Forum Trek.pl Newsy Fantastyka "Pół wieku poezji później" Wiedźmiński fan film

"Pół wieku poezji później" Wiedźmiński fan film

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Author
  Posts
 • kotek
  Participant
  #8508

  wied%C5%BAmin-2.jpg

  Ostatnio możemy obserwować prawdziwy wysyp fanowskich produkcji, jak choćby słynny już Axanar, o którym pisaliśmy tu. Filmy te poruszają nie tylko serca i umysły fanów, lecz bywają też solą w oku twórców "oficjalnych" produkcji. O konflikcie Paramount z twórcami Axanar pisaliśmy tu.
   
  Kwestią czasu było pojawienie się polskiego projektu, opartego na kanwie Wiedźmina. Twórcy "Pół wieku poezji później" zapowiadają, że w ich filmie nie zobaczymy Geralta. Brak najsłynniejszego wiedźmina powinien osłodzić fakt, że w produkcji ma też zabraknąć: "złotych smoków, gumowych potworów i sztucznych kostiumów". Na co zatem możemy liczyć?
   

  z19259268Q,Wiedzmin-Lambert.jpg

  Mariusz Drężek jako wiedźmin Lambert

   
  W autorskim projekcie Jakuba Nurzyńskiego związanego z niezależnym studiem Bez Klapsa Productions będziemy śledzić przygody wiedźmina Lamberta, jednego z przyjaciół Geralta. Akcja filmu ma rozpocząć się kilkadziesiąt lat po zakończeniu przygód opisanych przez Sapkowskiego. Tradycyjnie wiedźmin będzie ratował świat, wyruszy na poszukiwanie zagonionego chłopca, a towarzyszyć mu będą wierni przyjaciele. Tutaj podobieństwa się kończą. Twórca podkreśla, że zależy mu na odwzorowaniu specyficznego poczucia humoru i klimatu, a nie ponownej adaptacji i powielaniu znanych już przygód. W trzydziestominutowym obrazie oprócz Mariusza Drężeka (Lambert) zobaczymy Magalenę Różańską (Triss), Martę Tremenę (Ciri), a w rolę Jaskra wcieli się ponownie Zbigniew Zamachowski.
   

  Zbigniew Zamachowski o swoim udziale w "Pół wieku poezji później"

   
  Projekt ciągle jest w fazie realizacji. Twórcy podzielili się krótkim demo produkcyjnym oraz apelem o wsparcie finansowe. Jeśli wszystko się uda cały film zobaczymy już w listopadzie.
   
   

   
   
  Źródła: gry.interia.pl, wyborcza.pl

  swgs1994
  Participant
  #122246

  No nie wiem... czuję zapach... prochu... niewypału.

  kotek
  Participant
  #122248

  Dla mnie niesamowita jest atmosfera tego demo, grozę czuć aż pod skórą! Celowali w realizm, w emocje, to im się niewątpliwie udało. Zamachowski nie jest dla mnie wielkim autorytetem, ale niewątpliwie jest znanym aktorem i jeśli w jego opinii scenariusz jest dobry i intrygujący, to ja dałabym temu szansę.

  Q__
  Participant
  #240331

  No i jest:

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram