Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Partia Polityczna Trekerów i nie tylko.

Partia Polityczna Trekerów i nie tylko.

Viewing 7 posts - 46 through 52 (of 52 total)
  • Author
    Posts
  • Domko
    Participant
    #26504

    Takie opinie pewnie pojawiły się, bo nie podałeś adresu WWW. Może jak podasz, to zaspokoisz naszą ciekawość.

    Q
    Participant
    #26544

    Specjalnie nie podałem linku na stronę partii żeby odfiltrować zapaleńców, którzy zamiast coś wspólnie budować za wszelką cenę starają się niszczyć wszystkie inicjatywy które spotkają na swej drodze, a robią to wszystko w celu podniesienia własnej wartości w oczach innych. Partia powstała żeby łączyć i tworzyć, a nie kłucić, dzielić czy niszczyć, dlatego nie podam tutaj tego linku.

    Bez urazy dla ogromnej większości wspaniałych osób uczestniczących w dyskusjach na tym forum.

    Czarne owce jednak wszędzie się zdarzają, czasami nawet nie są świadome konsekwencji swoich wypowiedzi.

    Zapraszam ponownie zainteresowanych o kontakt meilem na adres Q_Who@op.pl

    Wtedy podam adres portalu partii i w skrócie ją opisze.

    Lub przez tutejszą pocztę. PM

    The D
    Participant
    #26580

    Trochę się zagalopowałem w poprzednim poście, ale podtrzymuję pogląd że sprawa jest mętna.

    Specjalnie nie podałem linku na stronę partii żeby odfiltrować zapaleńców, którzy zamiast coś wspólnie budować za wszelką cenę starają się niszczyć wszystkie inicjatywy które spotkają na swej drodze

    A w jaki sposób takich odfiltrujesz? Poznajesz zapaleńca po adresie e-mail?

    Mam nadzieję, że nie myślałeś o mnie pisząc o czarnych owcach. A taki dziwny sposób rozporowadzania informacji o partii może, powtarzam może sprawiać wrażenie, że

    a ) chowacie głowę w piasek przed krytycznymi opiniami

    b ) tworzycie jakąś nową lożę masońską

    c ) zbieracie adresy e-mail, żeby potem spam rozsyłać 😉

    Domko
    Participant
    #26583

    Z tym spamem też mi przyszło na myśl. Nie twierdzę, że tak byście robili, ale wolałbym nie podawać swojego adresu e-mail.Dlatego sądzę, że podanie linku do strony byłoby najlepszym rozwiązaniem.

    #31819

    Ten to się mnie uczepił.Wiecie , że w prywatnie nazwał mnie GOSIEK płógłówkiem i posądził o brak rozumu.Takie zachowanie ze strony starszego stopniem oficera jest nie etyczne i najmniej dopuszczalne w znanych mi armiach i flotach.Nie sądziłem , że starszego oficera tak łatwo sprowokować. Ja gościa przepraszamprywatnie za nie etyczne zachowanie a ten na publicznym forum stosuje frontalnyatak.A propo turnieju szachowego...To niezły pomysł by zareklamować nową partię. Coo tym myślisz Q ?

    Gosiek
    Participant
    #31827

    2.NIM ZAJMIEMY SIĘ STATUSEM I PROGRAMEM PARTII MUSIMY WYBRAĆ SZEFOSTWO,

    (ciach) ... i inne takie tam...

    Cóż za genialny plan! Nie ma to jak zacząć tworzyć jakiś ruch od podziału stołków i ustalania kto i jakie składki będzie płacił. Co tam jakiś program czy zasady, to się wymyśli później, chociaż w sumie na co to komu? Przecież ważna jest kasa i stanowisko a nie to, co by się chciało zrobić (o ile chce się cokolwiek). A podobno tylko "zawodowi" politycy są w stanie wymyślać takie oryginalne projekty. Właściwie to nie wiem czy się śmiać czy płakać jak czytam takie posty jak powyższy.

    Weź się może lepiej kolego Woltar zajmij organizacją turniejów szachowych czy innym równie nieszkodliwym społecznie zajęciem, bo w polityce to już są lepsi cwaniacy, którzy walczą o stanowiska i nie ma ich co kopiować, zwłaszcza na takim poziomie. ;>

    PS. Pisanie cały czas wielkim literami oznacza w internecie krzyk, więc bądź łaskaw na przyszłość tak nie robić, tu raczej nikt nie cierpi na wadę słuchu.

    PPS. Polecam przeczytanie pomocy którą oferuje forum podczas używania tagów BB Code, gdyż zarówno te w Twoim poscie jak i sygnaturze jakoś nie chcą działać. Hint - pomoc BB Code jest po lewej stronie okna w którym wpisuje się post, tuż pod zestawem uśmieszków.

    #32029

    Q

    Po ostatnich wyborach przewagę w parlamencie uzyskała lewica- SLD,UP,PSL czy

    Samoobrona. Koalicja , która przy nawet aktywnej opozycji mogła przegłosować

    każdą ustawę , uchwałę czy dekret. Lewicowy prezydent imć Pan Aleksander

    Kwaśniewski rozpoczął poprzednią kampanie wyborczą od podpisania czterech ustaw ,

    które zapoczątkowały tzw. wielkie reformy. Były to :

    > reforma administracyjna ,

    > reforma służby zdrowia ,

    > reforma szkolnictwa i oświaty ,

    > reforma ubezpieczeń społecznych ,

    Wielkie nadzieje czyli dym w oczy wyborcom. Myślisz , że jak wystąpimy z podobnymi

    propozycjami to potraktują nas poważnie. Powinnyśmy wystąpić z nieco innymi

    projektami.

    Przede wszystkim proponuje wrócić do starego planu uzdrowienia finansów publicznych

    ( autorstwa prof. Barcerowicza ) zaczynając od ograniczenia wydatków z budżetu na :

    > kluby parlamentarne ,

    > administracje centralną i terenową ( 1 ekspert zamiast 2 urzędasów ) ,

    > utrzymanie wojsk za granica kraju ,

    > opłacanie niepotrzebnych instytucji ( np. Rada Polityki Pieniężnej ) ,

    Utrzymując te same przychody i ograniczajac wydatki znajdziemy sposób na

    usprawnienie finansów publicznych. Drugą ważną kwestia jest system podatkowy.

    Przypomnę , że prezydent zaakceptował Górniczą Ustawę Emerytalną , ale zwrot

    z podatku Vat w budownictwie to był pomysł nie do przyjęcia. Gdzie tu logika ?

    Już widzę jak to wpłynie na koniukturę w tej branży. A podatek liniowy ?

    Mówi się otwarcie 15 %. A ja mówie 35 % i obniżka podatku co rok o 2.5 % , aż do

    dolnej granicy 10 %. Oczywiście chodzi o podatek od wynagrodzenia dla osób

    fizycznych. Podatek od wynagrodzenia dla osób prawnych ustanowiłbym na pułapie

    górnym 45 % i dolnym 25 %.

    Podatek od dóbr materialnych i z handlu zamknąłby tę kwestie w podstawach. Natomiast przyznanie ulgi zależałoby od dochodów podatnika i jego wydatków w

    określonym upływie czasu ( osoba fizyczna ) lub od liczby zatrudnionych i wysokości

    darowizn w określonym czasie ( osoba prawna). Ciekawe rozwiązanie ?

    Podsumowanie :

    > Usprawnić finanse publiczne ,

    > Znowelizować ustawę podatkową ,

    W następnej kolejności można zająć się modernizacją administracji poprzez :

    1. Zastąpienie urzędników ekspertami , którzy znają nowoczesny system zarzadzania

    i łączności , umieją obsługiwać komputer i inne urządzenia biurowe , znają dwa

    języki obce ( w tym angielski ) i są taktowni wobec interesantów.

    2. Wyrównanie kompetencji co umożliwi wzajemną kontrolę między ludżmi na

    podobnych stanowiskach. Ograniczy to korupcję choć może wydłużyć tryb

    decyzyjny.

    3. Zastosowanie na szerszą skalę komputerów , a zwłaszcza internetu co ułatwi

    komunikację między urzędami i weryfikacje danych. Oszczędzi nam to w przyszłości

    takich afer jak FOZZ , PZU , ORLEN czy starachowicki przekręt gdzie gangsterzy

    byli lepiej poinformowani niż policja i prokuratura stołeczna.

    Usprawniona administracja , naprawione finanse publiczne i lepszy system podatkowy

    wpłyną pozytywnie na sytuację w służbie zdrowia , szkolnictwie czy na ogólną poprawę

    naszego bezpieczeństwa. Marzenia ściętej głowy ? Nie sądze.

    Od Moderatora: A ja sadze ze ten post zdecydowanie nie pasuje do tego tematu ;> To czysty offtopic bo jak wskazuje temat dotyczy partii politycznej trekkerow a nie obecnej sytuacji politycznej w kraju... Prosze nie lamac Regulaminu Forum ;>

Viewing 7 posts - 46 through 52 (of 52 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram