Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Podsumowanie kolejnej odsłony Ask Cryptic

Podsumowanie kolejnej odsłony Ask Cryptic

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #5636

  W zeszłym tygodniu ukazała się nowa edycja Ask Cryptic - odpowiedzi developerów Star Trek Online na pytania graczy. Tym razem nie było motywu przewodniego, więc użytkownicy forum STO mogli poruszać dowolne tematy. Oto małe podsumowanie tego, co wyjawili twórcy gry.

  [more]

  • W Season Two wraz z podniesieniem górnej granicy poziomu doświadczenia nie pojawią się okręty poziomu szóstego (Tier 6), twórcy planują jednak dodać nowe jednostki do Tier 5. Tier 6 pojawi się na pewno za jakiś czas, ale nie ustalono w jakiej postaci. Duży wpływ na to będą mieli gracze. Jako że wielu z nich nawet po osiągnięciu rangi admirała wciąż lata swoimi ulubionymi jednostkami z Tier 4 (Galaxy, Defiant, Intrepid), rozważana jest możliwość ulepszenia słabszych okrętów tak, by odpowiadały poziomowi szóstemu.
  • Sezon drugi da nam dostęp do innego wymiaru. Później twórcy planują odkrywać obszary znajdujące się poza granicą znanej przestrzeni.
  • Dabo będzie jedną z wielu minigier, które będą pojawiały się w STO. Co więcej, minigry, łamigłówki itp. nie mają pełnić wyłącznie roli urozmaicenia spotkań towarzyskich na stacjach. Z czasem te rozwiązania mają zastępować najprostsze zadania takie jak skanowanie czy analiza artefaktów, które obecnie w praktyce polegają na kilkukrotnym wciśnięciu klawisza "F".
  • Federacyjny Korpus Dyplomatyczny - nowa opcja w grze - ma ożywić wykonywanie misji eksploracyjnych. Poza nowymi rodzajami misji pojawią się nowe tytuły i nagrody przyznawane za zdobywanie doświadczenia w misjach dyplomatycznych. Gracze działający dla Korpusu, jeśli zechcą, będą rzadziej otrzymywali misje polegające na potyczkach z wrogiem.
  • Pojawią się misje i zadania w znanych trekerom lokacjach takich jak Wolkan czy Andoria. Pierwsze zobaczymy już w Season Two, ale z czasem pojawi się ich więcej.
  • W jednym z przyszłych update'ów pojawi się Trait Respec dla kapitanów, a być może i dla oficerów mostkowych. Z tym drugim nie będzie łatwo, gdyż trzeba brać pod uwagę "rzadkość" oficerów - niebiescy i fioletowi mają lepiej rozwinięte zdolności podstawowe.
  • Q powróci! Na pewno, ale nie w sezonie drugim.
  • Pierwsi oficerowie, opcja, którą zapowiadano już jakiś czas, nadal jest opracowywana. Dość długo było o niej cicho, ale na pewno się pojawi.
  • Pojawią się loga flot - już niedługo będą testowane na Tribble'u.
  • Wprowadzone zostaną elementy niezwiązane z misjami, możliwość interakcji, gier w często ładnych i dopracowanych, ale pustych lokacjach. Twórcy chcą, by kapitanowie mieli w grze zajęcia również wtedy, gdy nie są na służbie. Memory Alpha, Dabo, trofea na pokładzie okrętu - to dopiero początek.
  • Twórcy planują nadać oficerom mostkowym więcej głębi. Na razie nie zapadły żadne decyzje - może będą to specjalne misje, a może na oficerów i rozwój ich podstawowych zdolności będą miały wpływ sukcesy i porażki w zadaniach, na które ich zabieraliśmy. Istotne jest to, że mają oni stać się bardziej wyjątkowi.
  • Wykorzystanie wahadłowców - miało się pojawić już w Season One, ale z powodu usterek musiało być w ostatniej chwili wycofane. Teraz będziemy mogli liczyć na wsparcie tych małych jednostek z naszego hangaru.
  • Misje w skafandrach - jak większość opcji w STO, pojawią się, jeśli będzie na nie wystarczająco duży popyt. Na razie nie są planowane.
  • Nie zdarzy to się jeszcze w sezonie drugim, ale w grze pojawią się losowe zdarzenia niezależne od wykonywanych właśnie misji. Nagłe wezwanie pomocy lub atak wrogich sił na teren naszej frakcji? Byłoby ciekawie.

  Źródło: Oficjalna strona Star Trek Online[/more]

  Zuza
  Participant
  #90746

  Wprowadzone zostaną elementy niezwiązane z misjami, możliwość interakcji, gier

  Season Three: Sims Trek Online?

  Silver Phoenix
  Participant
  #90747

  Wprowadzone zostaną elementy niezwiązane z misjami, możliwość interakcji, gier w często ładnych i dopracowanych, ale pustych lokacjach. Twórcy chcą, by kapitanowie mieli w grze zajęcia również wtedy, gdy nie są na służbie. Memory Alpha, Dabo, trofea na pokładzie okrętu - to dopiero początek.

  Nie wykpisz się od obowiązków, kapitanowie są zawsze na służbie 😛 Nawet, jeśli Cryptic twierdzi inaczej 😉

  Ale opcja rozbudowy relacji z oficerami brzmi interesująco.

  Zuza
  Participant
  #90748

  Z oficerami czy oficerkami? 🙄

  Silver Phoenix
  Participant
  #90749

  Y... Oficerki to takie buty, nie widzę potrzeby zacieśniać z nimi więzów...

  Zuza
  Participant
  #90775

  Czepiasz się 😛

  Silver Phoenix
  Participant
  #90776

  Nie ja zacząłem... Ja się tylko bronię 😉

  Zuza
  Participant
  #90780

  Żarty żartami, ale właśnie przydzielono mi oficera imieniem "Kiss" 🙄

Viewing 8 posts - 1 through 8 (of 8 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram