Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Mesa PBEM - PBF

PBEM - PBF

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    Posts
  • lszekg
    Participant
    #3593

    Panowie, panie zamierzam stworzyć coś w rodzaju PBEM lub PBF. Jak narazie przyjmijmy nazwę roboczą "coś". Więc to coś będzie umiejscowione w przyszłości trekowej. Mam już uzbieraną jako taką fabułę i stronę ale chodzi mi o wasze poglądy na tą sprawę i jakieś pomysły. Może na temat jakichś jednostek lub technologii. Więc zadawajcie pytania lub komentujcie!

    Reyden
    Participant
    #55565

    Technologia i okręty - to będzie twoje własna wersja universum ST , więc masz wolną rękę . Możesz zastosować maskowanie ( zwykłe ala KSO/Galae czy Fazowe z TNG:Pegasus ) , pancerz generowany i inne technologie z VOY ( nie tylko te z EndGame ) i innych seriali/filmów ST , generalnie tu jest ograniczeniem twoja wyobraźnia .Co do formy - PBF to forumowa wersja gry przez email , obecnie istniejąca w dwóch wersjach - jedna to typowy bitewniak z elementami RPG ( toczone na forum bitwy . m.in Prawdziwy Typhoon czy Bitwa z Borg ) , druga wersja to bardziej RPG robiony podobnie jak PBEM - tzn. MG -Gracz .

    Zarathos
    Participant
    #55566

    Jeżeli mogę coś doradzić, jako MG takiej gry (Trekowego PBEM'a) to rób swoją grę. Zbieranie sugestii sprawią, że będziesz chciał każdemu zrobić dobrze i w sumie całość się rozmyje.Opracuj sobie koncepcję gry (jaka rzeczywistość, kiedy i tak dalej), dobierz okręt na jakim będzie toczyła się gra i zbieraj graczy.

    Piotr
    Keymaster
    #55568

    Z kolei ja dodam, ze jesli pomysl wypali i gra ruszy, to mozesz liczyc na swoj dzial na forum, podobny do tego jaki ma PBEM Zarathosa. To moze pomoc przyciagnac pare osob wiecej.

    lszekg
    Participant
    #55569

    Oczywiście rozumiem. Myślę że można zrobić coś w rodzaju PBF tylko wtedy gdy jest jakieś forum więc myślę że zrobi się jakotakie PBEM ale czy może ktoś podać mi dobrą stronę?

    I. Thorne
    Participant
    #55597

    Od razu powiem, przygotuj się na dużą pracę. Im dalej zamierzasz sięgnąć w przyszłość, tym większą. Ja sam miałem sporo roboty dokładając zasady dla innych w PBF.Moźesz też zrobić to "po łebkach". Będzie łatwiej i szybciej. Po prostu zapakuj ekipę do okrętu i puść na misje.Co do technologii. Jest parę odcinków w trekowej przyszłości, ale niestety większość będziesz musiał zrobić sam. Tylko pamiętaj o zbilansowaniu przeciwnków, bo jak wypuścisz starego Galora przeciwko Enterprise'owi-J to będzie masakra.Fabuły lepiej nie opieraj na wojnie, bo to już było parę razy. W końcu nie jest pewne, że Romulanie rzucą się na Federację. Może jednak zwiążą się sojuszem wojkowym przeciwko Borg, który po numerze Janeway jest ostro wkurzony (wcale nie musi brac udziału w grze, będzie tylko dalekim wrogiem).Chciałbym też usłyszeć więcej szczegółów, szczególnie odnośnie fabuły.

    lszekg
    Participant
    #55666

    Dobrze zdradzę kawałek fabuły:Akcja dzieje się w XXXII wieku. Wojny temporalne już dawno zakończono a federacja przechodzi rozkwit. Negocjacje z Imperium Romulańskim przyniosły skutek. Jednak przeciwnicy tego stanu rzeczy zostali na małym skrawku terytorium nie przyłączonego do federacji. I od nazwy głównej planety zaczęli się nazywać Remanami (nie mylić z prawdziwymi!). W krótce potem SS. Magellan nawiązał kontakt z Thoghranami, którzy nie byli nawet świadomi istnienia "kosmitów" chociaż stykali się z unią kardazjańską. Jednak zaraz po pierwszym kontakcie zaczęli wojować z Remanami. Kampania trwała pięć miesięcy i zrujnowała oby dwie strony konfliktu. I tu zaczyna się misja USS. E... eee..... nie tak łatwo ze mnie to wyciągniecie. W każdym bądź razie mają porozmawiać z przedstawicielami rad Thogharan.

    I. Thorne
    Participant
    #55667

    Powiem prawdę, stawiasz sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Możliwość swobodnego podróżowania w czasie, rozwój technologii, nie wspominając już o odległościach. W tak dalekich czasach to transwarp będzie chyba dość wolnym napędem :)Thogharanie powinni chyba żyć gdzieś w okolicy środka galaktyki, bo inaczej "nasi" odkrywcy dawno by ich odkryli.

    lszekg
    Participant
    #55669

    no cóż okręty federacji poruszają się w granicach warp 30-45 przez kalibrację napędu okręt może osiągnąć maksymalnie warp 47 przez około 2min później albo się rozleci albo wybuchnie ;> krótka motka pomiaru warp.warp 30=2s-1lywarp 45+0,5s-1ly

    lszekg
    Participant
    #55694

    Prace nad grą wstrzymane do odwołania.

    lszekg
    Participant
    #55875

    Witam was! Dzięki uprzejmości Zarathosa (obyś żył długo i szczęśliwie) udało mi się odtworzyć stronę.

    Gra Ruszyła

    Jest mi niezmiernie miło poinformować że gra ruszyła! Zapraszam na stronę i do informowania o jakichś błędach

    Reyden
    Participant
    #55876

    No to jedziemy .

    Stronę czyta się w miarę dobrze , nie ma jakiś większych błędów na stronie czy niedopasowania tła ( mi przynajmniej pasuje ) .

    Drażnią pozlepiane czasami wyrazy , niepotrzebna kropka po SS/USS .

    Tyle błędów typowo technicznych czy stylistycznych itp.

    Trochę więcej wg. mnie zawierają teksty a właściwie ich treść :

    - fazery - opis odnosi się do broni ręcznej , przy uzbrojeniu okrętowym jest to lekko inaczej .

    fazery jako broń energetyczna mają skuteczny zasięg ok. 300 000 km ( przy założeniu że jest to broń działająca z prędkością światła ) , można przyjąć że do 900 000 - 1 000 000 km uda się fazerem trafić w ruchomy cel .

    Dalej możesz zapomnieć o trafieniu , więc podział na fazery o krótkim , średnim i długim zasięgu jest wg. mnie zbędny .

    - torpedy - nie wiem czy jest możliwe podgrzanie antymaterii , i czy to coś w ogóle da .

    50 000 C do doprawdy nic dla okrętów w czasach TNG + , nie raz jest pokazane jak okręt przelatuje w pobliżu gwiazdy czy siedzi na jej orbicie , generalnie ciepło mu nic nie robi .

    Do tego pola siłowe i osłony są do pewnego stopnia niewrażliwe na ciepło .

    - osłony - cały tekst wg. mnie do poprawy .

    Reaktory fuzyjne nie zasilają osłon , te reaktory to zasilanie pomocnicze lub awaryjne .

    Do normalnego zasilania osłon ( i innych układów ) używa się reaktorów MARA .

    Co do źródeł , to gdzie na stronie startrek.pl ( USS Phoenix ) widziałeś tekst o fazerach , ja tam tylko widziałem zdjęcia fazerów .

    Co do samych zdjęć - pytałeś się ich czy możesz zamieścić te zdjęcia ?

    Inne źródła jakie możesz wykorzystać to DITL , Memory Alpha .

    Inne uwagi - w bazie danych przydało by się menu , jak to bardziej rozbudujesz to w obecnym układzie będzie to mało czytelne .

    lszekg
    Participant
    #55877

    wiesz zdjęcie przekopiowało mi się samo. Usunę je zaraz. Jeśli antymateria zetknie się z materią następuje wybuch... to też zmienię dodam jakiś materiał grzewczy i dopiszę dodatkowe trzy zera. Druga strona działu baza danych. Tam znajdziesz artykuł. Nie zamierzam rozbudowywać bazy danych najwyżej dołoże jej drugą część i wtedy się zobaczy. Nie za bardzo wiedziałem co napisać w osłonach, więc dzięki poprawię. Dobra zrobione, mógłbyś sprawdzić czy nie ma jescze jakichś innych błędów?

    Reyden
    Participant
    #55878

    Natrafiłem na kolejny błąd - dane statku a konkretnie jego szerokość i wysokość .86 pokładów i tylko 50 m wysokości - wychodzi że całkowita wysokość pokładu to ~ 0,5 m ( liczone od podłogi pokładu poprzedniego do sufitu następnego pokładu , sama przestrzeń dla ludzi to była by połowa z tego lub mniej ) 2,2 m to wg. mnie absolutne minimum od podłogi do sufitu danego pokładu , do tego na górze i dole miejsce na różne instalacje i kanały serwisowe , 3 m spokojnie z tego będzie .To samo szerokość , przy takim stosunku szerokości do długości będzie bardzo mało miejsca na to wszystko co on ma .Przy 1 km długości powinien on mieć 350 m szerokości i 260 m wysokości minimum .

    lszekg
    Participant
    #55879

    Zmienione jeszcze coś (dla andorian te 2,2 to by sobie musieli czułki odciąć)? A może ktoś by się załapał?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram