Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Glinn Jasad

PBF - Glinn Jasad

Viewing 15 posts - 766 through 780 (of 797 total)
  • Author
    Posts
  • Raider71
    Participant
    #88242

    -Proszę się połączyć ze stacją. - powiedziałem do operacyjnego.

    I. Thorne
    Participant
    #88268

    Reklar ładnie i szybko przycumował.Do szefa miałeś stawić się za 10 minut bo był zajety Ferengimi.

    Raider71
    Participant
    #88270

    Spokojnie szedłem po stacji rozglądając się po Ferengich myśląc sobie: "Banda wynędzniałych padalców" Nie za bardzo w humorze dalej kontynuowałem moją drogę. W końcu po 10 minutach doszedłem do biura szefa stacji i skorzystałem z dzwonka.

    I. Thorne
    Participant
    #88271

    Ferengich, Terran i innych obcych było zatrzęsienie, a wcale nie trafiłeś do części rozrywkowej stacji. Tam zapewne się wyrabiało, tym bardziej, że po drodze minął cię duży oddział strażników, którzy biegli gdzieś raczej nie w celach zdrowotnych.Gdy nacisnąłeś dzwonek akurat usłyszłeś ryk:- Jeśli jeszcze raz obniżysz cenę za przebywanie w moim sektorze o 1 sztabkę to CIĘ ZASTRZELĘ!!!Po chwili otworzyły się drzwi i wyszedł z nich Ferengi.- Miło się z generałem negocjowało. - uśmiechnął się uchylił przed jakimś ciężkim przedmiotem.-WEJŚĆ! - ryknął z pokoju dowódca stacji.

    Raider71
    Participant
    #88272

    Wszedłem i od razu powiedziałem:-Glinn Jasad melduje się. - stojąc na baczność

    I. Thorne
    Participant
    #88315

    Wściekły generał popatrzył na ciebie jak na intruza. Nacisnął komunikator.- Dawać tu dala Jasada z wywiadu.Po kilku minutach pojawił się Kardazjanin w nienagannie skrojonym mundurze. Popatrzył na ciebie i uśmiechnął się.- Kasta Obsydianowa wita i zaprasza na rozmowę, kuzynie. - rzekł z tak fałszywym przymilnym usmiechem jaki mógł z siebie wydobyć. - Sprawdziłem i 9 pokoleń wstecz mieliśmy tego samego ojca, potem linie się rozdzieliły.Generał podszedł do replikatora, zamówił jakiś ostry drink i siadł, przysłuchując się Kardazjaninowi.- Więc zacznijmy od początku, glinnie Jasad. Wiemy doskonale o pańskich rodzicach i przestępstwach, które popełnili przeciwko Sojuszowi. Ale zapłacili za to. Niestety, ich czyny położyły cień na pańską karierę. Powiem w skrócie - nie miał pan żadnych szans na stanowisko dowódcze. Ale jak widać nie chciał pan drałowac po pustynii do emerytury. Łapówka i tak nagle przeszedł pan kurs dowodzenia. Urzędniczka na Cestus III juz została ukarana za swą chciwośc. Gorzej z panem, powinien pan iśc pod sąd polowy i skończyć jako szeregowiec piechoty. Powinien, ale nastapiła mała komplikacja. Akcja Terran. Tak szybkiej i zdecydowanej akcji przeciwko tym ścierwom nawet ja bym nie przeprowadził. Do tego odzyskanie ważnego sojusznika w stanie nienaruszonym to też wyczyn. Dlatego też zdecydowaliśmy...Zrobił małą przerwę.- ... ukarać pana i nagrodzić. Normalnie już pan dastałby awans na dalina i nowy statek, ale przeciez jest pan przestępcą, choć pochwalonym osobiście przez jagula Breneka. Więc zrobiliśmy kompromis. Zostanie pan jeszcze glinnem, ale statek będzie nowy, całkowicie nowy ze stoczni. Najnowsze sensory, silniki warp i co najważniejsze potężniejsze osłony i broń niż na standartowym Norinie. Do tego dostanie pan pochwałę do akt i medal i mały prezencik od Kasty - 2 000 leków na konto do wydania na dowolny cel, poza szkodzeniu Sojuszowi oczywiście. Co pan o tym sądzi?

    Raider71
    Participant
    #88316

    Pomyślałem przez chwilę, po czym z uśmiechem powiedziałem:-Byłbym głupi nie akceptując takiej oferty. Mam nadzieję, że pozwoli mi to lepiej służyć Sojuszowi.Nie za bardzo mi się to podobało, ale przynajmniej zrozumiałem kilka rzeczy... więc tak Tal Shiar sobie zapewniło lojalnego dowódcę sojuszowego okrętu...

    I. Thorne
    Participant
    #88317

    Teraz odezwał się generał:- Jak pan chce to może pan zobaczyć okręt. Jest w doku numer 3, mechanicy coś tam jeszcze poprawiają. Do jutra wieczorem ma pan czas na przenosiny na nowy okręt. Nowy Norin nie ma jeszcze nazwy, możemy go przemianować na Reklara jesli pan chce. Nastąpią też zmiany w załodze, głównie na niższych stanowiskach. Zabierzemy trochę doświadczonych ludzi i dodamy nowy narybek na naukę. Główne stanowiska będą obsadzone przez tych co pan zna, chyba że chcę pan jakies zmiany.

    Raider71
    Participant
    #88330

    -Nie, nie będą potrzebne. Załoga stanęła póki co na wysokości zadania. Jakieś rozkazy czy to już wszystko? - zapytałem

    I. Thorne
    Participant
    #88362

    - Do jutra wieczorem, powiedzmy 20 ma pan czas na przenosiny na nowy okręt i czas wolny. Potem poleci pan w kierunku starego Imperium Klingońskiego. Misja typu "sprawdź czy wszystko działa". Cel - Qo'noS. Tam będzie zbierana flota na jakąś ważniejszą misję.

    Raider71
    Participant
    #88468

    -Dobrze, skoro to już wszystko chciałbym zacząć przenosić moje rzeczy. - odpowiedziałem.

    I. Thorne
    Participant
    #88485

    - Jest pan wolny. - rzekł generał.

    Raider71
    Participant
    #88487

    Wyszedłem z pomieszczenia. Starałem się poskromić moje nerwy... "Przestępstwach, które popełnili przeciwko Sojuszowi? Przecież to sojusz teraz gnębi Terran. Imperium po reformach było pozytywnie nastawione do wszystkich, a my jak niewdzięcznicy odgryźliśmy rękę, która nas karmiła..." Tak rozmyślając doszedłem na okręt i pierwsze co postanowiłem zrobić to porozmawiać z pierwszym. Zaszedłem do jego kajuty i zadzwoniłem.

    I. Thorne
    Participant
    #88510

    Zastałeś akurat Dukata pakującego swój skromny dobytek do dwóch poręcznych walizek. Widząc ciebie zasalutował i uśmiechnął się.- Już mamy informację o przeniesieniu na nowego Norina. Dobrze, że zwolniłem ze statku tylko kilku mechaników by dopilnowali uzupełnienia zapasów Reklara nim go zwolnimy.

    Raider71
    Participant
    #88514

    -Nie ma to jak nowy okręt, prawda? - odpowiedziałem z uśmiechem... co dziwne nawet nie był wymuszony. Dodałem:-Przepustki raczej wolałbym ograniczyć do jakiś małych grup... stacja jest strasznie zapchana.

Viewing 15 posts - 766 through 780 (of 797 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram