Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Podporucznik Se'Datha

PBF - Podporucznik Se'Datha

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 560 total)
  • Author
    Participant

- Kapitanie, mam coś...- melduje naukowy, przesyłając odczyty na moja konsolę. Przyglądam się temu przez chwilę.- Co u licha... Wystrzelić sondę w pobliże obiektu.Przedmiot jest mały, ale diabli wiedzą, co to właściwie może być. Wolę pozbyć się sondy, niż podjąć najmniejsze nawet ryzyko. Mam pod opieką kadetów, dobrze byłoby dowieźć wszystkich do domu...- Sonda poszła.Czekam na wyniki badania przeprowadzonego przez próbnik.

Coen
    Participant

Sonda wleciała w anomalię zmierzajac w stronę dziwnych odczytów. Obraz stopniowo sie wyostrzał, najpierw była to ciemna kreska która stopniowo nabierała szczegółow. Juz po chwili zaczeła Ci sie z czyms kojazyc, ale dopiero chwilke później byłes pewny co to jest. To katana w drewnianej, pochwie...

Zeal
    Participant

Patrzę na odczyty z głupią miną. Skąd miecz w przestrzeni kosmicznej? I do tego taki wielki? Przecież on jest prawie tak duży, jak ja...- Możemy przetransportować to na pokład? - pytam naukowego. Spoglądam na odczyty jeszcze raz- ale tym razem już nie z głupią miną, ale łakomą. Pomachać tym nie dam rady, ale obejrzeć to bym sobie obejrzał...

Coen
    Participant

- Można by przenieść ja za pomocą sondy, wzmocniła by ona sygnał umożliwjac skuteczne przesłanie sygnału

Zeal
    Participant

- Bardzo dobrze. Wykonać. Chcę mieć to na pokładzie... - uśmiecham się, po czym wstaję z fotela.- Mostek jest twój - zwracam się do pierwszej, po czym ruszam do turbowindy, ignorując uśmieszki oficerów. Wydaje polecenie zjazdu na poklad transporterów. Następnie wchodzę do przesyłowni i czekam na to, co się pokaże....

Coen
    Participant

Kiedy weszłes obiekt był już na płycie transportera. Nie wiesz czy w wyniku działania anomali czy uszkodzenia sondy wymiary były mylne, katana ma około metr długości. Widzisz ze okładzina rekojeści oraz pochwa są powaznie zniszczony w wyniku działania próżni, ale ostrze zdaje sie dobrze zachowane sadzac po wyglądzie jelca i głowicy

Zeal
    Participant

Wchodzę na płyte transportera i podnoszę ostrożnie miecz. Trzymam go poziomo, w obu dłoniach. Ogladam dokładnie pochwę i rękojeść. Potem ujmuję rękojeść jedną ręką i wysuwam powoli klingę. Prostuję katanę pionowo i dokładnie oglądam każdy milimetr stali...

Coen
    Participant

Drewno jest szorstkie w dotyku, a skóra na rekojsci pomarszczona i stwardniała, jednak ostrze wysuwa sie gładko z pochwy. Jest nadal w bardzo dobrym stanie, wyraźnie widzisz kolejne lini skuwanych stali oraz hartowania. Przy jelcu po obu stronach ostrza widniją wygraweowane znaki, wyglądajace dokładnie jak japońskie

Zeal
    Participant

- Doskonała... - szepczę cicho do siebie, po czym klepię komunikator.- Naukowy... Proszę do mnie. Będę potrzebował informacji o tym mieczu. Chcę wiedziec wszystko: materiał, z którego został zrobiony, przybliżony czas wykonania, czas ekspozycji na działanie próżni, przypuszczalne miejsce wykonania.- Juz idę - dobiega odpowiedź.Stoję jeszcze chwilę, patrząc w zachwycie na broń. - Skąd się tu wzięłaś? - mruczę cichutko. Tak cicho, że sam się ledwie słyszę. W końcu niechętnie chowam ją do pochwy i czekam na naukowego.

Coen
    Participant

Oficer naukowy zabrał ci ostroznie meicz i ruszył w strone labolatorium na okrecie. Na miejscu szybko zacza skanowac dokłądnie katane i niedługo miał juz wyniki

- Broń ta została wykonana około 900 lat temu i mniej wiecej tyle samo czasu przebywała w próżni, jest wykonana z wielu warstw zkutej razem stali, jednak wszystko powinno nam powiedziec to - zacza skanowac dokładnie skóra i drewno - tak, niem teraz co do tego wartpliwosci, badajc strukture materialna i DNA, doszedłem do wniosku iż broń ta musi pochodzic z ziemi, z XVI wieku dokładnie, a sadzac po tym co to za miecz to powiem na dodatek ze z japoni

Zeal
    Participant

- Pytanie, skąd się wziął tutaj... -mówię cicho, po czym kiwam glową naukowemu. - Dobra robota...Patrzę jeszcze przez chwile na miecz a potem mówię z bólem serca:- Jakby nie było, ma sporą wartość archeologiczną. Po powrocie do Bazy przekażemy go w odpowiednie ręce... Powinien trafić na Ziemię.... Wracajmy do pracy. Kazano nam zbadać anomalię, bierzmy sie za to...Wychodzę z laboratorium i wchodzę do turbowindy.- Mostek! - zarządzam.

Coen
    Participant

Nim zdążyłeś wyjść naukowy się uśmiechną i powiedział

- Nastawiłem sondę i czujniki okrętu na dokładne analizowanie anomalii, zakończy się za 6 do 10 godzin. Możemy skupić się na katanie...jeśli pan chce oczywiście - uśmiechną się szerzej z nieukrywanym rozbawieniem widząc jak reagujesz na ów miecz

Zeal
    Participant

- Pytanie...- uśmiecham się również.- Chciałbym wiedzieć, jak miecz wykuty 900 lat temu znalazł się niemal natychmiast po swoim powstaniu tutaj... Ale tego się raczej nie dowiemy. Wchodzę do windy.- Mostek!Po dotarciu na miejsce przechodzę przez mostek.- Wszystko w porządku? -pytam.- Tak jest - odpowiada pierwsza.- Bardzo dobrze... - znikam w swojej kabinie. Siadam przy panelu i zaczynam przeszukiwanie ziemskiej bazy danych.- Komputer! Analiza kształtu, zdobień oraz napisów na znalezionym mieczu. Porównać z innymi mieczami z okresu XVI wieku. Dopasować pod kątem płatnerza. Wyświetlić informację o ogólnej liczbie mieczy wykutych przez tego człowieka, oraz podać ilość mieczy, o których wiadomo gdzie są teraz lub co się z nimi stało.Opieram się o fotel i czekam na efekty.

Coen
    Participant

Komputer miadlił przez chwile dane poczym wypluł wyniki

Miecz został stworozny sadzac po jakosi i napisie przez płatneza imienieum Masamune, co oznaczało iż był starszy niz 900 lat. Liczba wykonany przez niego mieczy jest dośc spora a egzemplazy o których nuic nie wiadomo jest ponad 80

Zeal
    Participant

"Teraz już o jeden mniej" - uśmiecham się do siebie. Zastanawiam się jeszcze, skąd u diabła katana w próżni... W końcu wzruszam ramionami. Zagadki linii na płaskowyżu Nasca też nikt nie wyjaśnił, a jednak są. Niektore rzeczy należy przyjąć takimi, jakimi są...Klepię komunikator.- Se'Datha do Shincar... Jak postępy w analizowaniu anomalii?

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 560 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram