Forum Trek.pl Newsy Fantastyka Październik w kanale Scifi Universal

Październik w kanale Scifi Universal

Viewing 1 post (of 1 total)
 • Author
  Posts
 • Piotr
  Keymaster
  #6445

  Październik to będzie dobry miesiąc dla wielbicieli horrorów, bo wraz ze zbliżającym się Halloween będą mieli okazję oglądać coraz więcej filmów grozy. Ale Scifi Universal ma też sporo dla fanów innej fantastyki, zwłaszcza Gwiezdnych wrót.

  [more]Haven - Sezon 2

  (Haven)

  Środy od 12 października o 21:00

  Dołączona grafika

  Długo oczekiwany drugi sezon tego popularnego cyklu kryminalnego z elementami nadprzyrodzonymi rozpocznie się podwójnym seansem. Dalszy ciąg serialu Haven obejrzeć będzie można w kolejne środy. Premierę poprzedzi ponowna emisja wszystkich odcinków pierwszego sezonu w środę 12 października o 10:10.

  Serial został zrealizowany w oparciu o nowelę -"Colorado Kid? Stephena Kinga. Przedstawia on dziwny świat Haven, małego miasteczka w stanie Maine, zamieszkanego przez tajemniczych osobników, którzy za sprawą swoich niesamowitych mocy stali się społecznymi wyrzutkami. Agentka FBI, Audrey Parker (Emily Rose), ściga zbiegłego więźnia, który umiera wkrótce po dotarciu do Haven. Audrey postanawia zatrzymać się w tym zagadkowym mieście, by je zbadać. Wkrótce odkrywa, że Haven jest czymś więcej, niż jedynie kluczem do przeszłości swoich mieszkańców...

  ==========

  Być człowiekiem - Sezon 1

  (Being Human)

  Środy od 19 października o 22:00

  Dołączona grafika

  Amerykańska adaptacja popularnego brytyjskiego serialu fantasy, opowiadającego o wzlotach i upadkach trójki dwudziestokilkuletnich współlokatorów. Tak się składa, że są nimi duch, wilkołak i wampir. Główni bohaterowie nie tylko próbują sprostać codziennym wyzwaniom, rzucanym każdemu, kto pragnie zgodnie żyć pod jednym dachem z innymi osobami, ale również usilnie starają się zaakceptować swoje osobliwe przypadłości w często wrogim wobec nich świecie zwykłych ludzi.

  ==========

  Magazyn 13 - sezon 2

  (Warehouse 13)

  Poniedziałki o 21:50, zaś od 17 października o 22:00

  Bohaterami cyklu "Magazyn 13" są agenci służb specjalnych, Pete Lattimer (Eddie McClintock) i Myka Bering (Joanna Kelly), którzy zostają oddelegowani do ściśle tajnego magazynu w Południowej Dakocie. Nie jest to jednak całkiem zwyczajna misja specjalna. W ich nowej bazie przechowywane są liczne nadprzyrodzone obiekty, zebrane na przestrzeni wieków przez amerykański rząd.

  ==========

  Gwiezdne wrota: Wszechświat - sezon 2

  (Stargate Universe)

  Niedziele o 21:00

  Dołączona grafika

  Znacznie ostrzejszy, drugi - a zarazem ostatni - sezon serialu Gwiezdne wrota: Wszechświat, popycha ten oparty na filmowej klasyce cykl w zupełnie nowym kierunku. Dzięki temu serial przemawia zarówno do wytrwałych fanów Gwiezdnych wrót, jak i do zupełnie nowej widowni.Robert Carlyle ponownie wciela się w rolę doktora Nicholasa Rusha, który wraz z załogą pradawnego statku kosmicznego -"Destiny" kontynuuje swe podróże po wszechświecie...

  ==========

  Łowcy Duchów - Wydział Międzynarodowy - sezon 2

  (Ghost Hunters International)

  Środy do 12 października o 22:40

  Cykl oparty na niezwykle popularnej produkcji kanału Scifi pt. Łowcy Duchów. Nowo utworzony zespół badaczy zjawisk paranormalnych śmiało wyrusza w nieznane, by zweryfikować doniesienia na temat domniemanych zjawisk nadprzyrodzonych na terenie Europy. Jakie upiory i monstra czekają na nich w nawiedzonych, mrocznych zakątkach Starego Świata?

  ==========

  Gwiezdne Wrota: Atlantyda - sezon 2

  (Stargate Atlantis)

  Od poniedziałku do piątku o 18:30,

  zaś od poniedziałku 17 października o 18:10

  Cykl zrealizowany w oparciu o serial science fiction "Gwiezdne wrota". Opowiada on o poczynaniach grupy naukowców, którzy na odległej planecie odkrywają zaginioną przed wiekami Atlantydę. Pradawni - pierwsi budowniczowie gwiezdnych wrót - opuszczając miasto, zostawili po sobie technologie, o jakich nawet nie śniło się Ziemianom. Tajemnicza rasa Widm gotowa jest jednak na wszystko by zniszczyć Atlantydę i naukowców.

  ==========

  Gwiezdne Wrota

  (Stargate SG-1)

  Od poniedziałku do piątku o 17:40, począwszy od środy 5 października,

  zaś od poniedziałku 17 października o 17:10

  Widzowie będą mieli okazję ponownie obejrzeć oryginalny serial -"Gwiezdne wrota". Opowiada on o tajnej jednostce wojskowej SG-1, która powołana zostaje do życia w celu zbadania odkrytej niedawno sieci gwiezdnych wrót.

  ==========

  Eureka - Sezon 2

  (Eureka)

  Poniedziałki o 21:00

  Dołączona grafika

  Wypadek samochodowy sprawia, że szeryf federalny Jack Carter trafia do tajnego miasteczka o nazwie Eureka. Wydawałoby się, że władze Stanów Zjednoczonych zgromadziły w tym dziwnym miejscu wszystkich geniuszy świata, by pracowali oni nad zatwierdzonymi przez rząd ulepszeniami i wynalazkami. Gdy pewien eksperyment kończy się niepowodzeniem, Jack zostaje obrany następcą rannego szeryfa. To jednak nie jego intelekt, ale zdolność empatii i łatwość nawiązywania kontaktów zdecydowały o tym, że stał się on idealnym kandydatem na ten urząd. Już wkrótce Jack przekonuje się, że Eureka jest bardziej tajemnicza, niż mu się wydawało.

  ==========

  Filmowa sensacja: Halloweenowy weekend

  Od piątku 28 października do niedzieli 30 października o 21:00

  Halloweenowy weekend uczcimy za pomocą odpowiednio przerażającego repertuaru. Rozpoczną go zrealizowane na terenie Polski, Ukrainy i Serbii odcinki serialu -"Łowcy Duchów - Wydział Międzynarodowy". Po nich co wieczór pokażemy dwa filmy, wśród których znajdzie się między innymi premiera utrzymującego w napięciu horroru -"Trójkąt Bermudzki".

  Piątek 28 października

  21:00 - Łowcy Duchów - Wydział Międzynarodowy: Duchy Europy Wschodniej (Ukraina i Polska)

  22:00 - Zły 1

  23:50 - Zły 2

  Sobota 29 października

  21:00 - Łowcy Duchów - Wydział Międzynarodowy: Kryjówka wilka (Polska)

  22:00 - Trójkąt Bermudzki

  23:50 - Nawiedzony dom

  Niedziela 30 października

  21:00 - Łowcy Duchów - Wydział Międzynarodowy: Armia nieumarłych (Serbia)

  22:00 - Medium

  23:50 - Miasteczko

  ==========

  Oryginalne filmy Scifi - Megamiesiąc

  Soboty o 21:00

  W tym miesiącu w sobotniowieczornym repertuarze znajdą się dwie kipiące akcją premiery filmowe:

  Rekin z bagien

  (Swamp Shark)

  15 października o 21:00

  Dziwny wypadek sprawia, że rzadki i wyjątkowo niebezpieczny gatunek rekina zostaje wpuszczony na słodkowodne mokradła. Jak w każdym klasycznym filmie o potworach, drapieżny stwór wkrótce zaczyna siać zamęt wśród miejscowej ludności i aligatorów. Prawdziwy chaos następuje jednak dopiero wtedy, gdy grupa samozwańczych łowców rekinów staje w obronie okolicy i urządza polowanie na zabójczą rybę. Wśród obsady tego utrzymującego w napięciu, wodnego horroru znaleźli się Kristy Swanson, DB Sweeney i Robert Davi.

  Proroctwo Doomsday

  (Doomsday Prophecy)

  22 października o 21:00

  Redaktor literacki i archeolog jednoczą swoje siły, by poznać tajemnicę zagadkowego pisarza, w którego powieściach zawarte zostały niezwykłe przepowiednie. Dowiadują się jednak, że obiekt ich zainteresowania nie żyje. Na początku wydaje się, że zabrał ze sobą do grobu swój dar. Wkrótce jednak okazuje się, że zmarły pisarz zawdzięczał swe moce jasnowidza mechanicznemu urządzeniu, według którego najbliższa przyszłość ma przynieść mrożącą krew w żyłach, globalną katastrofę. Trzymający w napięciu thriller fantasy, w którym wystąpili Jewel Staite i A.J. Buckley.[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram