Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Po raz pierwszy, po raz drugi. Sprzedany!

Po raz pierwszy, po raz drugi. Sprzedany!

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Jamjumetley
  Participant
  #5369

  Prawa do realizacji przyszłych produkcji spod znaku Terminatora zostały sprzedane. Szybko poszło. Wynik licytacji jest dość ciekawy. Szczegóły w dalszej części artykułu.

  [more]

  Dołączona grafika

  ...od każdego kolejnego Terminatora, tak?

  Pierwotnie uważano, że nabywcą zostanie studio Lionsgate, które gotowe było wyłożyć 15 milionów dolarów za prawa do marki. Ostatnio do walki przyłączyło się studio Sony (news - Sony chce kupić Terminatora). Oba próbowały się przelicytować. W końcu jednak połączyły siły, ale mimo to nie udało się im kupić Terminatora. Mamy tu bowiem do czynienia z przysłowiem, które mówi, że "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta". Firmy przegrały z funduszem inwestycyjnym Pacificor, gotowym zapłacić każdą sumę. Ostatecznie Halcyon otrzymał niemal 29,5 miliona dolarów. Podobno prezes Sony - Peter Schlessel, opuścił miejsce licytacji ogarnięty furią.

  Wynik jest o tyle ciekawy, że aby nabyć prawa do Terminatora od Andy'ego Vajny i Mario Kassara, Halcyon zaciągnął w 2007 roku pożyczkę właśnie od Pacificoru. Kiedy ten zaczął domagać się spłaty długu, Halcyon zmuszony był wystawić Terminatora ponownie na sprzedaż.

  W efekcie transakcji, Halcyon spłacił zobowiązania wobec Pacificoru, zatrzymał prawo do pieniędzy jakie wygenerują jeszcze części 3 i 4, oraz dostanie 5 milionów dolarów od każdego przyszłego Terminatora w serii.

  Źródło: Deadline[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram