Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Plany ekranizacji Dzieci Hurina

Plany ekranizacji Dzieci Hurina

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Cross
  Keymaster
  #3245

  Tak jak można się było tego spodziewać, hollywoodzcy producenci są zainteresowani przeniesieniem na duży ekran ostatniej powieści J.R.R. Tolkiena "The Children of Hurin" ("Dzieci Hurina").

  "The Children of Hurin" można już kupić w USA i na Wyspach Brytyjskich. Zainteresowanie powieścią jest ogromne. Według rzeczniczki HarperCollins, brytyjskiego wydawcy dzieł Tolkiena, Christopher Tolkien podpisał 750 egzemplarzy "nowej" powieści. Książkę podpisywał również ilustrator Alan Lee, laureat Oscara za scenografię do trzeciej części ekranizacji tolkienowskiej trylogii - filmu "Powrót Króla" w reżyserii Petera Jacksona.

  Obecnie oficyna HarperCollins prowadzi negocjacje z kilkoma hollywoodzkim studiami, zainteresowanymi przeniesieniem "Dzieci Huriana" na duży ekran. - Nikt na razie nie powiedział "nie" filmowej adaptacji. Prawa należą do spadkobierców pisarza - wyjaśnia David Brawn, zajmujący się książkami Tolkiena w wydawnictwie. - Czekamy najpierw na reakcję czytelników, a potem zostanie podjęta decyzja o ekranizacji.

  Źródło

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram