Forum Fantastyka Gry Podyskutujmy

Podyskutujmy

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 119 total)
  • Author
    Participant

Jako że od czasu gdy Activision zerwał umowe z Paramount-em nastały dla nas graczy ciężke czasy. Nic na to nie wskzauje aby ktoś zainteresował się licencją na gry ze znakiem star treka, czyli próżno oczekiwać dodatku do mojego ukochanego SFC III czy drugiej odsłony BC. Czy więc to już koniec trekowych gier. Co wy o tym myślicie.PS. Jednocześnie chcialbym ogłosić mod Generations at War do SFC III, najlepszym modem do tej gry.

Reyden
    Participant

też mi się nie podoba , ze Activition zerwało umowę z UPN .Co do BC II , to powstaje mod do pierwszej częsci własnie o nazwie Bridge commander II , bedzie w nim dużo zmian , wymagania też bedzie miał wieksze ( procek min. 1 GHz , 512 MB RAM i GF2 min. ) A jak juz jestesmy w temacie najlepszych modów , to :Dla Armady I : mod Millenium project 1.9SE dla BC : DAP-MPMP Dla EF nie ma ciekawych modów , SFC III mi nie podeszło ; EF II i Armada II sa wg. mnie cienkie

Slawek
    Moderator

Co poradzimy...? Nie ma Activision. Nie ma Interplay = nie ma gier ST. Wątpie aby jakaś inna firma zajęła się produkcją gier, tym bardziej, że teraz to wszyscy idą na starwarsy. Entek nie ma popularności wielkiej, więc o treku wszyscy zapominają. Starsze serie też idą w zapomnienie... I jeszcze jeden problem - ostatnia gra ST - Shattered Universe wyszła tylko i wyłącznie na konsole PS2 i X-Box... Na PC też prędko (w ogóle?) nie pogramy bo do pełnej emulacji PS2 (nie liczcie na konwersje gry na PC) jeszcze wiele pozostało a jak już będzie emulacja to i tak będzie wymagało to potężnego sprzętu. Trzeba liczyć na ambitnych fanów...A tak btw. miał już ktoś okazję zagrać w Shattered Universe??

Krusty
    Participant

Tak niestety też mi się wydaje że to koniec trekowych gier na bardzo dłuższy czas, jeśli nie na zawsze. I to właśnie gdy te gry zaczeły wkońcu trzymać poziom o czym świadczą oceny w pismach i portalach. Ja poprostu nadal nie mogę uwierzyć że już nigdy nie będe mogł nastawić fazera na fragowanie.....Reyden no co ty, EF II według ciebie jest cienki przecież ta gra to jedna z najlepszyvh fps-ów w histori. I dziwie się, że nie lubisz SFC III bo według mnie ta gra jest najlepsza ze wszystkich jakie wyszły ze znakiem Star Treka.

Zeal
    Participant

Czy koniec... Trudno powiedzieć. Z jednej strony jak na takie universum gier powstało stosunkowo niewiele (porównując do gier związanych z Gwiezdnymi Wojnami na przykład), więc tematów by się znalazło. Z drugiej zaś - ciekawe, czy znajdzie się firma, gotowa zaryzykować wydanie produktu który może...Ale nie musi się sprzedać. Jakby nie bylo fani Treka są w mniejszości. Gdyby na horyzoncie był jakis kinowy Trek - z odpowiednią oprawą reklamową - to kto wie, może coś by drgnęło. Ale tak?Chcę się mylić, ale czarno widzę przyszlość trek-gierek. Bardzo czarno.

Krusty
    Participant

Pod tym adresem

tu jest link

można dołaczyć się do petycji odnośnie nowych trekowych gier.

Slawek
    Moderator

A ja powtórze pytanie: Czy grał ktoś już w Shattered Universe??W ogóle co myślicie o tej grze? Walki na myśliwce w klimatach ST. Także czy graliście w ST: Invasion i co myślicie o "kontynuacji" pomysłu z myśliwcami.

Krusty
    Participant

No to ja powiem od razu że jestem wierny blaszakowi i nie znosze konsol z małym wyjątkiem(Sega DreamCast), dlatego nie pogrywam na nich. Co do tych gier to jeszcze w nie nie grałem i zamiaru nie mam bo uważam że walki myśliwców są domeną uniwersum SW a nie ST.

Slawek
    Moderator

Zdziwiłbyś się grając w ST: Invasion ;P. W sumie to w ST były Peregrine'y. Tylko, że tutaj sterujemy czymś zupełnie innym. A co do konsol (sorry, że zbaczam z tematu) to pod względem gier moim zdaniem biją PC na głowę. W szczególności mówie tutaj o konsolach których emulatorów nie ujżymy jeszcze długi czas (Dreamcast, Playstation 2, X-Box, Game Cube). Sam konsoli nie mam bo nie ma kasy (a jak bym uzbierał to i tak długo bym nie pograł - nauka i w końcu matura 🙁 lub po prostu rodzice by mnie wcześniej zabili 😛 ), ale wierz mi, że taka marzy mi się jak nic... Móc sobie pograć w domu w Tekken Tag, Tekken 4, Devil May Cry, serie Final Fantasy (X, X-2, XII na PS2), Metal Gear Solid Twin Snakes i Snake Eater (dobra, do jutra nie wymienie wszystkiego...) czy chociażby Shattered Universe. Star Trek Invasion mnie wciągnął na długo. Pisałem nawet recenzję ale nie wiem czy ktoś czytał. Jedyne co później mnie odepchnęło to poziom trudności kolejnych misji.

A co do tych emulatorów to nawet jak jakiś powstanie niedługo to będzie wymagał potężnego sprzętu by chodzić płynnie czy nawet "pół-płynnie". Na ePSXe do dzisiaj tnie się często wiele gier z pierwszego PSX a co tu dopiero PS2 czy X-Box...

ENF StarMaster
    Participant

Rzeczywiście nie zapowiada się aby narazie powstawały gry z serii ST.

Dużo osób i fanów serii ST na własną ręke tworzy własne statki i dodatki do tych gier, ponieważ kochają serię ST. Weźmy na przykład nowe statki w BC i nowe nieoficjalne pathe (NANOFX2 beta) który jest naprawdę rewelacyjny.Nie wiem dlaczego producenci SF3 i BC nie chcą wydawać dalszych cześci, w te gry gra naprawdę masa ludzi. No ale co poradzimy my gracze firmy Activision i InterPlay nie ma więć nie wydaję się aby w najbliższym czasie wydano coś nowego, jest to 😥 dla fanów serii ST ale prawdziwe. Sam jestem na ukończeniu 2 nowych statków w BC.

Pamiętajcie nie wolno się poddawać zawsze jest jakaś szansa

Krusty
    Participant

Tak do końca to nie jest wina Activision, lecz Viacomu(właściciela Paramountu) który zapomniał o tym że żeby przeżyć trzeba się rozwijać. A zamiast zaserwować nam coś nowego zaserwował nam Entka, jednocześnie zapominając o promocji marki treka. Szanowna korporacja nastawiła się na sam zysk, jednocześnie zapominając o wszystkim oprócz tego. No i teraz się doczekali... efektów tego działania. Nic i tylko pogratulować zniszczenia marki.....Wracając do tematu konsol i gier. To osobiście uważam że gry konsolowe zwlaszcza rpg-i nie dorównują swoim odpowiednikom z peceta zarówno pod względem fabuły jak i grywalności . Jedyne co jest godne uwagi na konsole to bijatyki które jakoś ostatnio omijają peceta. A tak wogóle to T'Reker to bluźnisz Tekken nie dorasta do pięt serii Virtua Fighter ;).

Slawek
    Moderator

osobiście uważam że gry konsolowe zwlaszcza rpg-i nie dorównują swoim odpowiednikom z peceta zarówno pod względem fabuły jak i grywalności

A w Final Fantasy VII (PSX potem PC), Final Fantasy X (PS2, podobno dorównuje VII) grałeś?? Co do gier poza RPG - Metal Gear Solid, 1 i 2 wyszły na PC ale w Twin Snakes i Snake Eater nie pogramy już na PC :(. A pod względem fabuły nie widziałem lepszej serii... A jeszcze co do RPG to na X-Box'a niedługo wyjdzie gra Fable która jeśli będzie taka jak ją zapowiadają to bez gadania stanie się najlepszym RPG (nie j-RPG) wszechczasów. No ale bez X'a w nią nie zagrasz :P.

Jedyne co jest godne uwagi na konsole to bijatyki które jakoś ostatnio omijają peceta. A tak wogóle to T'Reker to blużnisz Tekken nie dorasta do pięt seri Virtua Fighter ;).

Łooozesz!! Tekken to master wśród bijatyk!! Grałem w wszystkie mordobitki jakie są ostatnio na topie (Tekken Tag, Tekken 4, MK: Deadly Alliance, Soul Calibur, Virtua Fighter 4) i moim zdaniem nic nie dorówna Tekkenowi. Virtua jest fajny ale moim zdaniem nie ma tam porządnego zrównoważenia siły postaci (np. Pai w VF4). O gustach się nie dyskutuje właściwie. Osobiście preferuje Tekkena ale nie będę tu nikomu wmawiał co lepsze ;). To jest tylko moja opinia. Ale ja nie "bluźnie"!

Aha, i taka uwaga do modów: dyskusja nagle przeszła na konsole ale nie przenoście tego nigdzie czy coś bo temat jest "Podyskutujmy" (nie ma napisane o czym :P) a topic znajduje się w "Grach". Czyli wszystko OK 😈

Piotr
    Keymaster

Od Moderatorow 😈 : wiemy gdzie znajduje sie topic i wiemy o czym jest. 😉 Nikt nic nie zamierzal zmieniac czy usuwac, niech to beda takie growe pogaduszki. Carry on. 😉

Krusty
    Participant

Aaaa... zniewaga jakaś gierka z konsolki ma być lepsza niż Gothic II, to czysty populizm i demagogia 😉 ....Hurra... VICTORY IS MINE 😈 Piotrze. ...Co do twórców różnych modów czy tym podobnych rzeczy to każdy się z tym musi zgodzić że mody tworzone do gier trekowych są najlepsze i nikt nie robi lepszych! Więc jest się z czegoś cieszyć.

Slawek
    Moderator

Aaaa... zniewaga jakaś gierka z konsolki ma być lepsza niż Gothic II, to czysty populizm i demagogia 😉

Hmm... nie musi być na konsole, jak dla mnie Morrowind i Daggerfall to najlepsze RPG'i na PC (nie mówie o jRPG bo to inna sprawa) ;).

A co do RPG na konsole... http://gry.wp.pl/core.html?filtr=10,0&x=gr...5344,7826366,-1 <-- polecam się zapoznać 😉

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 119 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram