Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - SoghHom Coen

PBF - SoghHom Coen

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 155 total)
  • Author
    Participant

Romulanin chwilę milczał....

- Rozumiem pańskie stanowisko jednak decyzja już zapadła. Romulanie z zasady piorą sami własne brudy i nie lubimy włączać w to osoby trzecie - skwitował oschle Romulanin poczym kontynuował - Kapitanie odeskortujemy teraz pański okręt do granicy, na przyszłość radzę nie działać na własną rękę na terytorium Imperium Romulańskiego, następnym razem może pan nie mieć tyle szczęścia. rzyczę powodzenia w przyszłości........

łączność została przerwana a Warbird zmienił płynnie pozycja ustawiając się równolegle do klingońskiej jednostki.........

Coen
    Participant

- Grrr... - nie lubię jak ktoś mi przerywa rozmowe kiedy sobie tego nie życzę, ale nie będe zadzierał z oketem majacym dośc siły ognia aby zmieśc mnie jedna salwą, zwłaszcza ze jestem lekko nawieruszony. - Sternik, kurs do domu, Warp 7.5, maH'Cha

Amar zmienił szybko pozycje razem z podazającym za nim jak cień oketem romulańskim i po chwili obie jednostki skoczyły w Warp.

- Wierzysz, że załatwią sie z piratami jak należy? - spytała Freya kiedy już lecieliśmy

- Możliwe, aczkolwiek pierwszą rzecza jaką uczą cie w akademji wojny to "nigdy nie wierz romulanom" - odparłem, poczym coś przyszło mi do głowy - czy moglibyśmy zakamuflowac sondę?

- Hmmm... dało by się w sumie, trzeba by było wymontowac z niej większość sensorów, ale to wykonalne - powiedziała pierwsza oficer

- Wystarczy aby miała naped, podstawowe czujniki, oraz zdolnosc przesyłania danych - powiedziałem - to jak da sie?

- Zajmie to z 10-15 minut - odparła

- A więc do dzieła, jak bedzie gotowa to zakamuflujemy ją i wystrzelimy w strone bazy, aby zobaczyć czy faktycznie rozwalą piratów, jeśli nie będziemy mieli nasza flote po drógiej stronie granicy w oczekiwaniu - kiedy to powiedziałem pierwsza oficer i oficer taktyczny poszli przygotować sądę...

Kronos
    Participant

Obie jednostki zmierzają w kierunku granicy. Na pokładzie Warbirda romulanie analizują przekazane przez klingonów dane dotyczące pirackiej bazy natomiast załoga IKC betleH reperuje uszkodzenia okrętu i próbuje przerobić jedną z sąd. Prace posuwają się naprzód lecz powoli, brakuje nie których części, a replikatory ledwo zipią dostarczając wszystkie potrzebne elementy. Dodatkowo chwilowe zakłócenia w dopływie energii z uszkodzonych układów nie ułatwiają życia inżynierom. Sonda będzie gotowa ale dopiero za godzinę według raportu głównego inżyniera........... okręty zbliżają się do granicy za chwilę wyjdą z warp.......

Coen
    Participant

Prace naprawcze trwały nieprzerwanie. Wszelkie drobne uszkodzenia na mostku już usunięto. Siedziałem spokojnie w swoim fotelu studiując dane o histroi swoich przodków, czekając aż dolecimy do granicy. Jakby na zawołanie odezwał sie sternik.

- Dowódco, dolatujemy do granicy - powiedział

- Dobrze, - odparłem - prześlijcie romulanom zeby zatrzymali się po swojej stronie granicy, my zaś polecimy dalej

- Rozkaz

Nacisnołem interkom

- Jak tam moja śąda?

- Bedzie gotowa za kilka minut - dobiegło z niego

- Sternik, po wejscu w naszą przestrzeń ustawić kórs do koloni karnej, utrzymać prędkość

Kronos
    Participant

Warbird wyszedł z warp pozostawiając samotnie dalej lecącego IKC Amar. Romulanie jeszcze przez parę minut utrzymywali pozycję śledząc kurs klingońskiej fregaty poczym zawrócili i weszli w warp......

IKC Amar po przekroczeniu granicy obrał kurs w kierunku koloni karnej. Po około 10 minutach lotu na mostku zameldował się główny inżynier informując iż modyfikacje przy sądzie zostały zakończone. Chwilę później na mostku rozległ się sygnał wywoławczy a wokół lecącego IKC Amar maskowanie zdjęły 4 klingońskie okręty...........

Coen
    Participant

Lot trwał spokojnie, można było troche wytchnąć po wydażeniach ostatnich godzin. Siedziałem podliczajac wyniki pierwszej misji Amara pod moim dowódźtwem. 1 Warbird i 3 fregaty zniszczone, jedna do dwuch fregat oraz baza uszkodzona, a do tego dwuych romulańskich jeńców, w tym jeden dowódca, nieprzytomni uwiezieni w medlabie. Nieźle, w sumie całkiem nieźle. Jedyne co mnie martwiło to to ze ta baza tam ciągle tkwiła, ale właśnie zadzinkolił komunikator a glos głownego inżyniera zwiastował lekarstwo na moje zmartwienie

- Dowódco, modernizacja sondy zakonczona - dobiegło z niego -mozna ja wystrzelić

- No, w koncu - mruknołem poczym dodałem -dobra robota. - poczym zakonczyłem połaczenie i zwruciłem się do sternika i Kinary - wyjśc z Warp, ustawic współżedne bazy piratów i wysłać sondę

QuD płynnie wyszedł z warp szykując się do wystrzelenia sondy kiedy nagle guderian zakominukował

- Przed nami ujawniają sie 4 okety - jego głos był spokojny i dokładnie wymawiał słowa, w sposób typowy dla nichean - to nasi

Na ekranie bylo widać jak przed starym drapieżnym ptakiem pojawiły się nagle 4 inne klingońskie jednostki. Jedna z nich był nastepca K'T'Ing we flocie czyli krazownik klasy BoretH, oraz 3 dobrze znane drapieżne ptaki, jeden klasy K'Vort i 2 malutkie klasy B'Rel.

- Dowódco, wywołują nas - powiedziała Freya

- Na ekran ... - rozkazałem

Kronos
    Participant

Na ekranie pojawił się wojownik w średnim wieku.........

- Kapitan Kog z IKC Groth...... odpowiadamy na pańskie wezwanie o wsparcie. Jaka jest sytuacja ? Proszę o raport – zażądał kapitan wykorzystując wyraźnie swój stopień.......

Coen
    Participant

Szybko skłądam raport z wydażeń które miały miejsce nie owiając w bawałene tego co dokonał ów stary okret z jego niedoświadczoną załogą, a nastepnie odpowiadam iz mam zamiar wysłac zakamuflowana sondę aby sprawdzic co zrobioa romulanie z bazą

Kronos
    Participant

Kapitan Kog z IKC Groth wysłuchał uważnie raportu chorążego Coena.........

- Nieźle jak na młodego Teranina........ naprawdę nieźle. Dobrze się spisałeś, dowództwo KSO na pewno pochwali twoją incjatywę. Możliwe że na jakiś czas ukróciłeś piracki proceder w tym regionie. Niemniej trapi mnie ta stacja o której wspomniałeś....... nie ufam Romulanom....... możliwe ze tylko przeniosą bazę gdzie indziej.........musimy się upewnić. Proszę wysłać sondę, pozostaniemy w tym systemie w stanie gotowości...........

Klingoński kapitan czekał na odpowiedz....... w między czasie wydał rozkaz aby wszystkie okręty uruchomiły maskowanie............

Coen
    Participant

- Własnie sie do tego szykowałem kiedy sie pojawiliscie - powiedziałem a nastepnie zwruciłem do Kinary - wystrzelic sondę - klingonka nacisneła odpowiedni gózik na swojej konsoli....

Kronos
    Participant

Sonda pomknęła jak strzała rozmywając się po kilku sekundach i ginąc w czerni kosmosu. Sygnał wysyłany z sądy jest stabilny i na razie nie ma kłopotu z odbiorem danych jednak przy wzroście odległości może to ulec zmianie.....................

Sonda po około pół godziny zbliżyła się na tyle do układu w którym znajdowała się piracka stacja

aby załoga IKC betleH mogła odebrać pierwsze dane .................

Czójniki wykryły znajomą asteroidę zamienioną na bazę oraz trzy romulańskie Warbirdy otaczające ją. Jednak sonda na razie nie wykryła żadnej aktywności bojowej...........W tym właśnie momencie sygnał z sądy zaczął słabnąć i pojawia się coraz więcej zakłóceń. Zmontowane na szybko układy dodatkowo zmodernizowane na potrzeby maskowania mają awarię. sonda może w każdej chwili na dobre zamilknąć...................

Coen
    Participant

Na ekranie było widać 3 Warbirdy otaczajace asteroide, z czego jeden był sporo wiekszy od pozostałych, zapewne był to nowszy okret klasy Centurion, jednak brak aktywnosci bojowej nie wruzył nic dobrego i najpewniej obaj z Kogiem mielismy racje iz romulanie nie mają zamiaru rozwalic piratów. Szybko przekazuje dane i obraz do pozostałych okretów jednak nagle pojawiaja sie zaklucenia grozace całkowitym zerwaniem łacznosci. szybko wiec kontaktuje sie z I.K.C. Gorth

- Kapitanie, sam pan widzi ze sonda moze niedługo sie rozsypać. Proponuje wiec wysłać B'Redgea w celu infiltracji granicy, to nasza najnowsza jednostka jak tu mamy, najtrudniej bedzie ja wykryc dla wrogów, zaś przy predkosci jaka moze rozwiajc bedzie tam za 5 minut

Kronos
    Participant

Kapitan Kog milczał przez chwilę rozważając różne opcje.......

- Dobrze ........ widzę że ta sprawa nie rozwiąże się sama z siebie. Romulanie jak zwykle będą chcieli wszystko zatuszować........... IKC B`Redg przekroczy granicę.......... reszta floty w pogotowiu..............

Już po chwili zamaskowany krążownik wszedł w warp i obrał kurs na terytorium Imperium.........

Po około 5 minutach lotu silniki warp zamilkły i klingońska jednostka wyskoczyła przed pasem asteroid. Czujniki IKC B`Redg wykryły podobnie jak sonda która zdążyła już wyzionąć ducha obecność trzech romulańskich jednostek i pirackiej bazy. Przez jakiś czas nic się nie działo jednak po chwili klingońska aparatura wykryła wzmożony ruch transporterów na wszystkich romulańskich jednostkach...........na pokład bazy były przesyłane liczne oddziały Romulan.........

Coen
    Participant

Patrze wyraźnie na odczyty zastanawiajc sie co zrobic, i w sumie ciesze sie ze ta decyzja nie nalezy juz do mnie, niech Kog sie głowi, nie mamy wystarczajcej siły ognia aby zatakowac romulan, a i nie wimey dokłądnie po co sie tam przesyłaja. Patrze uwaznie na czujniki, moze K'Vort zdoła odczytac cos jeszcze

Kronos
    Participant

Nowe dane przesyłane przez IKC B`Redg nie wiele wnoszą. Zniecierpliwiony czekaniem kapitan Kog wydaje rozkaz aby wszystkie okręty przekroczyły granicę..............

- Chorąży Coen ! Ruszamy........czas aby Imperium dopilnowało kilku spraw. Po dotarciu na miejsce flota zdejmie maskowanie na mój sygnał........... Kog out............

Klingońskie okręty weszły w warp................

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 155 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram