Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Chorąży Danzig

PBF - Chorąży Danzig

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • Author
    Participant

Huk wstrząsnął całym pomieszczeniem. Okręt zadokował. Byłem pełen tremy. Wiedziałem, że w momencie jak przekroczę śluzę, wiele się zmieni. Podszedłem bliżej. Komora pod drugiej stronie była wypełniona już powietrzem, słyszałem jak ktoś szedł. Dwie osoby. Śluza otworzyła się powoli, a moim oczom ukazał się jeden betazoid, kadet i mat pierwszej klasy, która wyglądała na inżyniera. Uśmiechnąłem się. Widziałem jak obydwoje trochę niepewnie spojrzeli na miecz, który trzymałem w dłoni.- Kadet Pierwszej Klasy Shan Groix melduje przybycie USS Judgement, w pełnej gotowości. Witamy kapitanie!- Proszę o zezwolenie wejścia na pokład.Formalności musiało stać się za dość. Kobieta cały czas milczała.- Proszę wejść. Witamy na pokładzie. To jest Mat Pierwszej Klasy Anna Scalini, nasz główny inżynier.Uśmiechnęła się. Trochę to dziwne, że również przyszła mnie "przywitać". Chociaż wiedziałem, że to główny inżynier, chciała wiedzieć kto będzie dowodził, jej okrętem.- A ja będę pana pierwszym oficerem. Zaprowadzę pana do kwater, a potem z przyjemnośćią pokażę...- Kadecie, proszę mi wskazać moje kwatery, a potem rychło na mostek.Wskazałem na PADDa. Shan uniósł tylko brew. Pewnie wyczuwał, że coś się kroi. Betazoidzi... Pewnie było przygotowane zwiedzanie pokładów, ale nie było teraz na to czasu. Bez problemów dotarliśmy do moich kwater, zrzuciłem moje rzeczy. Widziałem, że moje urządzenia też już przybyły. Rozejrzałem się. Podobało mi się w środku. To nie to samo co kwatery młodszych oficerów na USS Fearless.- To chyba jestem u siebie...Powiedziałem pod nosem. Położyłem miecz na łóżku. Było mało czasu. Niedługo potem znaleźliśmy się na mostku. Gdy weszliśmy znajdowały się tam trzy osoby. Nie spodziewali się, że tak szybko się pojawię, rozmawiali w najlepsze. Gdy mnie ujrzeli rozmowy ucichły. Procedura dokładnie wskazywała im co mają robić. Uśmiechnąłem się do nich.- Witam państwa. Nazywam się chorąży Hotoru Edon Danzig. Od dziś dowodzę tą jednostką. Proszę zająć stanowiska. Wyruszamy natychmiast.Spojrzałem na Fotel. Do tej chwili myślałem, że jestem na to gotowy, nie byłem. Spojrzałem na załogę mostka jak przygotowywali się do wyruszenia. Andorianin, Człowiek, rozpoznałem Meninę na stanowisku sternika, no i pierwszy, Shan. Wszyscy czekali na moje rozkazy... Nie było wyjścia. Usiadłem na Fotelu. - Procedura od dokowania zakończona, rozkazy kapitanie?Spojrzałem się na ekran przede mną. Gwiazdy. Uśmiechnąłem się.- Operacje?- Kadet Artur Myst melduje się.- Proszę przesłać do DS9 nasze pożegnanie.- Tak jest!- Taktyczny?- Kadet Thoran melduje się.- Proszę przeprowadzić testy na wszystkich systemach obronnych i ofensywnych.Lepiej być pewnym, że wszystko działa. Byłem ciekaw jak nasza pani inżynier zajmuje się okrętem. Wiedziałem, że i tak będę chciał tu i ówdzie pogrzebać.- Tak jest.- Pani Menino kurs układ WR2239. Nie oszczędzać na paliwie, maksymalna prędkość.- Tak jest.Cieszyłem się, że nic jej nie jest.- Panie Groix, proszę za mną do gabinetu.Gabinet nie był duży, no cóż to nie Galaxy.- Krótko. Stacja w WR2239 ucichła, zaginął też jeden okręt. Mamy to zbadać. Jakieś pytania?- Wiemy coś ponad to?- Nie. Ale nie spodziewałbym się niczego miłego. Wiem, że była przygotowana inspekcja.- Tak jest, sir.- Za bardzo nie mamy czasu na to, ale nie chcę zawieźć załogi. Zróbmy przyspieszoną wersję. Jak załoga?- Załoga sprawuje się dobrze. Nie mają za dużo doświadczenia, dla wielu to pierwsza misja, z wyjątkiem pani Anna Scalini, naszej głównej inżynier. Na wszystkich można liczyć w stu procentach. Chociaż ma jedną uwagę...- Tak?- Lena Wolkowa, kadet, nasz oficer naukowy, jest nieco trudna, ale proszę nie oceniać jej pochopnie, jest bardzo zdolna i na pewno będzie dobrze się sprawować.- Dobrze, chodźmy mamy mało czasu. Aha, jakby w okolicy pojawili się Klingoni, jacykolwiek, proszę natychmiast dać mi znać.- Jakieś problemy, sir?- Tak... dość paląca sprawa...Inspekcja przeszła sprawnie. Wielu członków załogi jest pierwszy raz tak długo na okręcie. Oficer medyczny poskarżyła mi się, że jeszcze nigdy nie widziała tylu przypadków choroby kosmicznej w jednym miejscu. Życie, za pierwszym razem też wymiotowałem dalej niźli mogłem zobaczyć. Część z nich popełniała drobne błędy, ale na szczęście nikomu nie groził sąd polowy. Wiedziałem, że już niedługo ta załoga będzie w stanie zrobić wiele.- Panie Groix, będę w swoich kwaterach. Muszę się rozpakować i coś zjeść. W ciągu godziny wrócę na mostek.- Oczywiście sir.Byłem głodny niemiłosiernie. Kawa, cela, zrobiły swoje. Szybko rozlokowałem swoje rzeczy w kwaterach. Katanę położyłem na specjalnym stojaku. Cały mój archaiczny sprzęt położyłem na kupie w rogu. Wiedziałem, że nie będę miał już tyle czasu, by się nim zajmować. Jedząc zrobiłem jeszcze parę ważnych rzeczy. Podłączyłem swoją konsolę do komputera. Nie lubię tych interfejsów głosowych. Napisałem szybko program, który na moją komendę głosową przytransportuje do mnie miecz, gdziekolwiek bym był. Trochę to paranoiczne i staromodne, ale wolę wiedzieć, że ma go po ręką, Szczególnie teraz. Potem pojawiłem się na mostku. Usiadłem w Fotelu, i spojrzałem na ekran przede mną. Przemykały na nim gwiazdy. Jeszcze parę godzin...

Pitmistrz
    Participant

Po około 10 min operacyjny zameldował lekko wystraszonym głosem - Kapitanie DS 9 wzywa pomocy twierdzą że są atakowani przez ponad - tu przerwał i jeszcze raz spojrzał na konsolę przecierając oczy - 3000 jednostek wroga o nie znanej konfiguracji - po jego meldunku cała załoga popatrzyła na ciebie oczekując na reakcję.

Yezu
    Participant

- 3000 jednostek?? To nie jest jakiś żart??- Nie sir.- Cudownie... Sternik proszę mi podać przewidywany czas dotarcia do WR2239 i do DS9. Operacje, proszę wysłać informację do dowództwa i prośbę o dalsze rozkazy. Taktyczny, powiedz mi jak mocny ostrzał jest w stanie znieść nasz okręt.3000 okrętów i nasz mały okręt miał być pośrodku tego wszystkiego. Super... Zastanawiałem się kim byli agresorzy... Miałem nadzieję, że nie będziemy zamieszani w walkę, z takim wrogiem nie mieliśmy szans, a w dodatku załoga to prawie same żółtodzioby...

Pitmistrz
    Participant

- Kapitanie przypominam że każdy okręt GF ma obowiązek odpowiedzieć na wezwanie pomocy - powiedział PO a sternik dodał - przy obecnej prędkości dotrzemy do WR2239 za 4 godzin i 48min a do DS 9 przy prędkości awaryjnej dotrzemy za 34min.Operacyjny ze zgorszoną miną powiedział - Kapitanie dowództwo powiedziało że są teraz bardzo zajęci i nie mają czasu na głupoty.

Yezu
    Participant

- Wiem kadecie jakie są przepisy. Cholera...Miałem dziwne przeczucie, że ta Baza Gwiezdna z jakiegoś powodu jest ważniejsza. A może po prostu chciałem uniknąć tej walki. Cóż, przepisy to przepisy.- Sternik wracamy. Kurs DS9, wszystko co stocznia dała.- Sir?- Cała naprzód!- Tak jest!- Załoga pełna gotowość bojowa. Czerwony Alarm!- Tak jest!- Po prostu cudownie...Nie podobało mi się to ani trochę. Nie było wyjścia. Czekałem, aż okręt wyjdzie z warp...

Pitmistrz
    Participant

Na 4 min przed dolotem do celu operacyjny poinformował drżącym głosem - Kapitanie wykrywam odbieram ponad 1000 wezwań pomocy z różnych kierunków od transportowców baz gwiezdnych i okrętów bojowych i ciągle się pojawiają nowe wygląda to na inwazję.

Yezu
    Participant

- Shimatta...Przekląłem pod nosem. - Proszę przygotować transportery na przyjęcie ewentualnych rozbitków. Proszę też trzymać promień trakcyjny w pogotowiu. Taktyczny?- Tak sir?- Jaki jest status fazerów i tarcz?- Wszystko, aktywne, w pełni sprawne i naładowane.- Masz zrobić wszystko, żeby tarcze trzymały, rozumiesz?- Tak sir!- A ja... hmm... ci pomogę...Miałem pomysł. Nie było dobrze, a myśmy się pchali w sam środek tego piekła. Nie planowałem uciekać, ale trzeba było być przygotowanym...- Pani Menino, proszę przygotować kurs z dala od DS9. Dokładnie w odwrotnym kierunku do tych wszystkich zawołań.- Sir?- Wykonać! Proszę trzymać ten kurs w pogotowiu i skoczyć w warp jeśli podam komendę.Jeśli dosięgłyby nas strzały tych wszystkich agresorów nie mielibyśmy szans. Trzeba było zrobić coś jeszcze.- Panie Thoran, oczywiście zna pan procedurę przekierowania mocy w trybie diagnostycznym.- Tak sir! Ale żeby dokładnie rozdysponować moc, trzeba około 20 do 45 minut przygotowań.- Zgadza się, ale w naszym wypadku nie będziemy robić tego dokładnie. Pani Scalini?- Proszę przygotować procedurę przekierowania mocy w trybie diagnostycznym, ze wszystkiego, powtarzam wszystkiego do tarcz i silników warp.- Sir...- Tak z podtrzymywania życia też. Wykonać na moją komendę. Taktyczny, jeśli wydam polecenie proszę odpowiednio rozdzielić moc.Manewr był ryzykowny, ale to był nowy okręt, wiedziałem, że wytrzyma.- Kapitanie?- Tak pierwszy?- Czy jest pan pewien?Powinien był go zbesztać, ale rozumiałem jego wątpliwości.- Tak, jestem. W wypadku kiedy zaczną do nas strzelać, a my będziemy bez możliwości odpowiedzi i bez pomocy, ucieczka jest naszą jedyną opcją. Ta procedura powinna nam to umożliwić, nawet kiedy siły wroga będę drastycznie większe od naszych. Nie mówię, że tak będzie, ale lepiej być przygotowanym. Przez parę minut wytrzymamy bez wymiany powietrza. Wiedziałem, że i tak nasz szanse są nikłe. To jedyne co w tym momencie mogłem zrobić. Po chwili ujrzałem DS9.

Pitmistrz
    Participant

Dookoła stacji roiło się od malutkich jednostek które ciągle ją ostrzeliwałem a także kilku jednostek GF podpierających atak.Jak tylko okręt wyszedł z warp został zaatakowany przez 32 jednostki nie większe od wahadłowieca klasy Danube.DS9 osłony 39%Wrogie jednostki 32, 9 z osłonami na poziomie poniżej 50 %USS Judgement osłony 98% wszystkie wyrzutnie załadowane.

Yezu
    Participant

Wstałem z Fotela.- Ster, manewry uchylające! Taktyka, wycelować fazery w najsłabsze jednostki i po kolei eliminować! Raport ile mamy torped? Operacje, czy jest ktoś kto dowodzi obroną, jeśli nie to postaraj się skontaktować z DS9 czy mają dla nas jakieś konkretne rozkazy.Były jak pszczoły latające w okół ula. Kim oni byli, czego chcieli? Spodziewałem się co najmniej okrętów wielkością porównywalnych do naszego, było lepiej niż myślałem, ale i tak nie było wesoło.- Chikusho! Gdzie ten raport?!

Pitmistrz
    Participant

- Mamy pełny magazyn czyli 90 torped - odpowiedział taktyczny - DS 9 nie odpowiada wygląda na to że mają uszkodzoną łączność.Na zewnątrz fazery cięły wroga na na plasterki ale ten wcale nie rezygnował z ataku mimo strat.DS9 osłony 37%Wrogie jednostki 30, 15 z osłonami na poziomie poniżej 75 %USS Judgement osłony 94% wszystkie wyrzutnie załadowane.

Yezu
    Participant

- Dobra, czyli jesteśmy zdani na siebie... Torpedy na osłabione jednostki! Fazery na resztę, zmiękczyć ich osłony! Sternik, uchylaj się od ich ognia jak tylko możesz i kierujemy się na DS9. Operacje, cały czas nawołuj, na wszystkich częstotliwościach, ktoś musi coś wiedzieć!Ekran był wypełniony pszczołami. Pszczoły, tak zacząłem o nich myśleć. Ich pojedyncze jednostki nie stanowiły wyzwania dla nas, ale było ich dużo, bardzo dużo.- Ale one małe. Hmm... Pierwszy, podjedź do konsoli i użyj promienia holowniczego. Te jednostki są małe i lekkie, wykorzystajmy to.- Do czego sir?- Użyj promienia jak procy.- Mam miotać jednostkami wroga w nich samych?- Dokładnie, pierwszy. Uśmiechnąłem się szyderczo. Trzymaliśmy się, to najważniejsze.- Proszę państwa mamy bitwę do wygrania, do roboty!

Pitmistrz
    Participant

Na wezwania odpowiedział USS Defiant który zaciekle bronił stacji.Z głośników poleciało tylko kilka słów - Za cenę stacji obronne powinny za około - i przekaz sie urwał a kiedy popatrzyłeś na operacyjnego ten pokręcił głową i powiedział - Przykro mi sir nie mogę wznowić połączenia - w czasie wypowiedzi operacyjnego kosmos rozświetliła eksplozja wybuchł rdzeń jakiegoś excelsira.Taktyka z promieniem trakcyjnym była nie skuteczna wrogie jednostki były zbyt zwrotne aby można je było trafić torpedy też przeleciał nie trafiając w cel za to fazery działały ze śmiertelną skutecznością.DS9 osłony 34%Wrogie jednostki 48, 19 z osłonami na poziomie poniżej 75 %USS Judgement osłony 87%Tylna wyrzutnia załadowana przednie za 2 tury.

Yezu
    Participant

- Próbuj cały czas! Thoran zostaw te torpedy. Skup się na fazerach!Nie było dobrze, a mi kończyły się pomysły.- Maszynownia, spróbuj zwiększyć częstotliwość strzałów fazerów! Zabierz moc skąd tylko możesz i zregeneruj ile się da tarcze.Nie pozostawało nic innego jak zdać się na fazery.- Kadet Wolkowa!- Tak sir.- Niech pani i pani zespół postara się zbierać informacje z wszystkich aktywnych czujników. Proszę się dowiedzieć ile się da o tych... pszczołach. Może znajdzie pani coś, co pomoże ich zniszczyć lub unieszkodliwić.- Pszczołach sir?- Tak, pszczołach. Wykonać.- Bez odbioru.Jeśli nie zdarzy sie cud, będzie źle.- Sternik trzymać kurs i staraj się z tymi unikami!Usiadłem na fotelu. Spojrzałem na DS9. Roiły się jak pszczoły. Zastanawiałem sie jak walczy się z pszczołami?

Pitmistrz
    Participant

Kolejna eksplozja rozświetliła niebo kiedy wrak Obertha wybuchł przy okazji niszcząc czy wrogie jednostki.Wyrzutnie torped zostały pozbawione zasilania a fazery zyskały dodatkową moc niszcząc wroga z jeszcze większą skutecznością, osłony lekko się zregenerowały.Judgement zbliżył sie do stacji obok której opór wrogów stawiała nebula.DS9 osłony 29%Wrogie jednostki 180, 70 z osłonami na poziomie poniżej 75 %USS Judgement osłony 86%Nebula Osłony 79%.

Yezu
    Participant

- Panie Myst proszę się spróbować skontaktować z tą nebulą. Może uda nam się skoordynować atak i razem wyrządzić im większe straty.180 jednostek, matko jedyna... Nie byłem pewny co ma być. Wiedziałem jedynie, że przy tej ilości wrogów uniki nic nie dadzą, pozostało spróbować jeszcze innej taktyki. - Maszynownia, przekierować większość energii z silników do fazerów i tarcz w proporcjach 2:1.Małe jednostki latały wszędzie, a nasze fazery cięły je bezlitośnie. Miałem nadzieję, że mogą jeszcze bezlitośniej.- Operacje, co z tą nebulą?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 37 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram