Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Newsy Star Trek Online Podekscytowany Al Rivera na temat sezonu 8.5

Podekscytowany Al Rivera na temat sezonu 8.5

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Diensdale
  Participant
  #7719

  Dołączona grafika

  Wszystko wskazuje na to, że ekipa pracująca przy Star Trek Online jest w fazie ciągłego podniecenia. Każdy członek teamu zaczyna swoje wywody od podkreślenia jak bardzo podekscytowany jest tym co zaraz ujawni. Czy jest cię czym nakręcać? Przeczytajcie i sami oceńcie.

  [more]Jak już wszyscy wiecie sezon 8.5 przyniesie możliwość zmiany statku gdziekolwiek będziecie. Po wybraniu z listy posiadanych okrętów tego, na który chcecie się przesiąść obecny odleci, a w jego miejsce pojawi się nowy. Bardzo proste, ale jednocześnie w moim odczuciu niezbyt logiczne. Przełączanie maszyn w doku i na stacjach kosmicznych było mniej wygodne, ale logiczniejsze. Można tutaj dyskutować tak jak przy live view w lustrzankach. Starzy fotografowie narzekali, ale obecnie wszyscy używają 😉

  Dołączona grafika

  Największe ułatwienie płynie jednak z systemu zapisu konfiguracji statku. Teraz po zmianie okrętu nie będzie trzeba poświęcać czasu na jego rekonfigurację, przydzielanie boffów itp. Dla każdego okrętu można będzie ustawić i zapisać kilka ustawień i przełączać się między nimi w miarę potrzeb. Na każdy okręt dostaniemy dwa sloty darmowe, a kolejne będzie można zakupić za pośrednictwem C-store. Po przełączeniu się na dany okręt system wczyta ustawienie ostatnio na nim aktywne. Co jest naprawdę ciekawe to to, że do budowania konfiguracji możemy wykorzystać cały sprzęt jaki posiadamy (na innych okrętach i w banku). Po włączeniu danego buildu system skompletuje potrzebne elementy wyciągając je z banku jak również z naszych statków. Nie będzie możliwe pobieranie sprzętu z banku konta i od innych postaci. Zapisywać można będzie nie tylko bronie i konsole, ale również bridge officerów, a niedługo po wprowadzeniu tego systemu pojawi się możliwość zapisu doffów oraz interface'u. Na razie zmieniać i zapisywać będzie można buildy tylko dla okrętów w których aktualnie siedzimy. Z czasem pojawi się możliwość ustawiania konfiguracji dla dowolnego statku jaki mamy.

  Dołączona grafika

  Druga ciekawa możliwość jaka pojawi się po aktualizacji to system szybkiego zakładania ekwipunku. Po kliknięciu slotu wyskoczy nam lista dostępnych urządzeń, które możemy w nim umieścić. System podpowie nam również gdzie aktualnie znajduje się dany sprzęt. Jeśli będziemy przebywać w dowolnej bazie kosmicznej, będzie możliwość zamontowania każdego dostępnego urządzenia (zostanie ono pobrane z innego statku lub z banku). Jeśli będziemy w przestrzeni kosmicznej możliwe będzie założenie tylko tego co mamy w inventory lub na promie. System jednak pokaże pozostałe możliwości na szaro z informacją gdzie się znajdują tak żeby można było przejrzeć dostępne opcje.

  Na koniec odpowiedź na pytanie, które wielu sobie zadawało. Ile slotów na okręty dostaniemy? Otóż 50 to będzie maksymalna liczba statków, które będziemy mogli posiadać.

  Aktualizacja wchodzi w życie 30 stycznia, a twórcy podkreślają, że wszystko będzie jeszcze ulepszane. Nowości znajdą się na Tribble niebawem.

  Źródło: Season 8 Dev Blog #38[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram