Forum Fandom Opowiadania Piszmy wspolnie

Piszmy wspolnie

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • Author
    Posts
  • EMH Mark IX
    Participant
    #22000

    Te torpedy to chyba na innej zasadzie mialyby dzialac, przynajmniej ja zrozumialem tak, ze torpeda wbija sie w kadlub przciwnika i dzieki holoemiterowi tworzy na pokladzie wrogiego statku oddzial (czy nawet jednego) holomarines.

    [post="18814"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Jak wynika z mojego posta w topicu "USS Szogun" jeden marine w zupełności wystarczy żeby zadać dość znaczące straty bardziej materialnemu przeciwnikowi ;).

    Co do osłon dla hologramu - o tak! Choćby po to żeby chronić moduł autonomiczny :D. Poza tym, mimo iż niematerialni, czujemy się o wiele bardziej komfortowo mając świadomość dodatkowej ochrony 😀

    izbkp
    Participant
    #22001

    Odcinek Pegasus serii TNG 🙂 Federacja co prawda zobowiazala sie nie stosowac technologii maskowania na statkach - ale nie na torpedach 🙂 Torpeda wyposazona w takie "maskowanie" jakie widzielismy w tym epizodzie przelatuje przez zwykle oslony kazdego statku bez zadnego problemu, potem wbija sie w kadlub i uruchamia holoemiter... A co sie dzieje dalej - mozemy juz (bardzo fajnie wyszlo EMH) o tym poczytac w watku obok 🙂

    Zarathos
    Participant
    #22023

    Dolacze tez, a poniewaz jestem wredny, zaczne sabotowac projekt. Admiral Akiko Hinagata bedzie przeciwna projektowi holo-wojska i zaczeni robic mu konkurencje - wojsko zlozone z androidow (po remanskiej wersji Daty wiadomo, jego rekonstrukcja jest mozliwa). Jeszcze musze obmyslec szczegoly i obgadac z doktorkiem jak jego hologram w pierwszym starciu (zanim sie nauczy co i jak) dostanie w ... wiadomo co 😀 A potem maly bunt... zeby obie strony mogly sie zwalczac... albo moze polacza sily 😀 no nic, zobaczymy co z tego wyjdzie :DSwoja droga doktorku, milusie, tylko ci marines raczej glupi sa 😀 - jeden fazer na jedna modulacje, drugi na druga, ustawic na szeroka wiazke i walic w rurke w ktorej pelza holo - nawet jakby go nie zalatwili - to zdestabilizowaliby pole i po problemie 🙂 - no ale i tak fajnie bylo 😀

    EMH Mark IX
    Participant
    #22025

    doktorku, milusie, tylko ci marines raczej glupi sa 😀

    [post="18842"]<{POST_SNAPBACK}>[/post]

    Heh, na pewno zauważyłeś, że to były hologramy. Standardowe NPC z symulacji.

    W opisany przez ciebie sposób pewnie zareagowałby człowiek i to też nie za pierwszym razem, tylko podczas kolejnego starcia z holomarine - doświadczenie zdobywane w warunkach polowych się kłania (chociaż biorąc pod uwagę 2 czynniki: zaskoczenie i działające jednak maskowanie hologramu, jakoś w to wątpię - nikt nie przeżyje takiego ataku, żeby zareagować adekwatnie do sytuacji w podobnym przypadku 😉 ).

    Zresztą nie wiem czy taka sytuacja się kiedykolwiek powtórzy.

    To co miało miejsce w hangarze to wynik kreatywnego podejścia do pracy, jednostki holograficznej szkolonej i zaprogramowanej w jednym celu - eliminacja przeciwnika w każdy dostępny sposób.

    Nie przeocz jednego małego szczegółu - te hologramy potrafią kłamać! Numer 379 zdawał sobie sprawę, że może być na podsłuchu i celowo wprowadził przeciwnika w błąd meldując uszkodzenie maskowania. Po co? Dla większej efektywności.

    To tyle na razie, tytułem wytłumaczenia.

    computer, deactivate EMH!

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram