Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - SoghHom Coen

PBF - SoghHom Coen

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 155 total)
  • Author
    Participant

Piracki okręt rozświetlił kosmos jasna eksplozją

- Ciekawe jak bardzo ci teraz do śmiechu Bob - mruknąłem pod adresem kapitana Sonaka, i w tym momencie QuD’em lekko szarpnęło od trafień fazerów

- Odpalają torpedy!- ostrzegł Guderian, a sternik bez rozkazu skręcił okrętem gwałtownie w górę i w prawo zasłaniając się kosmiczna skałą jak tarcza

- Torpedy eksplodowały o asteroidę

- Dobrze - powiedziałem uśmiechając się - wykonać zwrot o 180 stopni i cała naprzód strzelając z przedniego uzbrojenia

- Wykonuje - powiedział sternik - gdzie potem skręcić?

- Nigdzie - odparłem - zagramy z nimi w tchórza, na pewno odbija w którąś stronę wtedy my odbijemy w drugą przelatując tuż przy nich i "oddamy" im więźniów razem z promem, prosto w ręce samego kapitana

Kronos
    Participant

Okręt klasy QuD wykonuje nagle ostry zwrot zaskakując tym samym kapitana pirackiej fregaty. IKC Amar prowadząc ciągły ogień z dezruptorów wchodzi na kurs kolizyjny ciągnąc pod sobą jednocześnie prom z więźniami którzy próbowali ucieczki. Piracki okręt odpowiada ogniem jednak nie zmienia kursu. załoga drugfiej fregatychce się zemścić za zniszczenie okrętu kapitana Sonaka i wszystko wskazuje na to że nie zmieni kierunku lotu. Oba okręty zbliżają się jak się wydaje do nieuniknionej kolizji………….

Coen
    Participant

- Kapitanie ? - spytał sternik widzac rosnacy na ekranie oket wroga

- Zmięknie - powiedziałem spokojnie paczac jak pociski z dezruptorów uderzaja o ojego oslony - nawet jesli nie to mmay od niego kilka razy mocnijszy kadłub, przebijemy sie jak D'K'Thar przez romulanina, tylko Guderian, wpakuj mu ten prom do gardła dobrze?

- Skoro tak łądnie prosisz - odparł nicheanin...

Kronos
    Participant

Dwa okręty zbliżają się coraz bardziej do siebie, dezruptory i fazery uderzają w osłony rozpryskując się na ich powierzchni. Obaj dowódcy wydają się być nie ugięci. Nagle w ostatniej chwili piracka fregata gwałtownie zmienia kierunek lotu i otwiera ogień do małego promu. Sekundę później fregata uruchamia maskowanie. Rozpędzony IKC Amar przecina pustą przestrzeń gubiąc przeciwnika. Po chwili oficer taktyczny wykrywa słaby sygnał wskazujący na użycie transportera tuż przed zniszczeniem promu oraz słabą sygnaturę mogąca należeć do pirackiej fregaty………... sygnał słabnie……….

Coen
    Participant

Talariański okręt rósł na ekranie wypełniając w pewnym monecie cały jego obszar. Sternik ruszył ręka aby skręcić jednak warkniecie oficer naukowej powstrzymało go przed zmianą kursu. Kiwną głową i zacisną zęby szykując się na zderzenie. W tym momencie pirat odbił w górę aby uniknąć zderzenia

- Odpalają fazery do promu...zniszczyli go - powiedział Guderian

- Jeden problem mniej - mruknąłem

- Kamuflują się!

- Zwrot, ostrzelać ich ostatnia zna i przewidywalne pozycje, rozpocząć skanowanie, macie ich znaleźć! -rozkazałem wstając z fotela i czując wściekłość na tchórzliwego przeciwnika

- Dowódco- powiedziała spokojnie Kinara - to się panu nie spodoba, ale wykryłam transport z promu nim został zniszczony

- Masz wiec namiar na miejsce gdzie zostali przesłani? - spytał Guderian

- Tak.

-Wiec trzymaj się tego i nie zgub ich, a jak tylko będziesz maiła cos pewnego przekaz to Guderianowi, chce zobaczyć jak eksplozja tego okrętu rozświetla czerń kosmosu - warknąłem. Przez te tchórzliwe gnidy straciłem cały dobry humor i wiem już ze go nie odzyskam dopóki nie pośle tego pirata na dno, dna kosmosu.

Kronos
    Participant

Piracka fregata po ciężkiej i zaciekłej walce zamaskowała się i wraz z uwolnionymi więźniami zaczęła oddalać się od miejsca walki. W wyniku uszkodzeń jakich doznała w czasie potyczki jej maskowanie nie działa prawidłowo, piracki okręt pozostawia za sobą nikły ślad który pozwala na śledzenie. IKC Amar powoli rusza za swoją niedoszłą ofiarą. Dowódca QuD zamierza za wszelką cenę dokończyć swoją misję i doprowadzi wszystkich więźniów żywych lub martwych do kolonii karnej. Technicy na pokładzie QuD kończą naprawę maskowana. Chwilę później piracki okręt wchodzi w warp, jego kurs prowadzi do oddalonego o kilka lat świetlnych układu znajdującego się na terytorium Romulan………..

Coen
    Participant

- Kapitanie, trajektoria śladu który śledzimy wskazuje iż udali siedo systemu zajętego przez romulan - poinformowała oficer naukowe

- Trzymać się ich dalej - odparłem

- Dowódco, to może być romulanska prowokacja - ostrzegła pierwsza oficer

- Hmm..racja...wysłac wiadomosc o tym co sie stało do dowódźtwa, niech przyśla tu kogos aby ewentualnie po nas posprzątać

Po chwili wiadomosc została wysłana, guderian zaś przejrzał odczyty

- W tym tepie neidługo wejdziemy w przestrzen romulańską - powiedział

Nacisnołem komunikator i wywołałem głowna inżynier - przydało by sie nam maskowanie

- bedzie gotowe za pare chwil - doleciało z komunikatora

- Czy w maskowaniu dalej bedziemy mogli ich śledzic? - spytałem

- Tak, teraz kiedy wiem czego szukać nie jest trudno ich wykryć.

Qud podazał za swą niedoszłą ofiarą zblizajac sie do terenów tchurzliwego wroga.

Kronos
    Participant

IKC Amar wkracza w neutralną strefę pomiędzy Imperium Klingońskim i Romulańskim Gwiezdnym Imperium. Uszkodzone maskowanie zostało właśnie naprawione i okręt ponownie może ukryć się w cieniu gwiazd. Sygnał jaki pozostawia za sobą piracka fregata jest słaby ale wyraźny i prowadzi prosto do układu czerwonego karła. Możliwe iż piraci przy cichym przyzwoleniu Romulan założyli tam bazę. Chorąży Coen wysyła wiadomość do dowództwa KSO prosząc o ewentualne wsparcie i podając swój ostatni kurs i współrzędne. Trudno przewidzieć jak zareagują Romulanie jeśli wykryją klingoński okręt na swoim terytorium, istniej duże prawdopodobieństwo ataku z ich strony. Wykorzystując chwilę spokoju dowódca QuD wywołuje dane więźniów którzy uciekli promem, według danych z kartotek cała trójka została pojmana na jednym z pirackich statków który wpadł w pułapkę zastawioną przez Klingonów 2 miesiące temu. W kartotece widniej iż byli tylko zwykłymi załogantami, jednak zaistniałe okoliczności mogą świadczyć o czymś zupełnie innym……..

Coen
    Participant

Stałem za Kinarą przeglądając dane wiźniów wyświetlane na bocznym ekranie. Niby nic, zwykli wieźniowie jednak było coś dziwnego. Jeden z nich był byłym maqui, autorem planu ataku a 5 kardaziańskich konwojów w beadlands. Udanych ataków. Drugi, bolianin był byłym oficerem gwiezdnej floty, który 5 lat temu trafił do romulanskiej niewoli. Nikt nie wiedział skad wzią się na pirackim okręcie. Trzeci z nich zaś był romulaninem, o którym oprucz tego nie wiedzielismy nic, nawet jak prubowano go 'zachęcic' do odpowiedzi nic nie pisną. W koloni karnej mieli go dodatkowo zachecic do rozmowy...

Nagle usłyszałem znajomy szum maskowania i po chwili dobiegło z komunikatora

- Kapitanie, maskowanie sprawne.

- Słysze - odparłem uśmiechajc się poczym wruciłem do studiowania danych. W koncu odsunołem sie i oparłem o ściane

- Guderian, sparwdź dokładnie raport ze złapania naszych 3 zgób, chce konkretnie sie dowiedziec co zawierał ich komputer pokładowy, oraz czy były jakies niezwykłosci w czasie akcji czy na ich pokładzie - powiedziałem i pogazyłem sie w rozmyslaniach

- Dowiedziałes sie czegos?- usłyszałem glos obok siebie. Wyrwany z zamyślenia rozejrzałem się. To była Freya, moja pierwsza oficer. Nigdy nie mogłem sie nadziwic ze potrafi poruszac sie tak bezszlestnie, tym bardziej ze uwazałem sieza osobe majacą całkiem dobry słuch.

- Więcej nie wiem niż wiem - mruknołem - ale możliwe ze kroji nam sie coś znacznie wiekszego niz sie nam wydaje.

- Jak to? - spytała siadajc na obramowaniu konsoli naukowej.

- Pomyślmy, połaczmy fakty - odparłem i zaczołem wyliczac na palcach - Planeta po romulanskiej stronie granicy, były więzień romulan, romulan który nie pisana nawet kim jest, co jest typowe dla Tal Shiar, piraci próbujacy odzyskac swoich ludzi za wszelką cene.

- Hmm...brzmi jak jakis spisek - przyznała nicheanka

- A wiemy ze romulanie je uwielbiają...

Nagle Guderian wpadł mi w slowo

- Dowódco, według raportu piraci ostrzelali swój komputer aby wyczyścić baze danych, bo samo kasowanie nie zdazyło by tego zrobic, co wiecej, analiza okretu wroga wykazała jakieś dziwne urzadzenia, niestety zostały zniszczone w czasie walki - zreferował

- Postawie butelke krwawego wina ze to romulańskie podzespoły - powiedziałem czujac ze dochodzimy do czego, moze sie mylimy ale zaczyna sie to jednak klarowac

- Jak to? - spytała Freya

- Ma racje - poparł mnie Guderian - romulanom to na reke, piraci zlecają i opłacają romulanom budowe okrętów, płącac towarami ukradzionymi nam. ten romulanin którego złapaliśmy mógł zaznajamiać pirackich kapitanów z nowymi podzespołami.

Kronos
    Participant

Klingoński okręt klasy QuD ukryty pośród gwiazd wleciał w przestrzeń Romulańskiego Imperium Gwiezdnego. Słaby ślad pozostawiany przez uszkodzoną fregate prowadzi okręt po niespełna godzinie lotu do układu czerwonego karła składającego się z czterech martwych planet i kilku większych skał błąkających się po orbitach wokół planet. Według danych z sensorów ślad urywa się w pobliżu trzeciej planety układu, wokół niej krąży też najwięcej odłamków skalnych pokaźnych rozmiarów. System wydaje się być nie zamieszkały….....

Coen
    Participant

- Kapitanie, wlecielismy do układu czerwonego karła - powiedział sternik

- Dobrze, co ze śladem?

- Urywa się...przy trzeciej planecie - odparła Kinara

- Przeskanujcie przestrzeń w koło trzeciej planety - powiedziałem

- Konstrukcja okretów talarianskich czyni je niezdolnymi do ladowania na planetach, musza nadal być w próżni - zauważył guderian - nie opłacało by sie im być w atmosferze i walczyc z grawitacją itd.

- W okół planety krazy kilka ogromnych skał gwiezdnych...niekóre są puste w środku, lub poprzecinane tunelami - powiedziała naukowa

- Hmm..chy gdyubys podeszła blisko mogła bys ich wykryć? - spytałem

- Tak, nieomal na pewno - odparła

- Dobrze więc, Sternik kurs w strone asteroid, sprawdzimy je jedna po drógiej, na szczescie jestesmy od nich mnijsi wiec wlecimy wszedzie tam gdzie i oni

- luq - odparł sternik

Drapieżny Ptak ruszył w strone wiszącej w próxni skały, nadal pozostajac niewykrywalnym

Kronos
    Participant

IKC Amar powoli zbliża się do trzeciej planety układu skanując pobliską przestrzeń. Wokół martwej planety krąży spora ilość mniejszych i większych asteroid, przeszukanie ich wszystkich może zająć nawet kilka godzin. Pod około 3 godzinach poszukiwań nagle czujniki QuD wykrywają wlatujący do systemu romulański Warbird klasy D'Deridex……..

Coen
    Participant

Siedziałem w swoim mesie czytając opis bitwy na moście Than, jednej z najznamienitszych bitew w czasie pierwszej wojny klingońsko romulanskiej. 1244 wojoników klingońskich oraz 322 nichean wycielo wtedy w pień 15000 romulańskich leginistów. A wszystko dzięki genialnemu manewrowi Teveriana Anasaziego, pierwszego nicheanina który awansował do rangi generała w klingonskich Siłach Obronnych. Pozwolił on 3 legionom romulan wyladowac na planecie, poczym zdetonował nad atmosferą gigatonowa głowice atomową. Impuls elektromagnetyczny usmarzył cala elektronike na kontynecie czyniac romulan bezbronnymi. Już zblizałem sie do opisu tego jak Taverian zatkną glowe romulańskiego generała na pike i umiescił na głownym filaże mostu, kiedy nagle Guderian krzykną

- Do systemu waltuje romuański warbird, kalsa D'Deridex, zmierza w strone trzeciej planetyt!

- Przeskanowac go, tylko tak aby nas nie wykryli

- Osłony wyłaczone, uzbrojenie niekatywne, to wszystko co o nich narazie wiemy.

- Kurs przechwytujacy - rozkazałem sternikowi

- Chcesz atakowac? - spytała Freya

- możliwe ze bedziemy musieli - odparłem - ale ni jestem na tyle głupi aby walczyc z nim od frontu

- Co wiec kołata ci się po muzgownicy? - spytał Guderian. Uśmiechnołm sie lekko

- DD, ma w środku durzą, postą dziure, której krawdze nie sa ani opancerzone, ani nie kieruje tam zadna broń okretowa.

- a wiazki cholujące?

- One tez nie działają do wnętrza, zaś przy naszej zwrotnosci bez trudu bedziemy mogli nie zawadzic o ich kadłub, chodźby nie wiem co robili

- to i tak ryzykowne

- lepsze to niz walka z tym pawiem łeb, w łeb, sternik wprowadź nas do wnetrza Warbirda

- luq

Niedziwalny okret bez żadnego śladu poleciał wykonać polecenia swego pana

Kronos
    Participant

Romulański Warbird z ½ impulsowej wlatuje w głąb systemu. Jego kurs prowadzi go dokładnie w kierunku trzeciej planety układu, jego skanery pracują na pełną moc przeczesując okolicę. W tym samym czasie do Warbirda podlatuje zamaskowany QuD i niepostrzeżenie zaczyna wykonywać bardzo ryzykowny manewr. Romulański okręt zaczyna kogoś wywoływać, wysyłając jak się wydaje zaszyfrowaną wiadomość. Warbird zwalnia wchodząc na orbitę blisko trzeciej planety …………

Coen
    Participant

Amar leciał z pełną predkoscia w strone Warbirda. W pewny mmomencie krecił przed niego i wyprzedził go. stopniowo dostosował swoja pozycje ustawiajc sie rufą do lecacego teraz w jego strone romulaka a nastepnie manewrujac z minimalna predkoscia wleciał do środka, a nastepnie przyspieszył do 1/2 impulsowej dostosowywujac swoja predkosc do predkosci "nosiciela"

- Manewr zakonczony...wlecielismy - odparł sternik w zwyraźna ulga w głosie

- Pilnowac ich dokładnie, jesli tylko zaczna uruchamiac Warp lub maskowanie natychmiast sie z nich zmywamy - odparłem

- Kapitanie, romulanie skanuja przestrzen i wywołuja kogos, tskt wiadomosci jest zaszyfrowany - powiedziałą pierwsza oficer

- Wiadomo jaki to kod? Może Agros 3 lub 4? Bo jeśli to inny to ten okret nie bedzie ich zwykłym Warbirdem

- Sparwdzam... - powiedziała Freya

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 155 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram