych, gdzie jedna oś określa stosunek do ekonomi (Left/Right), a druga do spraw społecznych (Libertarian/Authoritarian).

    Ciekawostką jest fakt, że można porównać swoją pozycję ze znanymi osobistościami świata (Janem Pawłem II, Dalajlamą, Nelsonem Mandelą, Jerzym Bushem, Janem Howardem, Arielem Sharonem itd.).

    Pytania przetłumaczone na polski są tu: http://www.kras.ava.net.pl/txt_03.html

    Ja dostałem :Left/Right: 7.12 Libertarian/Authoritarian: 2.62

    Najbliżej mnie są Bush i Berlusconi 🙂

    O`mus
    Participant
    #20520

    Tak na wstępie to dzięki za tłumaczenie, pomogło w kilku momentach. A teraz co ze mnie za koleś, więc tak:Economic Left/Right: -3.38Social Libertarian/Authoritarian: 1.85Najbliżej jestem podobny do panów Gerharda Schrödera i Paula MartinaRównież (troche dalej) wystąpili (ci ciekawsi) - Papież Jan Paweł II, Saddam Hussein, Gorge W. Bush, Nelson Mandela i Dalai Lama

    fluor
    Keymaster
    #20524

    Wyniki są dla mnie zaskoczeniem...Economic Left/Right: -3.50Social Libertarian/Authoritarian: -0.72Jestem w 1/3 drogi od Nelsona Mandeli do Papieża Jana Pawła II 🙂

    Gosiek
    Participant
    #20525

    Mnie wyniki nie zaskoczyły, ale wygląda na to, że w moim 'kwadraciku' kompasu jest raczej pustawo. No nic, może to chwilowe. :wink:Economic Left/Right: -4.38Social Libertarian/Authoritarian: -4.87Najbliżej mi do Dalaj Lamy (to cieszy) i do Nelsona Mandeli. PS. Ciekawie wyglądają w tym teście wyniki rzekomo lewicowych (czy centrolewicowych) przywódców, takich jak Blair czy Schroeder. Są bardzo blisko takich postaci jak Berlusconi czt Chirac. Ale to tylko potwierdza teorię, że wszyscy politycy są do siebie podobni i poglądy też mają raczej zbliżone.

    Thengel
    Participant
    #20533

    Economic Left/Right: -9.75Social Libertarian/Authoritarian: -6.62Najbliżej do Jego Świątobliwości Dalaj Lamy i Nelsona Mandeli.

    Warp_10
    Participant
    #20634

    to ja mam ciekawie :P8,25-2,97prawicowy libertarianin ;>> (co by pradziadkowie socjalisci powiedzieli? :PP)i oczywiscie w mojej cwiartce nie ma nikogo 😛

    Domko
    Participant
    #20636

    A mnie wyszło:Economic Left/Right: -3.75Social Libertarian/Authoritarian: 2.05Z tego co widzę, najbliżej mi do Jana Pawła II. Ciekawe...

    Warp_10
    Participant
    #20638

    nie, chwila!jestem dokladnie tam gdzie Milton Friedman :Dto sie dowartosciowalem ;>>BTW, czyzbym sam z Ixionem reprezentowal prawice? co tu sie dzieje? 😛 😮

    mattik
    Participant
    #20692

    Economic Left/Right: 0.12Social Libertarian/Authoritarian: -2.26Oczywiście nikogo tam nie ma :P.

    Zarathos
    Participant
    #20764

    Economic Left/Right: -1.38Social Libertarian/Authoritarian: -3.85Lama i Mandela. Tez mi towarzystwo :D. Pocieszam sie, że przynajmniej jestem dosc daleko od reszty bandy 😀

    Ixion
    Participant
    #20881

    Politycznych quizów ciąg dalszy http://www.politopia.com/

    Tym razem tekst składa się z mniejszej liczby pytań (przez co jest mniej dokładny) i jest po angielsku.

    Bez zaskoczenia. Na mapie zostałem umieszczony w północno-zachodnim sektorze, najbliżej Ayn Rand, chociaż sądzę, że powinienem być trochę bardziej na wschodzie (wina pytań, których było mało i nie odnosiły się do wszystkich aspektów życia).

    NW-You would feel most at home in the Northwest region. You advocate a large degree of economic and personal freedom. Your neighbors include folks like Ayn Rand, Jesse Ventura, Milton Friedman, and Drew Carey, and may refer to themselves as "classical liberals," "libertarians," "market liberals," "old whigs," "objectivists," "propertarians," "agorists," or "anarcho-capitalist."

    fluor
    Keymaster
    #20885

    Test niestety odnosi się do sytuacji w USA, z tego powodu korzystanie z niego może prowadzić do mylących rezultatów (no chyba że ktoś zna świetnie życie w Stanach 😛 ).

    Warp_10
    Participant
    #20892

    NW-You would feel most at home in the Northwest region. You advocate a large degree of economic and personal freedom. Your neighbors include folks like Ayn Rand, Jesse Ventura, Milton Friedman, and Drew Carey, and may refer to themselves as "classical liberals," "libertarians," "market liberals," "old whigs," "objectivists," "propertarians," "agorists," or "anarcho-capitalist."

    to samo, zaraz ponizej Ayn Rand wyszlo

    Test niestety odnosi się do sytuacji w USA, z tego powodu korzystanie z niego może prowadzić do mylących rezultatów

    marudzisz, test nie sprawia problemow

    r_ADM
    Participant
    #20894

    warp: nie marudzi a ma racje 😛

    Ixion
    Participant
    #20901

    Test niestety odnosi się do sytuacji w USA, z tego powodu korzystanie z niego może prowadzić do mylących rezultatów (no chyba że ktoś zna świetnie życie w Stanach 😛 ).

    Faktycznie, do polskiej sceny politycznej to test się ma nijak.

    Ale to tylko pokazuje, że u nas nie ma prawicy 🙁 (poza UPR oczywiście)

    A co do znajomości sytuacji w USA, to wystarczy oglądać jakiś program rozrywkowy (ja np. oglądam The Tonight Show with Jay Leno) i już wszystko się wie 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram