Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka po wyborach w USA

po wyborach w USA

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • Author
    Participant

Ostatnie doniesienia agencyjne mowia ze znamy juz wyniki wyborow w USA. G. Bush zdobyl wiekszosc w kolegium elektorskim. Ja sledzilem dzis serwis cnn w ciagu dnia i oni nie byli pewni co do wyniku w Ohio. Choc po 18 poszlo info ze Kerry uznal wygrana i nie bedzie reklamowal tzw. glosow warunkowych. Mysle ze troszke za wczesnie odpuscil. Warto by bylo aby te glosy zostaly jednak sprawdzone, bo teraz tych kilkadziesiat tysiecy ludzi jest w sumie oszukanych. wielu z nich moglo zaglosowac zgodnie z prawem (niewazne na kogo) a tu ich glosu nie uznano..

Thengel
    Participant

No cóż Kerry zachował się honorowo. Przynajmniej nikt nie będzie mu wypominał że doszedł do władzy procesem sądowym. A co do przyszłości Ameryki i świata.. Miejmy nadzieję że palant nie naciśnie przypadkiem "guzika atomowego".

Sai
    Participant

Co za różnica ? Wygrał Bush. Czy to coś zmieni dla nas Polaków, raczej nie. Gdyby wygrał Kerry, też nic by nie zrobił, najśmieszniejsze było to że będzie się starał o zniesienie wiz. Dobry kawał, tylko że to nie prezydent o tym decyduje. Najlepsze jest to że USA zaostrza politykę wobec zagranicznych gości odwiedzających ich „wspaniały” kraj. Wielki Brat czuwa ! Słyszeliście wypowiedzi obserwatorów wyborczych ? Powiedzieli, że tak zagmatwanego i skomplikowanego systemu liczenia głosów trudno się doszukać w świecie. Mam znajomego w USA i nie jest tam tak różowo jak widać na filmach. Nie mówię o pieniądzach, te są, zarabia ich naprawdę dużo, nawet jak na informatyka w Stanach. Pomimo tego wszystkiego dobrze jest posiadać (jako kraj) potężnego kolegę, jakim dla Polski jest niewątpliwie USA. 😀

I. Thorne
    Participant

Ja uważam, że Bush po prostu głupek. Gdyby mu powiedziano, że Kanada popiera terroryzm to by ją zaatakował. Ale Amerykanie sami wybrali swój los i raczej będą tego żałować. Ale to był ich wybór...

mattik
    Participant

Hmmm... widzę, że przez przedmówców zostanę uznany za głupka, ale trudno :P. Ja się cieszę, że Bush wygrał, byłem jego zwolennikiem w walce z Kerrym. A o Kerrym jak dla mnie dużo mówi to, że obiecał zniesienie wiz... Obiecanki cacanki, a głupiemu radośc.A tak btw. Jak oceniacie prezydenture Reagana?Pozdrawiam

Thengel
    Participant

A tak btw. Jak oceniacie prezydenture Reagana?

Reagan to zbrodniarz. Tyle mojego komentarza do jego panowania.

Ixion
    Participant

Jerzy Bush naszym Imperatorem Świata jest :DSukces Busha i Partii Republikańskiej jest całkowity. Utrzymano większości w Senacie, Izbie Reprezentantów, a zwycięstwo Busha jest oparte na głosach większości Amerykanów. Co więcej, lider Demokratów w Senacie, Tom Daschle przegrał rywalizację z kandydatem REP i nie zobaczymy go na razie na Kapitolu. Republikanie otrzymują olbrzymią szansę wprowadzenia kolejnych sędziów do trybunału konstytucyjnego i doprowadzenia do zmiany statusu sił na długie lata. USA staną się krajem bardziej prawicowym (a i tak już bardzo prawicowe są :)Wypowiedzi polityków europejskich (w szczególności prof. Geremka i jemu podobnych) pokazują, że „autorytety moralne” nie były przygotowane na zwycięstwo Busha i nie będą w stanie sobie poradzić z obecnym kierunkiem polityki USA. Bush nie będzie się przed nimi płaszczył i błagał o polepszenie stosunków UE-USA. To on okazał się zwycięzcą i to on rozdaje karty.Dodatkowo warto powiedzieć, że większość ekspertów do spraw polityki USA zatrudnionych przez telewizję polską zupełnie (ale to zupełnie) jej nie rozumie i powinna się douczać, a nie przedstawiać swoje poglądy szerszym grupom ludzi.Co do Regana, to wystarczy, że powiem, że to najwybitniejszy prezydent USA ubiegłego wieku.P.S. (Kierowany głównie do Thengela)Vong zaprasza na Warszawskie Spotkanie Fanów SW w najbliższą sobotę, o godzinie 16.00 gdzie wyjaśni zawiłości polityki osobom nieświadomym swojej niewiedzy.

Krusty
    Participant

Thengel chyba coś ci się w głowie pomieszało, owszem Reagan i jego administracja nie zawsze działali w zgodzie z literą prawa, sumieniem czy moralnością itp. ale jednak do zbrodniarza to mu jeszcze daleko.Więc jak możesz to rozwiń to twoje twierdzenie....Co do wyborow to przeraża mnie to co może natąpić w ich wyniku czyli dojście do władzy w obu partiach radykałów. Ale przynajmniej za cztery lata do "Białego Domu" wróci Clinton tylko w trochę innej roli ;).

mattik
    Participant

1. Thengel zabiłeś mnie swą odpowiedzią. No comments.2. LOL Krusty ;>. Ciekawe jak sobie poradzi z rolą Pierwszej Damy ... 😉

Thengel
    Participant

Heh.. Wszyscy się oburzyli... A popieranie faszystów w Ameryce Płd.? Mordowanie ludzi w imię jego wyimaginowanej krucjaty mającej ulepszyć świat? Czy to że wysyłał broń Pinochetowi, nikaraguańskim zbrodniarzom itd. nie wystarcza? Nie trzeba mordować własnymi rękami. Można mordować innymi rękami, ale i tak pozostaje się zbrodniarzem. A co do tego czy był najlepszym prezydentem USA... Być może. Jeżeli nie mówimy o tym czy był moralny lecz czy był skuteczny.PSJest pozytywny aspekt panowania Busha. Kiedy Bush wykończy Amerykę to w następnych wyborach radykalni Demokraci dojdą do własdzy. Tylko aby świat doczekał następnych wyborów (no może trochę przegiąłem ale Bushowi mogą się pomylić guziczki 🙂 )

Ixion
    Participant

Nie byłbym taki pewny jeśli chodzi o sukces Hilary Clinton. Przede wszystkim dla tego, że posiada ona bardzo silny elektorat negatywny. Republikanie nie lubią jej bardziej niż Teda Kennedyego (kiedyś nie wierzyłem, że można nie lubić jakiegoś polityka bardziej niż jego, ale odkąd w Meet the Press zapoznałem się z poglądami pani Clinton zrozumiałem 🙂 ).

Poza tym jeśli przyjdzie jej walczyć z Arnoldem albo Giulianim, to część demokratycznych i niezależnych wyborców poprze właśnie ich, a tradycyjni konserwatyści zrobią wszystko, by nie dopuścić do przejęcia władzy przez Hilary. A wtedy jej szanse są bardzo niskie.

Dodatkowo musi nadal pozostać żoną Billa (amerykanie nie wybiorą na prezydenta rozwiedzionej kobiety), a to nie jest wcale takie oczywiste (szczególnie jeśli zna się dowcipy o Billu 🙂 ).

Warp_10
    Participant

i dobrze ze George, ze zacytuje pewnego Demokrate,ktory w wyborach poparl Busha "John Kerry glosowal przeciwko F-14 Tomcat, rakietom Tomahawk, helikopterom Apache, programowi gwiezdnych wojen Reagana, F-15 Eagle, systemom przeciwrakietowym Aegis, Patriot [lista jest bardzo dluga], this man wants to be the leader of the free world? free for how long?"

tak dla Bushofobow http://www.wprost.pl/ar/?O=57655

chociaz w sumie i tak nie zmienia zdania, wiec co za roznica

A tak btw. Jak oceniacie prezydenture Reagana?

najwiekszy przywodca XX wieku, naprawil co "noblista" Jimmy Carter sp***rzyl i dal w efekcie wolnosc milionom ludzi w naszej czesci swiata w czasie kiedy cala lewacka "europa" robila w portki i "ostrzegala" Solidarnosc przed reakcja ZSRR

EMH Mark IX
    Participant

A mnie się wynik wyborów podoba i w cieszę się na samą myśl o kolejnych 4 latach rządów prezydenta o inteligencji i ogładzie Myszki Miki.

Na szczęście, po tej kadencji, Bush tak obrzydzi amerykanom rządy republikanów, że może w następnych wyborach dojdzie do głosu jakiś rozsądny kandydat.

Jay Leno na prezydenta!

Nie wiem czy będzie lepiej, ale na pewno śmieszniej!

PS> Nad moją fotką widzę jakąś "zdrapkę". To jakiś nowy standard, czy robię coś nie tak? 😆

Ixion
    Participant

Jibjab.com

Jak zawsze świetne!

Prezes
    Participant

Druga kadencja Busha będzie na pewno ciekawa, bo jak wiadomo w trakcie pierwszej kadencji głównym celem prezydenta jest wybór na drugą a w trakcie drugiej chce zrobic cos dzieki czemu przejdzie do historii. Moim zdaniem Jurek bedzie przede wszystkim próbował doprowadzic do pokoju na Bliskim Wschodzie, pewnie mu sie nie uda ale to inna historia. Nastepnej wojny nie rozpocznie bo opinia publiczna w USA mu na to nie pozwoli a co do spraw wewnętrznych...to jest Ameryka wystarczy nie przeszkadzac i zaraz wyjdzie na prostą. A co do Polski to mamy troche do zyskania przede wszystkim pomocy w modernizacji armii niech tylko ta banda kretynów polityków przestanie upierac sie przy wizach, tego sie nie da załatwic w gabinetach, USA maja ustawe regulującą te sprawe kiedy spełnimy jej warunki wizy znikna ale to my musimy nad tym pracowac i nie jeździc na 15 letnie wakacje.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 29 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram