Forum Trek.pl Pathfinder Pathfinder 2 (2004)

Pathfinder 2 (2004)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 58 total)
  • Author
    Posts
  • cma
    Participant
    #26285

    Gazetka spoko ale są tam tesh buraki.......... no ludzie tekst w stylu

    "Federacja zrzesza prawie 160 światów członkowskich na przestrzeni prawie 60 miliiardów lat świetlnych" (art.o Federacji nr.1) jest do wyśmiania nawet przez 5 letnie dziecko......... nasza galaktyka ma ma około 100 tysięcy lat świetlnych ... Wszechświat ma około 17 miliardów lat czyli licząc ze od Wielkiego Wybuchy rozszerzał sie z prędkością c ( prędkości światła) to ma maksymalnie 17 miliardów lat świetlnych ---- skoro Federacja na 60 miliardów to chyba w jakims innym wymiarze .......hahahahah

    ma ktoś wogóle namiary na jakiegoś maila do kogoś z redakcji? bo jakoś nie moge znaleść by im napisać i te buraki wytknąć....

    student Fizyki...

    Raider71
    Participant
    #26286

    No wiesz cma, czepiac sie mozesz swiatla, ale nie Pathfindera. Jak zaplacisz redakcji tej gazetki za profesjonalna korekte to moze nie bedzie bledow.Pewnie sie po prostu redaktor pomylil i zamiast lat napisal miliardow lat.A zreszta taki inteligenty jestes i nie wiesz, ze nie ma dokladnych dowodow na wielkosc, wiek i szybkosc rozszerzania sie wszechswiata.Wszystko co mamy na ten temat to tylko teorie, wrecz sie nie czepiaj i nie udawaj wszechwiedzacego.

    GWYNBLEIDD
    Participant
    #26288

    Wszechświat ma około 17 miliardów lat czyli licząc ze od Wielkiego Wybuchy rozszerzał sie z prędkością c ( prędkości światła) to ma maksymalnie 17 miliardów lat świetlnych ---- skoro Federacja na 60 miliardów to chyba w jakims innym wymiarze .......hahahahah

    Cma mowimy o swiecie wykreowanym przez serie filmow i seriali sf wiec tutaj teorie fizyki kosmosu takie jakie my znamy nie maja chyba zastosowania?? Swiat treka jest wymyslony tym samym i wszechswiat w tym swiecie nie jest tozsamy z tym ktory my znamy 😉 To poprostu fantazja tworcow a nie realny obraz - realna jest jedynie Ziemia i planety Ukladu Slonecznego 😉 Co do redakcji "namiary" czyli sklad zespolu masz na stronie Pathfindera - wystarczy tylko odszukac tutaj ludzi ktorzy zajmuja sie gazeta. Pozdrawiam 😉

    Raider71
    Participant
    #26290

    A i jeszcze jedno rozciąga się na 34 lata świetlne bo rozszerza sie we wszzystkich kierunkach :PA tak w ogóle to gazetka traktuje o Star Treku a nie o fizyce, czyli nie musi być w niej nic zgodnego z prawmi fizyki, ale z realiami Star Trek'a.Uczeń gimnazjum 😛

    Gosiek
    Participant
    #26293

    ma ktoś wogóle namiary na jakiegoś maila do kogoś z redakcji?  bo jakoś nie moge znaleść by im napisać i te buraki wytknąć....

    Mail do redakcji był podany we wstępniaku do 1 numeru, w którym znajdował się cytowany tekst o Federacji. Poza tym ten temat jest poświęcony Pathfinderowi i wszelkie uwagi i pomysły można zgłaszać własnie tutaj. W tym celu został stworzony.

    A co do buraków... jest tak jak napisał GWYNBLEIDD - to nie jest pismo naukowe opowiadające o fizyce czy astronimii, choć te tematy też się przez nie przewijają. Pathfinder to gazetka traktująca przede wszystkim o wymyślonym uniwersum scifi, więc nie wszystkie dane muszą zgadzać się z naszą wiedzą o wszechświecie. W końcu życia na innych planetach nikt jeszcze nie znalazł, a w treku jest go pełno. 😉

    The D
    Participant
    #26296

    To ja się już zupełnie zamotałem. Te 60 miliardów lat to w końcu błąd edytorski, czy burak ST?

    Zarathos
    Participant
    #26301

    cma, fizyku, jeden. A wzorek na objetosc walca cos ci mowi?? Srednica dysku galaktycznego to 300 ls, federacja ma powierzchnie 8000 ls. Przestaw to na 3d i dostaniesz okolo 60 mld ls^3. Co prawda korekta zjadla 😉 to ^3 (chyba, nie chce mi sie szukac artykulu), ale jak ktos jest fizykiem, to powinien wiedziec, ze przestrzen jest trojwymiarowa. A nie dwuwymiarowa.

    cma
    Participant
    #26304

    nie napisałem tego postu by sie czepiać i takie tam a apropo wielkości galatkytki to istnieją niezbite dowody na to .... a pozatym przecież Voyager z kwadrantu Delta do Alfa miał 70 tyś lat świetlnych... no koment........

    a odnośnie Star Treka to cieszy sie on taką popularnością właśnie dlatego ze jest Sci-Fi a nie Fantasy , a tzn ze fantastyka jest budowana na nauce

    przepraszam jeżeli ktoś z gazety poczuł sie urażony bo to nie było moim celem.............

    a apropo wielkości wszechswiata .... napisałem celowo 17 milliardów, gdyż ja zakładałem rozszerzanie sie wszechświata z maxymalną prędkością c...

    a wiemy ze cząstka materialna nie moze sie poruszać z taką prędkością bo jej masa dąrzy do nieskończoności...wiec de fakto wielkość 60 miliardów i to wzory na walec mozna sobie o tyłek rozbić a do tego przy takich wielkościach i prędkościach mamy doczynienie z Geometrią NIEEUKLIDESOWĄ.... polecam poczytać przed potępianiem

    Domko
    Participant
    #26305

    Temat dotyczy mnie, bo to był mój artykuł. Wspomniana informacja o Federacji znajduje się w numerze pierwszym gazetki "Pathfinder" w dziale "obcy numeru" (strona 14, pierwszy akapit).

    Pod artykułem niestety nie podałem linków, z których korzystałem. Oto link, pod którym podana jest w przybliżeniu liczba 60 miliardów lat świetlnych SZEŚCIENNYCH.

    A więc Zarathos miał rację. Pozostaje tylko dodać, że słowo to nie zostało zjedzone przez korektę tylko przeze mnie, do czego się przyznaję...

    cma: Nie poczułem się urażony. Cieszy mnie, gdy ktoś znajduje błędy, bo wtedy jest możliwość ich poprawy i uniknięcia ich na przyszłość.

    Zarathos
    Participant
    #26307

    Cma, poczytaj co inni pisza, a potem kalecz sobie tylek.Pisalem o terytorium Federacji nie o objetosci wszechswiata.A tak swoja droga - nieprzekraczalnosc predkosci swiatla, to tylko teoria. TYLKO. Sam Einstein tak powiedzial. I dodal, ze nigdy sie jej nie udowodni. Co prawda wyklady z fizyki zazwyczaj przesypialem :), ale akurat to pamietam

    cma
    Participant
    #26316

    człowieku skoro spałeś na fizyce to sie nie odzywaj, prędkość światla jako najwieksza prędkość we wszechświecie jest to rzecz bardziej pewna niż wszystko inne........ wiec nie pisz rzeczy o których nie masz zieloniego pojecia a wielkość wszechswiata napisałem tylko dlatego by pokazać różnicę pomiędzy wielkością napisaną w artukule a tym co jest w rzeczywistości..... ale nie mam do was żalu bo to nie wasza wina - to wina systemu edukacji który ogranicza ilość godzin fizyki w szkole i przez to mamy takie a nie inne społeczęństwo ... przykład 10 postów powyżej ( prócz moich oczywiście)

    p.s. to moze by sie przydał wam jakiś konsultant naukowy bo takie "zjadania wyrazów itd. nie miały miejsca.....

    tak czy inaczej pismo jest bardzo dobre i ta cała afera tego nie zmieni .....

    powtarzam że fenomen Star Trek jest zasługą tego że jest oparty na nauce a nie fantasy wiec tego sie trzymajmy i nie snujmy nowych teorii takich jak np. ze Einstain nie miał racji bo to jest bez sensu i staje sie Herezją

    Gosiek
    Participant
    #26317

    Od Moderatora

    Panowie - to jest temat o Pathfinderze i piszemy tu o zawartości gazetki lub życzeniach czy też uwagach czytelników. Tylko o tym. Uwagi zostały zgłoszone, autor na nie odpowiedzieł i koniec. Jeżeli chcecie kontynuować dyskusję o fizyce to zapraszam do działu Nauka, a jeśli macie zamiar omawiać polski system edukaji to z pewnością na forum Polityka znjadą się chętni do dyskusji. Proszę zatem zakończyć ten offtopic.

    cma: co do konsultanata, to jesteśmy jak najbardziej otwarci na współpracę - napisz PM (wiadomość) do naczelnego czyli Vashara i daj znać co chciałbys robić, z pewnością otrzymasz odpowiedź.

    Ryan
    Participant
    #26318

    Gdybyś spuścił nieco z tonu rozmowa byłaby ciekawsza. Ale ok. Po pierwsze prędkość światła nie stanowi ograniczenia jeśli założymy podróż w innej przestrzeni niż ta, do której zwykle jesteśmy przypisani. Może nie spałeś na zajęciach z fizyki w LO, ale wyższa fizyka zdaje się być dla Ciebie czymś z pogranicza kung-fu i czarnej magii. Tak właśnie (przypominam: w oderwaniu od podstawowych 4 wymiarów) odbywa się transport w ST i jest to jak najbardziej możliwe. Poczytaj o doświadczeniach Einsteina i Browna (których opisy choć stanowią w znacznej mierze domysły i fikcje, mają silne podstawy teoretyczne i namacalne dowody prawdziwości).

    Skoro już obrażasz system edukacji, zwróć proszę uwagę na byki jakie sadzisz w swoich postach, niekanoniczną interpunkcję i ogólny brak dbałości o formę wypowiedzi. Jeśli uczęszczałeś na fizykę, ale tak samo wybiórczo ją stosujesz jak zasady gramatyki i interpunkcji, to jesteś ostatnią osobą, która może kogokolwiek pouczać.

    [EDIT]

    Do notki poniżej: cma, wyraźnie wytknąłem Ci braki w wiedzy i jedynie złośliwie napomknąłem o Twoich bykach (które w moim mniemaniu odzwierciedlają w pewnym stopniu Twoją wiedzę fizyczną). Forum to nie miejsce na wypracowania, ale to tak samo dobre miejsce jak każde inne, by dbać o dobytek kulturowy jakim jest język.

    Raider71
    Participant
    #26320

    A ja dodam jeszcze tylko swoje ostatnie 3 grosze.34 miliardy lat świetlnych długości ponieważ jeśli puścisz światło (dla przykaładu) z jednego punktu i bedziesz je puszczal caly czas to po 17 miliardach lat bedzie sie rozciagac na 34 miliardy lat świetlnych ponieważ poruszało się we wszystkich kierunkach trzeba pomnożyć 17 miliardów lat świetlnych przez 2. A tu taki zaimprowizowany rysuneczek:P-początek=>kierunek poruszania się światła najpierw P po 17 miliardach lat<===============P===============>|<


    34 miliardy lat świetlnych


    >|Teraz rozumiesz o co mi chodzi??I na koniec dodam, że to iż prędkość światła nie może być przekroczona to tylko TEORIA. Jak by nie była prawdopodobna i udowadniana to jest to tylko teoria. Przecież jeszcze pewien czas temu każdy by ci powiedział, że to iż a=F/m dla każdego przypadku to najpewniejsze.A tak w ogóle można by utworzyć dział na forum na takie kłótnie.

    Domko
    Participant
    #26323

    cma: Nie wiem co konsultant naukowu ma do "zjadania wyrazów". Każdy może pomylić się przy przepisywaniu, a czuwanie nad merytoryczną treścią należy do autora, a nie korekty. Poza tym opisujemy świat Star Trek, a nie prawdziwe zjawiska fizyczne. Gdyby w Star Trek krowy umiały latać, to też bym tak napisał mimo, że w rzeczywistym świecie nie ma to miejsca.Ale to nie ode mnie zależy i jeśli jest potrzebna taka funkcja, to zrób jak pisała Gosiek.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 58 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram