Forum Fandom Sesje RPG, PBF i inne Star Trek: PBF PL PBF - Chorąży Corvus

PBF - Chorąży Corvus

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 113 total)
  • Author
    Posts
  • Kronos
    Participant
    #16387

    Lot zajął kolejne parę minut. Gdy USS Majestic zbliżył się w zasięg sensorów wykrył trzy okręty. Jeden nie wykazywał żadnych odczytów energii, drugi okręt jest poważnie uszkodzony natomiast trzeci okręt to niezidentyfikowany agresor którego Miranda spotkała w pasie asteroid.......

    Corvus
    Participant
    #16392

    Naukowa-- Kapitanie! Wykrywam trzy statki. Jeden zniszczony okręt klingoński, ciężko uszkodzony maruder Ferengi i....... nasz obcy z asteroidów!!Ja-- Jak?.......Naukowa-- Sprawdzam, ale to potrwa...Ja-- Nie mamy cza....Sternik-- Wychodzimy z warp...Ja--Jezu... Panie Kaminski bierzemy byka za rogi. Ogień ciągły i proszę nie pudłowaćTaktyczny--(z wielkim uśmiechem na twarzy) Tak jest!Ja-- Operacyjny chcę żeby od cely dzieliło nas najmocniejsze osłony...Teri...Naukowa-- Jeszczę chwilę...Ja-- Zostaw to, w tej chwili to nie ważne. Znajdz w tym pudle jakąś dziurę w kturą można wsadzić torpedę.Naukowa--Ale... Ja-- Do roboty! Sternik, twoja głowa w tym żeby ten drań nas nie trafił.Tora musimy odciągnąć go od tego Ferengi...Pierwsza-- Sami nie damy rady..Ja--Wiem. Skontaktuj się z flotą, przedstaw sytuację i zażądaj natychmiastowej pomocy. Zbyt długo nie damy rady powstrzymywać tego drania.Pierwsza-- Robi się!Ja--(łącząc się z maszynownią) Panie Graham potrzebuję całej energii, jaką mi pan może dać, a nawet więcej.Gł. Mechanik-- Zrobię wszystko co w mojej mocy. Ja-- Niczego więcej nie oczekiwałem.

    Kronos
    Participant
    #16421

    Miranda gwałtownie wyszła z warp i z pełną impulsową zaczęła zbliżać się do trójki okrętów......

    Na mostku oficerowie szykowali się do walki, zaś pierwsza usilnie próbowała znaleść słaby punkt wroga....... zebrane dane natychmiast przekazała dowódcy........

    - Kapitanie ! Mam coś......teraz bez zakłuceń z pola asteroid zebrałam trochę danych o wrogiej jednostce........ osłony o mocy 5.000.000 TJ ......kadłub kilku warstwowy....czujniki nie mogą określić jego składu.......dodatkowo wykrywam liczne uzbrojenie .......... 14 ciężkich fazerów i 6 lekkich.......łączna szacowana moc.......710.000 TJ.......do tego dochodzą jeszcze wyrzutnie torpded........ w sumie 6, z czego 4 na dziobie........... jedynym słabym punktem tej bestii jest jej manwerowość.........około 5 krotnie mniejsza od naszej...........daje to nam małą przewagę ale jak nas raz dorwą to........... - zameldowała pierwsza łamiącym się głosem.......

    Miranda wchodzi w zasięg uzbrojenia i otwiera ogień........... czarny okręt nie reaguje na jej ostrzał i odpala kolejną sale w kierunku okrętu Ferengii który po chwili ginie w kuli ognia...........jednocześnie oficer łączność informuje kapitana że nie może połączyć się z dowództwem ......... wszystkie frekfęcje są zagłuszane.........

    Corvus
    Participant
    #16429

    Ja--No to bardzo pięknie!!! Jak się do niego dobrać?........... Sternik, podprowadzisz nas do tego drania od rufy. Jeśli atak się nie powiedzie, wyznaczysz kurs spotkaniowy z okrętem federacji, który miał nas zmienić. Jeśli jednak będziemy mieli szczęście to masz nas cały czas trzymać za jego tyłkiem!Sternik-- Robi się, sir!Ja-- Taktyczny jak będziemy na pozycji, wybierz jeden punkt i wal ze wszystkiego, co mamy. Jak się uda to poprawisz, jasne?Taktyczny-- Tak..

    Kronos
    Participant
    #16472

    Miranda szybko znalazła się za rufą przeciwnika który nie spieszył się z atakiem. Po zniszczeniu okrętu Ferengi ruszył powoli w kierunku klingońskiej jednostki.....

    Odpalone uzbrojenie trafiło bezpośrednio w rufę napastnika jednak uszkodzenia były znikome. Moc osłon spadła zaledwie o 10%. Po otrzymaniu kilku trafień obcy statek zaczął namierzać federacyjną fregatę............

    Corvus
    Participant
    #16492

    Ja—Sternik... zostajemy, nie uciekamy....mam pomysł. Tora, dasz radę dostać się do komputera K’T’Ingi?Pierwsza—(sprawdzając coś na konsoli) Tak, dam radę....... ale zależy co chcesz zrobić?Ja—Chcę.....Taktyczny—Drań zaczyna nas namierzać!Naukowa—Do tego próbuje się obrócić w naszym kierunku...Ja—Sternik, manewry unikowe... To lepiej niż chciałem...Naukowa—Co?!Ja—Zobaczysz....Laner, uzbrój wszystkie torpedy na pokładzie T’Ong.Pierwsza—Po co i tak ich nie wystrzeli, ma za mało energii.Ja—Nie musi.... Nathan przygotuj wiązkę holowniczą.Taktyczny—( z uśmiechem)Chcesz nim walnąć o obcego. Ja—Dokładnie... Scott klingona będziemy musieli holować do ostatniej chwili, więc tuż przed zderzeniem wykonasz manewr Picarda. Dasz radę?Sternik—( z oburzeniem) Dam radę.Pierwsza—Zrobione. Torpedy uzbrojone.Ja—Fajnie. Jeśli mimo wszystko drań przetrwa musimy go dobić. Pani Fax proszę zbierać wszystkie dane może coś się przyda przyszłości. (łącze się z maszynownią) Mike przez najbliższe kila sekund potrzebne mi będzie 120% mocy, wytrzymamy? Inżynier—Wytrzymamy, ale później nic nie gwarantuję.Ja—Musi wystarczyć. Tom ..pozycja obcego względem K’T’Ingi?Taktyczny—Obrócony do niego burtą.Ja—Jednak T’Ong doprowadzi swój ostatni bój do końca. Zaczynamy!

    Kronos
    Participant
    #16590

    Chorąży Corvus podejmuje ryzykowny plan, chce on naprowadzić uszkodzona klingonska jednostkę na kurs kolizyjny z wrogim okrętem . Miranda sprawnie manewruje i chwyta wiązką trakcyjną klingoński okręt jednak w tym momencie w osłony USS Majesic trafia salwa fazerów....... osłony fregaty spadają do 35%, załoga zostaje wyrzucona z foteli.......

    Wroga jednostka zaczyna namierzać USS Majestic z całego dziobowego uzbrojenia.......kolejnej salwy jednostka napewno nieprzetrzyma..............

    Corvus
    Participant
    #16614

    Ja—(podnosząc się z podłogi) Jak rany. Wszyscy cali? (słyszę chór potakiwań) Trzeba zamontować jakieś pasy do tych foteli. Sytuacja?!Taktyczny—Mocno dostaliśmy. Osłony na 35%, uszkodzenia na wielu pokładach.Ja—Silniki?Operacyjny—Sprawne. Wiązka holownicza nadal aktywna....Ja—Niech tak zostanie.... Prześlij całą energię ze zbędnych systemów do silników, prześlij energię nawet z systemów podtrzymywania życia i uzbrojenia!Taktyczny—Obcy ponownie nas namierza, zaraz nas rozwali!Ja—Sternik pełna impulsowa musimy być szybsi, od tego drania. Operacyjny, puścisz wrak 1,5 sekundy wcześniej. Siła bezwładności zrobi za nas resztę! Wykonać!!!!!!!

    Kronos
    Participant
    #16737

    Miranda gwałtownie przyspieszyła ciągnąc za sobą uszkodzony klingoński okręt z ciałami wojowników. Czarny okręt ponownie namierzył cel jednak w momencie kiedy wypuścił salwę torped USS Majestic wykonał manewr Picarda i wszedł w waro na ułamek sekundy nadając ciągnącemu wrakowi wystarczającą prędkość aby ten z pełnym impetem ruszył kursem kolizyjnym na wrogi okręt. Fazery wrogiej jednostki otworzyły desperacki ogień jednak było już za późno aby uniknąć kolizji. Dwa statki zderzyły się. Eksplozja na chwilę zasłoniła oba okręty.........Jednak gdy opary plazmy opadły ku przerażeniu załogi USS Majestic czarny okręt nadal wisiał w próżni.........szybki skan wykazał spadek mocy osłon do 10% i liczne uszkodzenia systemów w tym części uzbrojenia......

    Corvus
    Participant
    #16760

    Ja—Taktyczna sytuacja?!Taktyczny—Sprawdzam.... Cho...ra, on jeszcze istnieje!!Ja— Co?! W jakim jest stanie?Taktyczny— Osłony na 10%. Liczne uszkodzenia kadłuba. Silniki manewrowe uszkodzone. Uzbrojenie: 5 ciężkich i 3 lekkie fazery, oraz 2 wyrzutnie na dziobie i jedna na rufie uszkodzone albo zniszczone. Drogo zapłacił za przeżycie.Pierwsza— Czyli jak zniszczymy mu osłony, to dobierzemy mu się do skóry.Ja—Tak! Scott zawracamy, kurs na ‘czarny okręt’. Podprowadź nas do miejsca gdzie T’Onga uderzyła w niego. Tam powinien mieć największe uszkodzenia i tam powinniśmy się najszybciej przebić. Tom skoncentruj ogień na jednym punkcie osłon. Jak się przebijemy, zniszcz przede wszystkim silniki impulsowe i worpowe.Taktyczny— Dlaczego? Za to, co zrobił powinniśmy go zniszczyć.Ja— Bo chcę wiedzieć dlaczego to zrobił i czego tu szukał. Jasne? Wykonać! Tora skontaktuj się z okrętami, które miały na wspomóc. Przekaż im informację o tym co się dotąd wydarzyło i spytaj kiedy przybędą. Pierwsza—( niezbyt zadowoloną miną) Zawszę dostaję najlepsze zadania.....Ja— ( z uśmiechem) Przywilej dowódcy.

    Kronos
    Participant
    #16801

    Miranda ostro zakręciła aby ponownie zaatakować uszkodzony wrogi okręt........ jednak obcy statek zachowuje się jak ranny tygrys i odpalając kilka torped w kierunku USS Majestic wchodzi w warp. Torpedy nie trafiają były odpalone raczej dla odciągnięcia uwagi i opóźnienia pościgu. czarny okręt zmierza w kierunku pasa asteroidow............

    Wiadomość z dowództwa KSO i GF oba okręty przybędą za 10 godzin..............

    Corvus
    Participant
    #16841

    Pierwsza-- "Black Ship" ucieka... wchodzi w worp.Ja-- Przegrywa.... Sternik..... kurs pościgowy. Max worp. Taktyczny.... ogień ciągły.Sternik-- Kurs wyznaczony....Ja-- Start! Tora, kiedy przybędzie wsparcie?Pierwsza-- Za około 10 godzin.Ja-- Za długo! Przekaż żeby przyspieszyli, teraz mamy szansę go dopaść i coś się o nim dowiedzieć i co tu robi.

    Kronos
    Participant
    #16893

    Okręty wsparcia przyspieszyły do maksymalnej prędkości jednak dotrą dopiero za 5 godzin do pasa asteroid. .......

    Czarny okręt po wejściu w warp obrał kurs prosto na pas atsriod. Miranda ruszyła za nim w pogoń jednak wystrzeliwane co róż torpedy z wrogiej jednostki skutecznie utrzymywały fregatę w tyle. Jedno trafienie wystarczyłoby aby przebić osłabione osłony USS Majestic. Federacyjny okręt także odpowiedział ogniem jednak duża odległość dzieląca oba statki pozwoliła uniknąc trafienia ściganej jednostce. Po kilku minutach lotu wrogi okręt wyskoczył z warp i pełną impulsową wpadł pomiędzy asteroidy. W tym właśnie momencie z pasa wyskoczyły małe statki....... były to pozostawione tu przez czarny okręt myśliwce. Jednostki otworzyły ogień do wychodzącej właśnie z warp Mirandy............

    Osłony wrogiej jednostki 10%

    Osłony USS Majesic 25% - zaatakowany przez 10 myśliwców........

    Corvus
    Participant
    #16897

    Taktyczny—‘Black ship’ wchodzi w pole asteroid.... Myśliwce osłaniające wyszły z pola. Otwierają ogień!!Operacyjny-- Osłony spadły do 25%!!Ja—Zapomniałem o nich, jak rany....Pierwsza— Okręty wsparcia przyspieszyły i będą tu za 5 godzin.Ja—To nadal za długo, ale trzeba wytrzymać. Bierzemy się najpierw za myśliwce. Scott manewry unikowe. Tom niszcz myśliwce po kolei. Nathan możesz stanąć na głowie, ale utrzymaj osłony na bezpiecznym poziomie. Teri cały czas obserwuj naszego przeciwnika, chcę wiedzieć gdzie próbuję się zaszyć. Może ten kolos nie zdąży się zregenerować przed przybyciem posiłków.Pierwsza—Poważyć dobra rzecz.Ja—Dzięki Tora za wsparcie dowódcy w ciężkiej godzinie.

    Kronos
    Participant
    #16928

    Małe myśliwce otoczyły Mirandę jak rój pszczół kąsając ją co chwila z fazerów i torped. Osłony okrętu słabną z każdą chwilą. Zwinne jednostki łatwo wymanewrowują wystrzeliwane torpedy a i namierzenie ich fazerm nie jest proste................

    W czasie kiedy USS Majestic walczy z myśliwcami czarny okręt zanurza się coraz głębiej w pas asteroidów które coraz bardziej utrudniają skuteczne jego śledzenie.............

    Osłony wrogiej jednostki 12%

    Osłony USS Majesic 12%

    2 myśliwce zniszczone pozostałe dalej atakują................

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 113 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram