Forum Fantastyka Star Trek PBF w czasach tuż po ENT?

PBF w czasach tuż po ENT?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author
    Posts
  • ShVagYeR
    Participant
    #2640

    Jak napisałem w opisie topiku, nie jest to na razie nic konkretnego, ale szczerze mówiąc mam chrapkę na coś takiego, a nuż widelec inni też mają? :)A teraz konkrety: jestem w stanie udostępnić przestrzeń sieciową (po prostu mam swój serwer), stabilną i dość szybką, jak również mogę postawić forum (phpbb, invision), pobawić się wystrojem graficznym, aby tworzył klimat, porobić avatarki graczom, itp, itd, to tyle techniki. Mogę też GMować (mam w tym pewne doświadczenie), ze znajomością kanonu u mnie nieźle, zwłaszcza jeśli chodzi o czasy Entka (tak tak, wiem, że ortodoksyjni Trekkerzy Entka do kanonu nie wliczają, no ale cóż... ja wliczam :P), no i co najważniejsze - mam dużo chęci. :)Najważniejsza sprawa: czy pisalibyście się na coś takiego? Czy ktoś z Was wspomógłby mnie jako GM? Wstępnie myślę o sukcesorach NX, trudnych początkach Federacji i wojnie z Romulanami. Proszę Was o jak najwięcej opinii.Pozdrawiam,ShVagYeR

    Coen
    Participant
    #33973

    Niestety, Entek to dla mnie tylko rozrywkowo-historyczny holoprogram w 236X w dodatku zrobiony tak antyklingońsko jak tylko się da: zero honoru, zero inteligencji, zero czegokolwiek pozytywnego. Choć chętnie bym pograł w dobrego trekowego RPG, nawet osadzonego w tych czasach – choć niekoniecznie na okręcie fedziów - to jednak to co proponujesz również mi nie odpowiada.

    ShVagYeR
    Participant
    #33974

    Oczywiście Klingoni jako frakcja mogą być w grze. Bez sensu by było, gdyby była sama Federacja.Btw próbka możliwości fotomontażu - mój avatarek. 😉

    Coen
    Participant
    #33975

    Tyle że chodzi o sam sposób przedstawienia Klingonów i Imperium w tym serialu. Pozwól mi pozmieniac to i owo - a chętnie się dołącze, nawet dośc spory wątek fabularny bym mugł stworzyc tyle, ze wiesz - wymagało by to juz raczej 2 okrętów...

    Zaś co do Avka - zmnijsz troche głowe i tważ bo wyszła za duża w stosunku do ramion.

    ShVagYeR
    Participant
    #33976

    W związku z tym, że powstała Federacja, to może się też zmienić nastawienie do Klingonów. 😉 Czuj się częścią teamu i pisz na gg 6426698.A głowa jest wklejona co do piksela proporcjonalnie do głowy Tuckera, która się tam znajdowała. 😛 Nie widzę usterek. Przecież nie zrobię siebie w proporcjach Hulka czy innego komiksowego osiłka. 🙂

    I. Thorne
    Participant
    #33981

    ShVagYeR uważaj na to przerabianie bo zaraz Klingoni stana się mistrzami świata. A przecież zawsze zdarzaja sie czarne owce (zapraszam do PBF chorążego Caepa - tam jest zły Klingon - morderca i prawdziwy intrygant).Ja niestety nie dołączę sie do gry. Powód jest prosty - nie ogladałem ani jednego odvinka ENT.

    ShVagYeR
    Participant
    #33983

    Dokładna znajomość Entka nie będzie potrzebna: wszystko, co trzeba będzie wiedzieć (sytuacja polityczna, stopień zaawansowania technologii poszczególnych frakcji, kluczowe postacie) będzie na samym forum w Bazie Danych. Tak więc potrzebne są tylko dobre chęci i trochę inwencji - tworzysz swoją postać i jazda. 😀

    Zeal
    Participant
    #33985

    Zastanawiam się. Wstępnie jednak możesz mnie dodać do listy... :)Frakcja klingońska oczywiście.

    ShVagYeR
    Participant
    #33986

    Jak dobrze pójdzie, to w konflikcie Federacyjno-Romulańskim najwięcej będzie Klingonów... 😀 Ale ok, napisz w wolnej chwili na gg 6426698, aby potwierdzić i uventualnie zapodać sugestie. Witaj w teamie. 🙂

    EMH Mark IX
    Participant
    #34029

    Lekki off-topic na początek...

    Choć chętnie bym pograł w dobrego trekowego RPG, nawet osadzonego w tych czasach... (ciach!)

    Grałeś - zrezygnowałeś. Ciekawe, dlaczego? Czyżby nasz nie był zbyt "dobry"? :).

    A głowa jest wklejona co do piksela proporcjonalnie do głowy Tuckera, która się tam znajdowała. 😛 Nie widzę usterek... (ciach!)

    Usterki? Proszę bardzo:

    1. Głowa jest nienaturalnie umieszczona pod kątem prostym do poziomej krawędzi avatara. Powinieneś lekko pochylić w stronę lewego barku.

    2. Skoro światło pada na prawe ramię Tuckera, to dlaczego również na prawą stronę pada cień?

    Proporcje to nie wszystko :lol:.

    Po off-topicu...

    A mnie się podobał Entek :). Wpisz mnie na listę :).

    Gosiek
    Participant
    #34055

    Jeżeli chcecie grać na forum, to TSS oczywiście chętnie udzieli Wam odpowiedniego miejsca - może to być w dziale Sesja RPG lub utworzenie własnego subforum, podobnego do tego, które ma Excelsior, wszystko oczywiście zależy od ilości chętnych do całej zabawy. 😉 Myślę, że będzie to o tyle wygodne, że skoro w grze ma uczestniczyć spora liczba forumowiczów, to będą mieć wszystko w jednym miejscu, zamiast rejestrować się i pisać na kolejnym forum. Jak widać po ilości gier i bitew zarówno w dziale RPG jak i PBF oraz w Exc. panuje tu dobry klimat dla graczy. 😉 Poza tym mamy tu sporo potencjalnych zainteresowanych, którzy po przjrzeniu się rozgrywce toczącej się na forum mogą zdecydować się do niej dołączyć. Zatem - czekam na odzew. 😛

    ShVagYeR
    Participant
    #34230

    Skłaniałbym się raczej ku nowemu forum, bo większość potencjalnych graczy ma już tutaj nazwy użytkowników, które nie zawsze pokrywałyby się z imionami ich postaci, a z kolei zmiana tychże wprowadziłaby niepotrzebny zamęt. A zarejestrowanie się na innym forum to kwestia kilku kliknięć i uderzeń w klawiaturę. :)Co do avatarka - dobra, znajdę chwilę czasu i poprawię. 😉 Dzięki za wskazówki. Nadal czekam na gg 6426698 na zgłoszenia.

    Zuza
    Participant
    #34232

    A jak się to wszystko ma do tego pbf'a, którego próbowaliście uruchomić z miesiąc temu?Czy to po prostu reanimowanie tamtego trupa?

    ShVagYeR
    Participant
    #34239

    Nie wiem za bardzo, o co Ci chodzi...

    ShVagYeR
    Participant
    #37450

    Wiadomość z ostatniej chwili - sprawa ma się dobrze, a nawet przybrała konkretny kształt w postaci tego oto forum:

    http://challenger.webtom.nsf.pl

    Dołączona grafika

    Gra dzieje się w 2164, na pokładzie okrętu USS Challenger NCC-04. Jest to najnowsza i prawdopodobnie ostatnia modyfikacja klasy NX. RPG rozgrywać się będzie po angielsku. Więcej (o wiele) informacji na samym forum, zapraszam. 🙂

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram