Forum Trek.pl Pathfinder Pathfinder 5 (2008) - opinie i komentarze

This topic contains 13 replies, has 11 voices, and was last updated by  Avenger 11 years ago.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)
  • Author

Piotr
    Keymaster

[attachment=10:Pathfinder05.zip]----Zapraszamy do podzielenia sie opiniami na temat piatego numeru Pathfindera.

lszekg
    Participant

Za dużo Star Treka powoduje u mnie lekki ból brzucha. Trzymajta ten poziom!!

Kahless
    Participant

Gratuluję znakomitej pracy wywiadowczej.Rewelacyjne teksty o ST:Voyager i klasie - Intrepid. BeneGesserit, Gosiek, Liranna , Matusz, GWYNBLEYDD.Historia Kwadrantu Delta pierwszorzędna. Wspaniała robota O'mus.Przedstawienie gatunków Kwadrantu Delta - znakomite! Gratulacje dla R'Cer.Japońszczyzna - mimo że nie gustuję, przeczytałem nawet ciekawe - T'R.Kroniki Jakuba Wędrowycza!? - petaQ! - Zarathos co to ma być? Ale masz plusa za Babilon 4, drugiego za Okręty Borg, trzeciego za Broń Energetyczną, czwartego za Gatunek 8742 🙂 Gratuluję.Lekcje Języka Klingońskiego!!! JES! JES! JES! - jak mawiał premier ;)To jest to co Klingoni lubią najbardziej!!!Tego brakowało od początku!!!fluor - jestem twoim największym fanem!!!Szkoda tylko że tak niewiele, ale na pewno sie rozkręci.No i na koniec gry - Elite Force 1 i 2 - Grało się kiedyś. Znakomity opis T'R, ale opis nie oddaje klimatu szczególnie 2-ki. W niektórych momentach gra nocą grozi zawałem lub zapaścią nerwową ze strachu i ta świetna muza plus efekty dźwiękowe - rewelka!!!Ha! Mam gdzieś jeszcze płytki z EF2 zaraz ją odpalę, dzięki za przypomnienie T'RKarcianki według Beyounder'a - co prawda Kart nie posiadam, ale opisy ciekawe.

Piotr
    Keymaster

O, i dla takich postow warto to robic. 😉 Nie mam na mysli tego, ze tyle tu pochwal - wg mnie przeslodziles 😉 - tylko to, iz przynajmniej wiemy, ze ktos to czyta, a nie oglada obrazki. ;>

Swoją drogą obrazki też bardzo ładne 🙂

mibade
    Participant

Jestem z Wami już od jakiegoś czasu choć głosu jeszcze nie zabierałem... Wiem ze jest pewnie masa ludzi takich jak ja, ludzi którzy czytają, oglądają ale nie udzielają się z różnych powodów... To co robicie jest wspaniałe i tak trzymać... STAR TREK to największe i najpiękniejsze uniwersum i nie muszę nikogo o tym przekonywać... Tak po prostu jest... Życzę Wam i sobie, by Pathfinder ukazywał się regularnie i był bogaty w treść jak do tej pory... Mam nadzieje że tak się stanie i tak będzie... Powodzenia...

The D
    Participant

Pathfindera skończyłem jakiś czasm temu, ale dopiero teraz zebrałem się na kilka słów:

- Star Trek: Voyager - tekst merytorycznie w porządku, choć skierowany raczej do osób, które jeszcze nie miały styczności z serialem.

- Kto jest kim na USS Voyager - podobnie jak wyżej, zapewne większa część informacji jest dobrze znana wytrawnym oglądaczom, ale było trochę faktów, głównie z biografii postaci, które mi umknęły podczas oglądania, albo po prostu już zapomniałem. Za to macie +

- Przewodnik po odcinkach - doceniam trud włożony w opracowanie; Może się przydać w sytuacjah " Na Kahlesa, jaki tytuł miał ten odcinek...". Myślę, że warto by to umieścić gdzieś bardziej on-line: może na startrek.pl, może na przyszłym portalu trek.pl?

- Kwadrant Delta, Gatunki Delty, Klasa Intrepid - solidne zestawienia wiadomości porozrzucanych po różnych odcinkach. Fajnie było odświerzyć sobie zapomniane fakty a przy okazji dowiedziec czegoś nowego.

- z Voyagerem przez sieć - kolejne zgrabne i ciekawe zestawienie, choć jeszcze nie pokusiem się odwiedzić żadnej ze stron.

- 20 przepisów na kłopoty - choć ie czytałem nic pana Pilipiuka, to ogólna tematyka i klimat serii o Wędrowyczu był mi znany. Sama kompilacja zmyślna i zabawna. Może trochę za dużo cytatów na końcu.

- Gundam, część 2 - przyłaczające zestawienie. Szacunek dla T'R za zapał i pracę włożoną w ewangelizowaniu na owe bajki o robotach 😉

- Historia stacji Babilon 4 - ten tekst ominąłem w obawie przed nisko latajacymi spoilerami.

- Okręty Borg, część 2 - kolejne ciekawe zestawienie dla fana. Plus dla autora za dużo odnośników wyjaśniających szczegóły, źródła danych i ew. zaznaczających spekulatywność pewnych danych.

- Broń energetyczna - jeszcze jeden przekrojowy temat - zabawki dla dużych chłopców. Wspomniane zostało chyba wszystko co trzeba, choć imho autor czasam za bardzo zatraca się we własnych teoriach i domysłach. Potraktujcie to raczej jako polemike z poglądami autora niż krytykę samego artykułu.

Reszta mam nadzieję wkrótce.

Q__
    Participant

Ja może krócej niż Poprzednik.Cieszy mnie, że Pathfinder jest ewidentnie pismem ponad (dawnymi) podziałami :)Jeśli zaś chodzi o poziom merytoryczny tekstów, to bez dwóch zdań zasługuje na pochwalę. Jest to poziom +/- nie gorszy od większości aktualnych tekstów "Nowej Fantastyki".Jednym słowem: oby tak dalej :).

J.L.Picard
    Participant

A ja mam problem z pobraniem. Stronka otwiera mi się tylko do połowy i nie pomoga korzystanie z różnych przeglądarek. To wina mojego komputera czy też waszej strony?

Piotr
    Keymaster

Blad jest u nas, naprawimy go najszybciej jak sie da.

OmegaOne
    Participant

Problemy z pobieranie E-zinu nie powinny już występować. Co do reszty strony... Pracuję nad tym.

J.L.Picard
    Participant

Ujęliście mnie za serce artykułem o Jakubie Wędrownyczu :-)))

Eviva
    Participant

Jak ja próbowałam pobrać, to wogóle nie chciało mi się otworzyć. Jesli mówicie, że juz wszystko w porządku, spróbuję jeszcze raz.

Avenger
    Participant

Znaleziono błąd: strona 13, sezon 2, odc. 08 "Presistence of Vision" - tytuł nie jest pogrubiony (wytłuszczony) jak tytuły reszty odcinków. Nie potępiam tylko informuję, to pewnie tylko niedopatrzenie, jak coś znajdę to dam znać. :)Bardzo mi się podobał artykuł o broni energetycznej.

Viewing 14 posts - 1 through 14 (of 14 total)

You must be logged in to reply to this topic.

searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram