Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Chorąży Fartvic

PBF - Chorąży Fartvic

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 89 total)
  • Author
    Posts
  • Sai
    Participant
    #24098

    - Aye, sir – obraz admirała znikł. „ Jasna cholera, mam pilnować stacji ? Co jak przyleci okręt wojenny Breenów ? Z Copernicusa zostanie pył, nie, na tej stacji musi coś być, nie zostawię tak tego” Fartvic myślał gorączkowo, był zły. Zły to mało powiedziane był wściekły, nienawidził przegrywać, poza tym służył już na takiej placówce i źle mu się kojarzyły stacje nasłuchowe. - Bolix, wracaj na stację. Masz ją przeskanować, wzdłuż i wszerz ! - Ależ, robiliśmy już wszelkie badania sir…- Nie interesuje minie to ! Będziesz robił badania dopóki czegoś nie znajdziesz ! – chorąży krążył po mostku- Sai, jeżeli mogę się wtrącić, o ile pamięć mnie nie myli kapitan Picard miał podobny problem ze stacją nasłuchową – zasugerowała Margarite – czytałam to gdzieś.- W takim razie będziesz dowodzić ekipą badawczą, weź Bolixa, Novakowskyego i Far`choga, zapoznaj się z tym raportem misji Enterprise, jeżeli jest jawny. Lepiej coś znajdźmy do czasu przylotu Obertha.- Tak jest, postaramy się sir – odpowiedziała Margarite- Mam taką nadzieję, liczę na ciebie, pierwsza. Chorąży usiadł, stukał miarowo w swoją podręczną konsolę.- Jolana, skan dalekiego zasięgu, Broughton ustal kurs eliptyczny wokół stacji, Cingal przejmujesz mostek, ja idę się zdrzemnąć, łeb mi pęka, jak coś będzie się działo wiesz gdzie jestem – Fartvic wyszedł. Drużyna badawcza ponownie rozpoczęła przeczesywanie stacji, Copernicus patrolował obszar wokół placówki.

    Zarathos
    Participant
    #24214

    Cichy dzwonek wyrwal Cie ze snu. - WejścDo kwatery wszedł Bolix i bez słowa podal ci Padda. Ze zdziwieniem wzieles go do reki. Przejzales go szybko. Wydawal sie identyczny z poprzednimi wynikami. NA stacji nie znaleziono nic. Absolutnie nic. Nawet skan biologiczny niczego nie wykazal. Stacja byla sterylnie czysta.

    Sai
    Participant
    #24253

    „Miałem ochotę zdezintegrować intruza, taki piękny sen. Zerknąłem na padda, rzeczywiście stacja była sterylnie czysta, jasna cholera !”. Chorąży wstał, nalał sobie wody i usiadł na fotel.- Bolix, weź tego padda z moich oczu, jak tam nic nie ma, to dobrze. Zbierz ludzi i wracaj na statek. Myślę że Oberth też nic nie znajdzie.- Chciałem powiedzieć, że naprawdę wykorzystaliśmy cały potencjał badawczy kadry i statku, Oberth…- Nie kończ, jak nic nie znalazłeś to trudno, wiem że się starałeś, dziękuję – Bolix wyszedł. Sai wrócił do łóżka, ta stacja przyprawiała go o rozstrój nerwowy. Próbował zasnąć. Bolix wszedł do pomieszczenia mesy.- I co ? Jak zareagował ? – spytał kadet z grupy naukowej.- Jest przygnębiony, ale nie zbluzgał mnie, na szczęście – odpowiedział oficer.Copernicus, patrolował obszar wokół stacji.

    Zarathos
    Participant
    #24255

    Ze nu ponownie wyrwal cie irytujacy dzwiek. Tym razem nie byl to dzwonek do drzwi ale syrena alarmowa. Po chwili w glosnikach rozleglo sie- Kapitan na mostek. Kapitan na mostek.Gdy wszedles na mostek, jeden rzut oka wyjasnil wszystko - dwie charakterystyczne sylweki fregat Breen ustawione dziobem w strone Copernicusa prezentowaly blyszczace zielona energia dzialka energetyczne.- Twierdza, ze jestesmy na terytorium Breen i rzadaja abysmy opuscili je, albo zostaniemy zniszczeni. - poinformowal cie PO gdy zarzadales raportu - Mamy jeszcze dwie minuty na opuszczenie rejonu stacji.

    Sai
    Participant
    #24303

    - Dlaczego mnie wcześniej nikt nie poinformował o zbliżających się okrętach ? – Fartvic był wściekły, na mostku rozległa się cisza.- Sir, mamy kilka minut na opuszczenie tego obszaru – odpowiedziała PO.- Wywołać ich ! – czerwony alarm zarządziła już wcześniej PO – Taktyczny ! Jakie mamy procentowe szanse w starciu z wrogiem, do czasu przybycia posiłków o ile jest to możliwe ? – Chorąży usiadł ciężko na fotel kapitański.

    Zarathos
    Participant
    #24321

    - Breenowie byli zamaskowani, sie - niesmialo odpowiedial na pierwsze pytanie oficer operacyjny uruchamiajac jednoczesnie nadajnik i wywolujac Breenow. Zanim ci odpowiedzieli, na twoje drugie pytanie odpowiedzial taktyczny- Dopoki nie wmiesza sie nic wiekszego, sir, nawet spore. Te regaty maja tylko jedno dzialko energetyczne, na dodatek przy nowych oslonach niezbyt skuteczne... chyba ze je zdazyli zmodyfikowac - zastrzegl - nie moge powiedziec, bo ich pola blokuja skanery...- Odpowiadaja, tylko ...W glosnikach rozleglo sie irytujace brzeczenie, przez ktore przebijaly znane wyraz- Odejdzcie. Teraz. - brzeczenie ustalo- Zamkneli kanal - poinformowal usluznie operacyjny.

    Sai
    Participant
    #24351

    - Jolana otwórz kanał ponownie.- Otwarty sir – odpowiedziała.- Tutaj dowódca okrętu federacyjnego USS Copernicus, znajdujecie się na terytorium Zjednoczonej Federacji Planet, wasze żądania są bezpodstawne, oddalcie się. – Fartvic skinął, Jolana zamknęła kanał. - Cingal, nie chcę zniszczyć tych okrętów, jeżeli zaatakują celuj w uzbrojenie i sensory- Aye, sir. Będą niemi i bezbronni – Cingal uśmiechnął się – Nareszcie do czegoś postrzelam.- Jeżeli zaatakują. Nie oddamy pierwszego strzału, nie zrobię tej przyjemności Breenom . Jolana nadaj przekaz na kodowanym paśmie do najbliższej bazy gwiezdnej, że Breenowie wtargnęli na nasze terytorium. – Fartvic zastanawiał się czy fregaty zaatakują czy może się oddalą. Sekundy mijały w niezwykłym napięciu. Cingala świerzbiły palce nad interfejsem taktycznym.

    Zarathos
    Participant
    #24404

    Okręt Breenów przyspieszyły w waszym kierunku, jednak tuż przed dziobem Copernicusa zawróciłu. Odetchnąłeś z ulgą, gdy dwa zielono-niebieskie pociski wystrzeliły z ich ruf i zanim ktokolwiek zdazył zareagować udezyly w pola oslonne okretu. - Pola stabilne - krzyknal Cingal - 93 procent. Oba okręty Breen zaczely zawracac w kierunku twojego okretu chcac umozliwic ostrzal glowna bronia.

    Sai
    Participant
    #24474

    - Broughton prawo na burt ! Trzymaj się ich rufy ! – Copernicus wykonał zwrot.- Cingal gdy osiągniemy cel pełna salwa fazerów, na mój znak torpeda z wyrzutni dziobowej. – Broughton wprowadził okręt na odpowiednią pozycję. Fazery uderzyły w osłony statku Breenów.- Cingal torpeda ! – Fartvic krzyknął, pocisk poleciał w stronę okrętu przeciwnika.

    Zarathos
    Participant
    #24536

    Pomaranczowe wiazki pociskow uderzyly w pola Breenow ktor zareagowaly, pokrywajac organiczny okret pajeczynka wyladowan. Gdy chwile pozniej w pola uderzyla torpeda, okret zatoczyl sie, zupelnie jak popchniety przez potezna reke.- Pola... - drugi okret zrewanzowal sie, ostrzeliwujac Copernicusa. Na wasze szczescie chcial sprawdzic, czy nie uda sie was obezwladnic i pociski wchlaniajace energie nie zrobily wam zadnej krzywdy. Mimo to okretem mocno rzucilo - Pola wroga na 70%, traca stabilnosc - z tryumfem zakonczyl raport Cingal. Nasze pola utrzymuja moc.Raniony przez was okret Breenow przyspieszyl oddalajac sie od was, podczas gdy drugi z Breenow zaczal okrazac was, chcac dostac sie na ogon Novy.

    Sai
    Participant
    #24551

    - Kurs przechwytujący uszkodzonego okrętu, pełna impulsowa – Copernicus zaczął się oddalać od sprawnego okrętu Breenów w stronę trafionego wcześniej statku.- Cingal, czy ten drugi, sprawny okręt jest jeszcze w zasięgu fazerów ? - Tak sir ! - taktyczny był wyraźnie podekscytowany- Strzelaj więc, priorytet uzbrojenie i napęd ! – ze statku Federacji popłynęła wiązka energii. - Maszynownia, wzmocnić tylne osłony ! – Fartvic mówił do komunikatora- Oczywiście sir, kilka procent bez problemu, maszynownia koniec – Farchog odpowiedział spokojnym pozbawionym emocji głosem- Margarite, jak tam z załogą ? - Nic poważnego Sai, kilka guzów, trzymają się dzielnie – odpowiedziała pierwsza- To dobrze.

    Zarathos
    Participant
    #24653

    Pomarańczowe wiązki fazerów uderzyły w pola drugiej jednostki Breenow. - Pola drugiego okretu na 99%... strzela do nas!Drugi okret breen gwaltowie wyhamowal i obrucil sie w miejscy naprowadzajac na Copernicusa glowna wyrzutnie torped. Dwa zielonkawe pociski pomknely w wasza strone. Rozpedzony Copernicus nie mial szans na unikniecie pociskow ktore szarpnely malym okrecikiem.- Pola na 86 procentach, tracą stabilność! Wróg przyspiesza w naszym kierunku... sir? - Cingal wydawał się czymś wyjątkowo zdziwiony - włączają maskowanie.

    Sai
    Participant
    #24672

    - Maskowanie ? – Fartvic nie wierzył, że można zrobić przeciwnikowi takie świństwo- Tak sir ! Włączyli je – odpowiedział Cingal- Bolix czy jesteś w stanie go wyśledzić ? – Margarite zapytała oficera naukowego- Nie, chyba pani żartuje, nawet śladów warp nie mogę określić poprawnie, za duże zagęszczenie.- Broughton staraj się wyjść poza zasięg ich broni – Fartvic drapał się po brodzie- Sir, pierwszy statek wroga w zasięgu ! - Cingal dwie torpedy i salwa z fazerów w pierwszego ! Broughton po salwie, ostro lewo na burt, na ogon ostatniej pozycji drugiego okrętu !- Torpedy poszły sir ! Fazery też – Copernicus wykonał ostry skręt w lewo nurkując w stronę ostatniej pozycji drugiego zamaskowanego okrętu Breenów.

    Zarathos
    Participant
    #24813

    Cztery wiązki fazerowe i jedna z dwóch torped trafiły w cel. Druga torpeda o włos minęła wściekle manewrujący cel.- Oslony celu na 36% - zameldował Cingal. Po chwili z lekkim niedowierzaniem dorzucił - drugi Breen zdjął maskowanie i wyszedł z warp tuż przy stacji... pierwszy włącza maskowanie!

    Sai
    Participant
    #24818

    - Broughton kurs przechwytujący okręt koło stacji ! Maksymalna prędkość ! - Bolix aktywowałeś osłony stacji ? - Oczywiście jak opuszczaliśmy ją ustawiłem je na 105 %, zaraz potem włączyłem. - A o wyłączeniu pomyślałeś ? Jak się tam ktoś teleportuje gdy podniesione jest pole ? – spytała Margarite- Wyizolowałem częstotliwość którą przepuszczają , po otrzymaniu sygnału komputer stacji wyłączy zdalnie osłony – odpowiedział oficer naukowy – oczywiście bez pomocy Farchoga nic bym nie zdziałał.- Dobra robota panowie – Sai obrócił się do Cingala – Jak Breen będzie w zasięgu pełna salwa ze wszystkiego co mamy, tylko stacji nie uszkodź, mamy jej pilnować.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 89 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram