Forum Trek.pl Newsy Star Trek Pierwsze nagrania trailera "Star Trek"

Pierwsze nagrania trailera "Star Trek"

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Author
    Posts
  • Pah Wraith
    Participant
    #4122

    Trailer "Star Trek" emitowany jest już od wczoraj w kinach w USA przed pokazami "Quantum of solace". Oto jedna z jego pierwszych, nagranych w kinie wersji.

    Na wersję oficjalną w HD poczekać nam przyjdzie do poniedziałku, a pojawi sie on pod tym adresem.

    Lo'Rel
    Participant
    #64968

    Coś Wam powiem. To nie będzie ani trochę Star Trek jakiego znamy. I bardzo dobrze.

    Slawek
    Moderator
    #64970

    Coś Wam powiem. To nie będzie ani trochę Star Trek jakiego znamy. I bardzo dobrze.

    Bardzo źle. Star Treka nie powinno się usilnie zmieniać aby spodobał się szerszej widowni. Równie dobrze mogliby ten film nazwać "Kolejne przepełnione efektami Sci-Fi". Obejrzyj sobie starsze filmy i seriale i powiedz, czy to co widać na zwiastunie zasługuje na miano Star Trek? Nie sądzę.

    A i takiego Star Treka w sumie już znamy - Nemesis. Tyle tylko, że tutaj zapowiada się jeszcze więcej strzelanin oraz naciąganych, nielogicznych scen z efektami specjalnymi.

    Pościg za samochodem - jest

    80% bitw kosmicznych, strzelanin i bijatyk - jest

    Ranco... ekhm, potwór na lodowej planecie - jest

    Scena łóżkowa - jest

    Teh ivil villain - jest

    Ciekawa i interesująca fabu... wait, what?

    Zdecydowanie nie tego się spodziewałem. Z początku myślałem, że ujęcie pochodzi z jakiegoś innego filmu, lecz gdy dzieciak powiedział jak się nazywa to z krzesła omal nie spadłem. Całość przypomina typowy współczesny film akcji dla mas i nie wmówicie mi, że to dobrze.

    Cóż, pozostaje czekać na premierę. A nuż gdzieś tam pomiędzy tymi kosmicznymi bitwami, bijatykami, pościgami, potworami, strzelaninami, erotyzmem i usilnym dramatyzowaniem znajdziemy charakterystyczne dla treka przesłanie oraz godny uwagi rozwój postaci... *parsk*.

    Vashar
    Participant
    #64971

    Zazwyczaj trailery są zlepkiem najlepszych scen filmu, więc z ostateczną oceną trzeba będzie poczekać. Jednak po obejrzeniu tego jestem dobrej myśli co do "odświeżenia" treka. Będzie to rzeczywiście zupełnie inny trek. Trzy produkcje mi przychodzą na myśl po obejrzeniu tego; Entek, TMP i Nemesis... Bardzo ładne zdjęcia i zapowiada się dobry, trekowy soundtrack.

    Pah Wraith
    Participant
    #64972

    Bardzo ładne zdjęcia i zapowiada się dobry, trekowy soundtrack.

    Co do muzyki to się jeszcze zobaczy, bo kawałek z trailera to pocięty przez Giacchino fragment z któejś tam "Diuny".

    Krusty
    Participant
    #64973

    Zazwyczaj trailery są zlepkiem najlepszych scen filmu, więc z ostateczną oceną trzeba będzie poczekać. Jednak po obejrzeniu tego jestem dobrej myśli co do "odświeżenia" treka. Będzie to rzeczywiście zupełnie inny trek. Trzy produkcje mi przychodzą na myśl po obejrzeniu tego; Entek, TMP i Nemesis... Bardzo ładne zdjęcia i zapowiada się dobry, trekowy soundtrack.

    TMP mi w to nie mieszaj, ok? A co do filmu to nie wiedziałem że robią ekranizację Mass Effect.

    Dalek
    Participant
    #64976

    Straszne. star Trek dla pokolenia mtv, które nie potrafi wysiedzieć w kinie bez wybuchu co 3 minuty. Jak oglądałem ten trailer to myślałem, że to trailer transformersów 2 Baya. Resztę już powiedział T'R, ja tylko dodam...AAAAAAAAbbbbbbbrrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmsssssssssssss!!!!!!!!!!!!!

    Gosiek
    Participant
    #64977

    Zdecydowanie nie tego się spodziewałem. Z początku myślałem, że ujęcie pochodzi z jakiegoś innego filmu, lecz gdy dzieciak powiedział jak się nazywa to z krzesła omal nie spadłem.

    O właśnie, dokładnie moje odczucia po pierwszych kilkunastu sekundach trailera. Włączyłam i pierwsza myśl na widok pędzącego samochodu - "do licha, co to wszystko ma do treka?". Nie podoba mi się pomysł na robienie z Kirka zbuntowanego nastolatka, który potem zostanie kolejnym wybrańcem ratującym galaktykę.

    Nie podoba mi się w tym trailerze prawie nic, poza efektami specjalnymi, ale nie dla nich oglądam treka. Produkcji nastawionych na to, żeby ładnie i efektownie pokazywać wybuchy i strzelaniny w kosmosie, jest na ekranach wystarczająco dużo. A wszystko, co ma wskazywać na fabułę filmu nie zrobiło na mnie pozytywnego wrażenia, więc jeżeli to mają być te "najciekawsze" fragmenty, to nie wróżę ST XI wysokiego miejsca w moim rankingu trekowych filmów. Oj nie...

    Lo'Rel
    Participant
    #64978

    Produkcji nastawionych na to, żeby ładnie i efektownie pokazywać wybuchy i strzelaniny w kosmosie, jest na ekranach wystarczająco dużo.

    Ja nie rozumiem, co wy macie przeciwko efektom specjalnym? Co jest w nich złego? A o tym jak zbudowano fabułę i jak budowany jest dramatyzm nie wiemy absolutnie nic. Nie spodziewajcie się fabuły rodem z TOS, TNG czy wcześniejszych filmów. Nie spodziewajcie się leniwej filozoficznej i typowo moralizatorskiej fabuły. To nie te czasy. Co nie oznacza, że nie można zrobić dobrego filmu. Otwórzcie się tylko na nowe możliwości.

    Tom
    Participant
    #64979

    Jestem pewien, że to samo przeżywali fani starej BSG po zobaczeniu trailera nowej BSG. Tam też w końcu były sceny łóżkowe, bitwy, strzelaniny i bijatyki. Rzut okiem na 6 i pierwsza myśl - ona jest tylko po to, żeby przyciągnąć część męskiej widowni. Co w końcu można pokazać w zwiastunie? Starzy fani i tak by poszli nawet jakby zwiastuna w ogóle nie było, młodych i nie znających ST ludzi przyciągną efekty.Przyznaję jednak, że w pierwszych sekundach trailera też myślałem, że chodzi o jakiś zupełnie inny film. Wróżenia i inne domysły jak to będzie źle bym na razie wstrzymał. Na wyżywanie przyjdzie czas po zobaczeniu filmu.

    Gosiek
    Participant
    #64980

    Ja nie mam nic przeciwko efektom specjalnym, napisałam nawet, że mi się te z trailera spodobały. Problem w tym, że spodobały mi się tylko efekty.

    Mam za to wiele przeciwko sprowadzaniu filmów sci-fi tylko do efektów specjalnych i widowiskowych wybuchów oraz katastrof przeplatanych przymglonymi scenami łóżkowymi, tanimi romansami, historiami zbuntowanych dzieciaków i prostackimi dialogami kierowanymi do widowni "under 15", której producenci boją się zaoferować coś trochę mądrzejszego. A trailer pokazuje, że Abrams idzie właśnie w tym kierunku.

    Nie spodziewajcie się leniwej filozoficznej i typowo moralizatorskiej fabuły

    Nie lubię fabuł moralizatorskich, i co więcej - nie spodziewam się, ani też się takowej po ST XI nigdy nie spodziewałam. Lubię za to fabuły dobre, których w dotychczasowych trekach nie brakowało - vide DS9, TNG, TOS czy stare produkcje kinowe. Tu niestety zarys fabuły przedstawiony w trailerze nie pasuje do mojej definicji dobrej i ciekawej historii.

    Otwórzcie się tylko na nowe możliwości.

    A jakie nowe możliwości zauważyłeś w trailerze? Ja niestety nie widzę w nim nic nowego, jedynie stare oklepane schematy w ładnej, kolorowej oprawie wybuchów i efektów specjalnych. A to dla mnie za mało.

    Barusz
    Participant
    #64981

    Dla mnie fakt, że zobaczymy [że jest możliwość, że zobaczymy] że postacie żyją sobie normalnie [nie bardzo różnie od ludzi w 2008 r.] na Ziemii, są w miarę podobni do ludzi w 2008 r., przeżywają normalne emocje, normalne etapy w dorastaniu itd. i w tym czasie wykluwają się w nich osobowości, które znamy z TOSa to owszem, jest taka nowa możliwość.

    Zarathos
    Participant
    #64982

    Trailer ST:TMP

    Jak dla mnie, to też trailer pokazujący ładne kobiety, efekty specjalne, "teh ivil vilian" i kosmiczne bitwy. Poza jakością efektów niespecjalnie pod względem treści różni się od trailera nowego Treka. Trailer ST:II jest jeszcze lepszy - kręci się wokół walk i historii super-człowieka i super-złoczyńcy który chce zniszczyć Kirka.

    Po prostu marudzicie.

    Krusty
    Participant
    #64983

    Naciągasz i to bardzo Zarathos to zupełnie inne trailery.

    Lo'Rel
    Participant
    #64989

    to zupełnie inne trailery.

    Otóż nie Krusty, nawet zaryzykuję stwierdzenie, że trailer XI był wzorowany właśnie na tym. Widzę bardzo wiele podobieństw w obu zapowiedziach. Różni je jedynie dynamika i postęp produkcji filmowej.

    Problem w tym, że spodobały mi się tylko efekty.

    Przecież z trailera nie wynika nic specjalnego jeśli mówimy o fabule. Co wiemy? Że Spock będzie tłukł się z Kirkiem? Że Uhura będzie machała cyckami? Na podstawie tych kilku scen trudno cokolwiek wyrokować. Abrams ma ciekawe pomysły i myślę, że przy pierwszym jego Treku będzie to widać, tak jak przy pierwszych sezonach LOSTa. Gorzej może być np. przy piątym jego Treku. O ile wiem LOST później też fabularnie spadał.

    Nie ma co się gorączkować na zapas. I chyba nie wyróżnię się pisząc, że początkowe sceny trailera też były dla mnie zaskoczeniem, sądziłem, że to inny film.

    No i proszę, wywiad działa i trailer został usunięty...

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram