Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Podporucznik Se'Datha

PBF - Podporucznik Se'Datha

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 560 total)
  • Author
    Participant

- Około 60 lat temu, nie wiem jednak co ta stacja tu robiła. W tym układzie niema niczego szcvzególnego, oprucz dosc niezwykłej aktywnosci obecnej gwiazdy oddziaływania na pierwsze 2 planety, zaś na powieszchni nie ma nic, to w koncu gazowy gigant, na jego satelitach tez niczego nie znaleźlismy

Zeal
    Participant

- A ślad jonowy oczywiście zniknął - drapię sie po głowie - Skanery też pewnie obiekt zgubiły...Zastanówmy się, co ta stacja mogła tu robić. Placówka badawcza?Wysunięty posterunek militarny? Ale czyj? Charakterystyki śladu przecież nie zidentyfikowaliśmy... - zatapiam się w rozmyślaniach, analizując po kolei różne warianty. I wciąż wiem, że nic nie wiem.- Prawdopodobna przyczyna zniszczenia stacji?

Coen
    Participant

- Trudno określic dokąłdnie, analiza szczatków wskazuje na eksplozje od wenatrz, wiec stawiała bym na wypade, ale pewna nie jestem

Zeal
    Participant

- Może się dowiemy więcej, jeśli weźmiemy kawałek wraka na pokład... Kurs na szczątki.Fregata ruszyła w kierunku chmary mniejszych i większych fragmentów konstrukcji.- Cała stop. Namierzyć jeden z kawałków - tylko nie za duży - i przesłać do ładowni nr 2. Otoczyć ładunek polem energetycznym. Jesli są na nim jakiekolwiek zarazki, nie powinny przedostać się do środowiska okrętu.Wolę dmuchać na zimne i zabezpieczyć się przed każdym, nawet najmniej prawdopodobnym wydarzeniem.- Pierwsza, okręt jest pani - wstaję, kierując się do turbowindy. Mam zamiar obejrzeć znalezisko na własne oczy - Naukowy, proszę ze mną.

Coen
    Participant

Okret ruszył w strone szczątków i juz po chwili kilkumetrowy kawałek znalazł sie na pokładzie okretu. Pierwsza przejała mostek a ty wraz z oficeram naukowym zawitłes do ładowni, było tam 2 techników a na ziemi leżał kawalek ewidetnie rozerwanego kadłuba. Miał on ciemnozieloną prawie czarna barwe. Betazoid zaczą skanowac dokłądnie fragmęt poczym powiedział

- Jedna ze stron wykazuje wystawienie na działanie silnej enrgji, przypuszczam ze z eksplozji, poza tym wykrywam śladu czasteczek kontowych, ale śladowe, za to widac spore ślady działania osobilwości kwantowej

Zeal
    Participant

Kiwam tylko głową. Wynikałoby z tego, że rasą, ktora zbudowała stacje jest ta sama rasa, do której należy śledzony okręt. Bo to chyba był okręt. To logiczne przypuszczenie... Kręcę z niesmakiem głową. "Logiczne." Zaczynam myśleć jako Volkan. Brrr...- Jeśli chcesz coś jeszcze sprawdzić, proszę bardzo - mówię do naukowego, po czym wchodzę z powrotem do windy.- Mostek! - polecam, myśląc jednocześnie, że właśnie kompletnie się zaciąłem. Brak danych, brak sposobu na ich zdobycie... Chyba trzeba będzie podejść do tego w inny sposób.

Coen
    Participant

Na takim kombinowaniu mija kolejna godzina, w koncu przychodzi naukowy i mówi ze zakonczył testy. Fragment pochodził zprzed 87 lat, był urzywany przez ten czas jako poszycie które wystawiono na działanie kosmosu, ale 57 lat temu dokładnie doszło do poteznej eksplozji wewnatrz tego obiektu, wtredy tez szczatki zosstały wystawione na działanie osobilisci kwantowej, której jednak juz niema.

Ledie to zreferował kiedy załogant który go zastepował w tym czasie powiedział glosno

- Wykrywam jakies zakłucenia w poblizu korony gwiazdy...

Zeal
    Participant

- A dokładniej? - pytam. Wzdycham cicho. Kiedy to cała zmiana alfa wroci na wachtę... Określenie "jakieś" nic mi nie powie.

Coen
    Participant

- Jest to niezwykła aktywnosc czasteczek w górnej warstwie korony, wygląda to tak jakby coś z ogromną siłą je przyciągało

Zeal
    Participant

Przyciągało? Czyżby...- Pół impulsowej w stronę gwiazdy. Obliczyć odległość, w jakiej byłby środek obiektu, odpowiadającego jądru czarnej dziury, która wchłonęla Prometheusa. Utrzymywać okręt w stałej, bezpiecznej odległości. Pełny skan. Szukajcie zwłaszcza cząsteczek, charakterystycznych dla śledzonego obiektu.Opieram się o fotel i wyciągam przed siebie nogi. Tak lepiej mi się myśli.

Coen
    Participant

cząsteczki z gwiazdy zbierałyy sie w jednym mijscu ktore powoli zaczeło rosnąć, kiedy nagle mała gwiastka która z tego powsotawała załamała sie, tworzac coś w rodzaju lejka, ma on ponad 2km średnicy w mijscu gdzie sie konczy w przestrzeni. Wraz z jego powstaniem przyciaganie czastek z gwiazdy zakonczyło się

Zeal
    Participant

- Cała stop. Wysłać sondę - cedzę. Jedno z dwojga, albo tunel podprzestrzenny, albo co innego. Jeśli co innego, to na końcu lejka będzie być może nasz intruz...

Coen
    Participant

Sonda ruszyła z duirza predkościa w strone anomalji, lecz nim przebyła połowe drgi, betazorid poinformował

- Kapitanie, z anomalji wyleciał jakiś okręt, konfiguracja nieznazna, na ekranie pojawiła się obca jednostka. Jest wyższa niz dłuższa i dosc wąska, widac liczne uzbrojenie oraz 3 podłużne, waskie gondole Warp

Zeal
    Participant

- Żółty alarm. Wywołać przybysza... Zmiana alfa na stanowiska. Kurs zbieżny.To rozumiem, koniec ukrywania się... Ale takiej jednostki jeszcze nigdy nie widzialem...- Naukowy! Czy w bazie danych jest podobna jednostka?

Coen
    Participant

Na mostku zapaliły sie światła oznaczajace zólty alarm i po chwili na mostku zjawili sie wszyscy oficerowie. W bazie danych były danych nie było żadnych danych o takich okretach. Nieznana jednostka odpowiedziała na wyołanie, na ekranie pojawilł sie ubrany na czarno mezczyzna z krutka siwą brodą, bez włosów na głowie za to z muzgoczaszką pokrytą grubą koscią. Powiedział kilka słow które jednak nie były zrozumiałe, dopiero po chwili uniwersalny tłumacz zdoałal to przetrawic

- Tu admirał Nerun z mimbarskiego krązownika Tragati. Zidentyfikujcie się

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 560 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram