Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Pensje policji

Pensje policji

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • Author
    Participant

Jakie jest wasze zdanie na temat najnowszej propozycji rządu, a dokładniej szefa MSWiA Krzysztofa Janika na temat zależności pensji policjantów do ilości wypisywanych mandatów?Ps:Przydałaby się tutaj ankieta 😉

Ixion
    Participant

Ciekawe, co rząd chce przez to osiągnąć. Ci policjanci, którzy zamiast mandatów biorą łapówki, będą to robić nadal, bo ciągle będzie się im to bardziej opłacało. Ci obecnie uczciwi, albo dostaną niższe pensje, albo będą obarczać kierowców niesprawiedliwymi mandatami. Czyli jest to część kampanii rządowej, polegającej na denerwowaniu użytkowników dróg. Może nawet zemsta, za to, że nie chcą oni płacić 6 groszy od litra benzyny na pomysły Pola, albo jeździć na biopaliwach. Głupota tego rządu przekroczyła kolejną barierę. Czekam, na nowe pomysły polityków (szczególnie Pola ).

fluor
    Keymaster

Głupota rządu jest jak UE - nie ma granic 😉

Verrix Senoya
    Participant

Już tyle zostało powiedziane, ludzie mają dość tej polityki rządu, a oni dalej robią głupoty! Wniosek - oni sie nigdy nie nauczą i trzeba ich "odciąć od koryta!" 😕 Zdegustowany

Q
    Participant

Popieram!!! Nie ich... Was!Co za pokopany pomysł!

fluor
    Keymaster

Nic bardziej mylnego... Jak pokazuje przykład partii AWS, która miała ambicje odciągania od koryta Leszka i oczyszczenia życia publicznego, rzecz wcale nie jest taka prosta. Istnieje pogląd, że gdy dochodzi nowa partia do władzy to żeruje na państwie jeszcze bardziej niż pijawki z poprzedniej kadencji (które są częściowo nasycone 😉 ).A wracając do tematu to pensje nie powinny być uzależnione od wyrobienia normy, co innego PREMIE. I popieram to by policjant dostał premię, jeżeli jest bardziej bezwzględny dla kierowców... niech to będzie te przekroczenie prędkości choćby o 10 km/h i niech kasuje kilkuset kierowców dziennie, może choć trochę to ich przyhamuje. Niech funkcjonariusz do walki z narkotykami dostaje premie za osiągnięcia w swojej dziedzinie, niech ci do walki z korupcją robią prowokacje i niech im to będzie wynagradzane.

Verrix Senoya
    Participant

Hehehe Dobre! 😀 Mogę jedynie dodać, iż te "stare pijawki" są tak samo nienażarte jak te nowe. Bo stare ( np. AWS) powracają pod nowym godłem by wspólnie z nowym liderem ( hmmmm Aldonka - Kobieta Czołg 💡 ) pijawkować do syta. Chyba tylko ekstremalne pijawki gatunek Lepperjadki polne lub Giertyszki wiarołomne, po odstawienia od Dawcy (Państwo), nie byłby tak groźnie w come back'u (re-elekcja) bo nikt przytomny by ich 2 raz nie wybrał!

fluor
    Keymaster

Hehehe Dobre!  😀  Mogę jedynie dodać, iż te "stare pijawki" są tak samo nienażarte jak te nowe. Bo stare ( np. AWS) powracają pod nowym godłem by wspólnie z nowym liderem ( hmmmm Aldonka - Kobieta Czołg 💡 )  pijawkować do syta.

Ale w momencie obejmowania władzy AWS nie było starą pijawką, jeżeli używać twojej terminologii 😉

Chyba tylko ekstremalne pijawki gatunek Lepperjadki polne lub Giertyszki wiarołomne, po odstawienia od Dawcy (Państwo), nie byłby tak groźnie w come back'u (re-elekcja)  bo nikt przytomny by ich 2 raz nie wybrał!

Nie sądzę. Jeżeli chodzi o LPR i Lepperoobronę to oni IMHO jeszcze nie dopchali się do prawdziwych zysków. Biorąc sprawę w ten sposób to żadna partia nie powinna być wybrana drugi raz, bo przecież agenci KGB, aferzyści, kryminaliści, oszołomy etc, a jednak dzieje się inaczej 😉

tolo
    Participant

Jakie jest wasze zdanie na temat najnowszej propozycji rządu, a dokładniej szefa MSWiA Krzysztofa Janika na temat zależności pensji policjantów do ilości wypisywanych mandatów?

Ps:Przydałaby się tutaj ankieta  😉

Nie wiem czemu, ale kojarzy mi się to ze strajkiem włoskim, to znaczy będą skrupulatnie i dokładnie wykonywali swoją pracę, karząc nawet najdrobniejsze przewinienie a omijając te za które nie można ściągnąć gotówki(mandatu).

rdo
    Participant

pewna zależność musi być - ale ja proponuje inaczej: połowa kasy z mandatu idzie do budżetu, a druga połowa bespośrednio do kasy jednostki, z której jest dany policjant - dzięki temu jednostka bedzie mieć kase na lepsze wyposażenie i premie - a komu sie to dostanie? najskuteczniejszym glinom - i tak było by dobrze.... tyle że dla pełnego szczęścia trzeba podneiść glinom pensje podstawowe - podobnie jak i innym służbom mundurowym a w ogóle to całej najgorzej zarabiającej budżtówce.//edycja:ortografia

tolo
    Participant

I to jest dobry pomysł. Szkoda tylko, że nasi radni i posłowie nie mają takich pomysłów.

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram