Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Chorąży Stukov

PBF - Chorąży Stukov

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author
    Participant

Siedzisz w jednym z barów Bazy Gwiezdnej 610, oglądając wręczony ci przez dowódcę stacji PADD. Rozkazy jakie na nim widnieją są dość proste, jednak nie spodziewałeś się czegoś takiego.Masz przejąć dowodzenie nad USS Pitagoras NCC-31415. Dalsze rozkazy będą oczekiwać na pokładzie.Niewielka i dość stara jednostka, jednak dla chorążego dowodzenie czymś innym niż drużyną czyścicieli pokładu to szczyt marzeń. Zastanawiasz się co robić. Przyszłem dowódcy okrętu nie wypada siedzieć w barze i zapijać nudę, jednak klubowe fotele są zbyt wygodne, aby z nich wstać.. A do przylotu okretu, zgodnie z danymi z PADDa jeszcze sześć godzin.

TeMPOraL
    Participant

Dziennik osobisty chorążego Stukov, uzupełnienie. Data gwiezdna...

- komputer, wstaw bierzącą datę.

Wyszedłem właśnie z baru, w którym spędziłem ostatnie godziny rozmyślając nad nowym przydziałem. Klasa Nova... cóż, może to nie Nebula, ale mogło być gorzej. Do przylotu statku zostało...

- komputer, podaj czas przylotu USS Pitagoras...

a tak, 4 godziny... może nie powinienem tyle siedzieć w barze. Pozostał mi już tylko jeden obowiązek - zebrać załogę. Z pośród dostępnego... co za głupie określenie... personelu wybrałem już cały skład; o większości z nich nawet nie słyszałem. ale mam nadzieję, że jakoś się ułoży.

Sternikiem zostanie kadet Marian Pluta; z akt wynika, że jest pełen werwy i lubi nawigowanie statkami. Miejsce oficera operacyjnego jest zajęte przez kadeta Johna Newmana, trochę złośliwego maniaka komputerowego. Rola obsługi stanowiska taktycznego przypadnie kadetowi Figix (imię ciekawe nawet jak na Volkanina); lepiej, żeby przy broni był ktoś logicznie myślący. W maszynowni siedzieć będzie kadet Ann Zelic (kolejna ciekawostka, tym razem dość 'nieterrańskie' nazwisko), według akt bardzo dobry i zapalony inżynier. No i został jeszcze pierwszy oficer, Fu McMillan, wesoły, ale jednak inteligenty i logicznie myślący chorąży.

To tyle jeśli chodzi o załogę, mam jeszcze tak około czterech godzin, można by tak wpaść do Holodecku trochę się odprężyć...

- komputer, koniec zapisu.

Zarathos
    Participant

Podchodzisz do pierwszej konsolety i sprawdzasz, który z holodeków jest wolny. Jak się okazało, tylko jeden, holodek 31, dwa pokłady niżej. Docierasz do niego po paru minutach. Zadowolony podchodzisz do konsoli i chcesz aktywować holoprogram, gdy niemal jednocześnie z Twoją, na konsolecie ląduje jeszcze jedna dłoń.- Hej, ja byłam tu pierwsza - słyszysz wyraźnie zirytowany głos. Tuż obok ciebie stoi niższa o pół głowy, ale bojowo nastawiona kobieta. W mundurze kadeta, co jednak nie przeszkadza jej wykłócać się z tobą - Byłam tu pirwsza, poza tym miałam ten holodek zarezerwowany.Przypominasz sobie, że we wpisie, który czytałeś parę minut wcześniej nie było ani słowa o rezerwacji.

TeMPOraL
    Participant

Obróciłem się zaskoczony o 90 stopni. Trochę zmieszany odparłem:

- Miała tu pani rezerwację? Przed kilkoma minutami jeszcze jej nie było...

- To proszę dokładniej czytać. - usłyszałem szybką ripostę. Trochę mnie to zirytowało, ale postanowiłem załagodzić sytuację, i grzecznie ustąpić.

- Spokojnie, nie widziałem Twojej rezerwacji ale jeżeli rzeczywiście ją zrobiłaś, to proszę. - powiedziałem tak grzecznie, jak tylko byłem w stanie powiedzieć będąc zirytowanym.

- Dziękuję.. - nieznajoma odpowiedziała dość niepewnie.

- Przepraszam za kłopot, i miłej zabawy! - rzuciłem, po czym odwróciłem się i szybkim krokiem poszedłem w kierunku najbliższej turbowindy.

Super, to Holodeck z głowy. Pewno po tym barze to nawet nie umiem przeczytać listy rezerwacji... - burknąłem sobie pod nosem, po czym zacząłem się zastanawiać, kim była ta osoba, która popsuła mi plan spędzenia najbliższych dwóch godzin. Nigdy przedtem jej nie widziałem. Jeszcze jeden dziwny kadet na tym odludziu.

Mam nadzieję, że nie będę jej miał na statku - szepnąłem sobie wchodząc do turbowindy.

- Pokład piąty. Komputer, zidentyfikuj osobę przebywającą w Holodecku 31.

- W Holodecku 31 znajduje się kadet....

Zarathos
    Participant

- W holodeku 31 znajduje się kadet Genevieve deSade.Winda spokojnie sunęła przez piętra nie zatrzymując się na żadnym poziomie. W końcu stanęła na wybranym przez ciebie pokładzie. Przez moment zastanawiałeś się co dalej, ale najwidoczniej uniwersum miało inne plany. Odezwał się Twój komunikator- Chorąży Stukov, to porucznik Vedef, pana okręt znajduje się na orbicie stacji, za pięć minut będzie dokował. Proszę udać się do doku numer 31. Proszę potwierdzić.Najwyraźniej wydziałowi operacyjnemu, jak zwykle zresztą, coś się pomieszało. Albo dowodzący jednostką kadet postanowił się zabawić i wycisnął ze starej krypy ile się dało.

TeMPOraL
    Participant

:ufp: - Tu chorąży Stukov, przyjąłem i jestem w drodze.

No a jestem akurat na drugim końcu stacji... powiedziałem półgłosem i kazałem windzie jechać w kierunku doku 31. Operacyjnym musiało się coś pomieszać...

- Komputer, czy USS. Pitagoras jest wyposażony w kwantowy napęd strumieniowy? - sptałem głupawo.

- Zaprzeczam.

No to robi się dziwnie; mam nadzieję, że zaraz wszystko się wyjaśni.

- Komputer, kiedy dokonano rezerwacji Holodeck'u 31?

64 minuty temu.

Gdzie ja straciłem te trzy godziny? Ciekawe... chyba będę musiał wysłać zażalenie do barmana, pewno podał mi coś przeterminowanego.

Na takich przemyśleniach spędziłem resztę czasu w windzie. Kiedy drzwi się otworzyły, pomaszerowałem spokojnym krokiem w kierunku doku 31...

Zarathos
    Participant

W sluzie doku stal spokojny (Co nie jest raczej zaskakujace) Vulcanin.- Chorazy Stukov? - bardziej zapytal niz stwierdzil. - Zapraszam na poklad. Oto panskie rozkazy. - podaje Ci PADDa

Od: admiral Jerzy StyczynskiDo: chorazy Pavel StukovNatychmiast po otrzymaniu rozkazow, wyruszy pan do BG-45, gdzie dolaczy pan do grupy bojowej 123. W trakcie przelotu, w systemie Debud podejmie pan na pokla komandora Jeffreya Cuzusu z zadaniem dostarczenia komandora na pokład BG-45. Komandor nie bedzie, powtarzam, nie bedzie mial kontroli operacujnej nad panska jednostka.Dalsze rozkazy przekaze panu komodor Deborah Green, d-ca GB-123.

TeMPOraL
    Participant

Wziąłem PADD'a, i przeczytałem dość uważnie rozkazy. Podziękowałem Vulcaninowi, i udałem się na pokład. Skierowałem się najpierw do kwatery, gdzie zostawiłem swoje rzeczy, a potem wprost na mostek. W chwili, gdy otwierała się turbowinda usłyszałem strzępek jakiejś rozmowy - "...napewno będzie miał...", ale szybko została ona przerwana donośnym stwierdzeniem:

- Kapitan na pokładzie!

- Dziękuję, spocznij. - odrzekłem szybko do stojącego na baczność kadeta, kierując się na środek pomieszczenia. Cała załoga mostka była w komplecie i przy swoich stanowiskach.

- Nazywam się Pavel Stukov, i jak już wiecie, obejmuję dowodzenie nad tą jednostką. Proszę odnotować ten fakt w dzienniku pokładowym. - powiedziałem tak oficjalnie, jak nakazuje regulamin. - Otrzymaliśmy już pierwsze zadanie; prosiłbym wszystkich oficerów o udanie się do pokoju narad za 15 minut. - Po zakończeniu tego oświadczenia zrobiłem mały obchód mostka, zerknąłem do Ready Room, i udałem się do pokoju narad. Kiedy już wszyscy się tam zebraliśmy, zacząłem odprawę.

- Dziękuję za przybycie. Jak już wspomniałem, otrzymaliśmy od dowództwa pierwsze rozkazy; Admirał Styczynski się z nami nie patyczkuje. Mamy udać się do BG-45 i tam dołączyć do Grupy Bojowej 123. Po drodze jednak zahaczymy o system Debud, gdzie spotkamy się z komandorem Jeffreyem Cuzus. Mamy go zabrać ze sobą, i dowieść do BG-45. Dalsze instrukcje otrzymamy od komodor Deborah Green, dowódzcy Grupy Bojowej 123. Czy są jakieś pytania?

Na szczęście pytań nie było, więc kontynuowałem:

- Nie wiem co czeka nas po dotarciu, ale lepiej być gotowym na każdy rodzaj zadania. Dlatego prosiłbym o przygotowanie zbiorczego raportu o stanie technicznym statku w ciągu dwóch godzin. Zadanie zaczynamy od zaraz, więc proszę ustawić kurs na układ Debud, Warp 6. Pytania?

Po raz kolejny nie było żadnych pytań, więc postanowiłem zakończyć.

- Koniec odprawy. Do systemu Debud dotrzemy i tak nie wcześniej, niż za 6 godzin, więc skorzystajcie z tego czasu i się trochę odprężcie.

Wszyscy oficerowie opuścili salę. Trochę ździwiłem się, że nikt nie został o coś się dopytać, czy wyrazić swoją opinię, ale tak to już czasem bywa. Siedem i pół godziny, przez które statek leciał do systemu Debud spędziłem w różnych zakątkach okrętu. Najpierw zrobiłem dokładny obchód - trzeba wiedzieć na czym przyjdzie mieszkać i pracować przez najbliższy okres czasu. Ten spacer zajął mi tak gdzieś ze trzy godziny. Pozostałe cztery spędziłem po części w kwaterze, a po części na mostku (tak gdzieś w stosunku 3:1).

Siedziałem na mostku i patrzyłem na podręczny pulpit (ach, LCARS'y jak zawsze ładne), gdy odezwał się kadet Pluta:

- Za minutę osiągniemy granicę układu Debud.

Po całym mostu przedzedł dreszczyk emocji - zaczynamy wypełniać nasze pierwsze zadanie.

- Dziękuję. Po wyjściu z Warp proszę wykonać pełny skan okolicy.

Ostatnia minuta upłynęła w ciszy.

- Wychodzimy z Warp.

Zarathos
    Participant

Niemal natychmiast po wyjściu z warp wasze sensory zauwazyly niewielki okręt transportowy. Chwilę potem okręt wywołał was.Na monitorze pojawiła się twarz starszego człowieka, mężczyzny. - No wreszcie, chorąży, długo jeszcze miałem na was czekać? - pytanie było retoryczne, bo zanim zdążyłeś cokolwiek odpowiedzieć człowiek kontynuował - Niech się pan nie obija, chorąży, i zabiera mnie na pokład. Mam nadzieję, że wie pan, gdzie mnie dostarczyć... No, czekam! - monitor zgasł i ponownie mogłeś obserwować gwiazdy.

TeMPOraL
    Participant

Przypis zewnętrzny: przepraszam za tą długą przerwę - najpierw nie wiedziałem co odpisać, potem nie miałem czasu, i w końcu o wszystkim zapomniałem ;). Mam nadzieję, że coś z tej historyjki jeszcze da się wyciągnąć. TeMPOraL.

No świetnie, nie ma to jak kolejny gburowaty oficer - pomyślałem sobie. Jednak wszelki regulamin, nie mówiąc już o Savoir Vivre nakazywało mi przywitać go osobiście.

- Chorąży Pluta - jak tylko komandor Cuzus znajdzie się na pokładzie, obrać kurs na BG-45. Warp 6.

Mówiąc to, udałem się razem z pierwszym oficerem do turbowindy, a nią prosto pod pierwszą salę przesyłową. Grzecznie wyprosiłem oficera obsługującego panel transportera, i postanowiłem dokonać procedury przesyłowej samodzielnie.

A jakby coś się tak teraz zepsuło... - zażartowałem sobie w myślach, podczas gdy moje palce biegały po panelu wprowadzając podane koordynaty. Chwilę później transporter zamigotał, a na jego płycie powoli zmaterializował się komandor Cuzus.

- Witamy na pokładzie. - powiedziałem.

Zarathos
    Participant

@ Od MG: da sie da sie, tylko bede musial sobie przypomniec, dlaczego wieziecie tego dupka 😀 @

- Witam, chorazy. Prosze mnie zaprowadzic na mostek. I mam nadzieje, ze juz lecimy, spieszy mi sie.

- I bardzo dobrze, chorazy. Bardzo dobrze.

Powedrowaliscie na mostek okretu, a ty miales okazje wysluchac tyrady komandora na swoj temat (ze wygladasz jak ktos kogo przed chwila wyplul kot), temat okretu (ze jeszcze nie widzial tak brudnej i zaniedbanej jednostki) i zalogantow (ktorzy wedlug komandora wygladaja, jakby mieli zasnac na sluzbie).

Gdy w koncu dotarliscie na mostek, Cuzus rozsiadl sie wygodnie w fotelu kapitana i kiwnal glowa na stojaca przy jednym ze stanowisk kadetke

- Hej, zlociutka. Przynies mi goracej herbaty. I czy ta krypa nie moze leciec troche szybciej? - burknal w strone sternika...

TeMPOraL
    Participant

Ciekawe, dlaczego tacy ludzie tworzą Gwiezdną Flotę - pomyślałem sobie, równocześnie wykonując wszystkie zachcianki 'gościa'. Nie chcąc dać po sobie odczuć, co myślę na temat Cuzusa, patrzyłem niecierpliwie w pobliski panel LCARS, na którym wyświetlany był aktualny czas pokładowy...

Niedługo później nadszedł wyczekiwany moment...

- Za 32 sekundy osiągniemy granice układu BG-45 - ogłosił sternik Pluta.

- Po przekroczeniu granicy proszę wyjść z Warp. - powiedziałem, ciesząc się w duchu, że pozbędziemy się wreszcie natrętnego pasażera.

Ciekawe, jakie czeka nas tam zadanie...

Zarathos
    Participant

Cuzus wstał z twojego fotela i mrucząc coś kliknął w komunikator

- Cuzus, jeden do transportu.

Chwilę póżniej resztki energii transportera rozpłynęły się w powietrzu.

- Sir - ciche pisnięcie konsolety zaakcentowało słowa oficera operacyjnego - mamy przekaz z USS Fortune, komodor Green.

@ OD MG: Komodor Gree wyda ci rozkaz dołączenia do 3-ciej eskadry i poinformuje skrótowo o sytuacji - Grupa piratów Oriońskich rozpoczęła ataki na frachtowce w pobliżu granicy Federacji. Dopóki dotyczyło to frachtowców neutralnych państw które nie zgłaszały tego Federacji - ta nie mogła nic zrobić. Ale ostatnio grupa piratów zaatakowała i przejęła konwój Ferengi, a ci zwrócili się do Federacji z oficjalną proźbą (żadaniem raczej) oczyszczenia tras w tamtej okolicy. GB-123 ma się właśnie tym zająć. 40 okrętów podzielonych na 8 eskadr po 5 okrętów ma patrolować przestrzeń i przechwytywać wszystkie okręty Orionów jakie napotkają.

Wy będziecie służyć z 3 eksadrą wraz z 4 innymi okrętami: USS Ganimedes (Miranda) pod dowództwem kapitana B'reca, USS Risa (Cenatur) pod dowództwem kapitana Feliksa Fillipiego, USS Vera (Intrepid) pod dowództwem kapitam Elisabeth deVries i USS Xanatos (Yeager) pod dowództwem kapitana Hier'sa. Eskadrą dowodzi kapitan deVries. @

Kronos
    Participant

Admiralicja PBF

Temat zamknięty na życzenie gracza lub MG. W przypadku chęci dalszej kontynuacji przygód w tym temacie zostanie on ponownie otwarty. Do tego czasu spełnia rolę archiwum przygód PBF.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram