Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Partia Polityczna Trekerów i nie tylko.

Partia Polityczna Trekerów i nie tylko.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 52 total)
  • Author
    Posts
  • drupi
    Participant
    #14074

    Jak na razie trekerzy nawet stowarzyszenia nie umia zalozyc a co dopiero partie 😀

    Q
    Participant
    #14075

    Sprawa Wygląda następująco:

    500 podpisów mam od ręki więc jeśli 1000 wystarczy to połowa sukcesu. Teraz należy dowiedzieć się w jakiej formie je składać i gdzie.

    Co do skali działań:

    Myśle jednak, że partia może zaistnieć nie tylko na szczeblu lokalnym ale i także krajowym. Nie tylko Trekerzy mają dość polityki, każdy młody człowiek patrzy z obrzydzeniem na to co się w Polsce dzieje (ja też) ale ktoś się za to w końcu wziąść musi i wykonać tą czarną robotę. Więc adresujmy Naszą partie nie tylko do Trekerów, miłośników Science-fiction, ale całego naszego pokolenia.

    Co do programu:

    Po pierwsze naszym postulatem (Trekerów i całej rzeszy młodych) jest poprawienie sytuacji w kraju i warunków życia dla nas nie w sensie jednostek (jak to każdy obecny polityk robi) lecz ogółu społeczeństwa, gdyż jak to Wolkanie twierdzą "Dobro ogółu jest ważniejsze niż dobro jednostiki". I to jest nasz wspólny program odróżniający nas od wszystkich obecnych ugrupowań. O szczegóły jak to zrobić zadbamy, gdy będziemy mieć możliwości kiedy rozpoznamy sytuacje, bo dopuki w to nie wejdziemy nie będziemy mogli być pewnymi, że nasze myślenie jest zgodne z rzeczywistością. Człowiek jest subiektywną istotą i może się nam wydawać że mamy racje a jeden malutki szczegół (który pominiemy bo wydawał się nieistotny i niegrożny) sprawi, że całe nasze rozumowanie bedzie błędem. To tyle co do programu trzeba na własnej skórze poczuć świat polityki by sformuować dobry program a do tego nam jeszcze daleko. Zapewniam, że jeśli partia zaistnieje to Trekerzy i nie tylko, zgodnie będą współtworzyć jej program, który będzie doskonały bo giętki i dostosowujący się do nowych sytuacji, a nie twardy przez co nieaktualny i prowadzący partię w złą stronę.

    Jak na razie trekerzy nawet stowarzyszenia nie umia zalozyc a co dopiero partie 😀

    No to pytanie a Kto ma je za nich założyć???

    drupi widze że zgłaszasz swoją kandydaturę na lidera "Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Treka" 😀 Czy jaką tam nazwę wolisz...

    Q
    Participant
    #14076

    Jak na razie trekerzy nawet stowarzyszenia nie umia zalozyc a co dopiero partie 😀

    No to pytanie a Kto ma je za nich założyć???

    drupi widze że zgłaszasz swoją kandydaturę na lidera "Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Treka" 😀 Czy jaką tam nazwę wolisz...

    AFI
    Participant
    #14077

    jak to Wolkanie twierdzą "Dobro ogółu jest ważniejsze niż dobro jednostiki". 

    mi tu zalatuje socjalizmem... 🙄 jedyny słuszny ustrój to anarchia ❗

    Q
    Participant
    #14080

    ...

    No to życze powodzenia...

    Daleko zajdziesz...

    W anarchi można żyć kiedy nie trzeba nic zmieniać, kiedy wszystko co ci jest do życia potrzebne masz za darmo i zdobywasz bez trudu. W takim świecie można żyć ale w daleeeekiej przyszłości.

    drupi
    Participant
    #14081

    No to pytanie a Kto ma je za nich założyć???

    drupi widze że zgłaszasz swoją kandydaturę na lidera "Polskiego Stowarzyszenia Miłośników Star Treka" 😀 Czy jaką tam nazwę wolisz...

    Nom widze ze Q nie orientujesz sie za bardzo w fandomie Trekowym. POGF probuje zalozyc stowarzyszenie majace na celu promocje Treka w Polsce od jakis 3 lat i nic z tego nie wyszlo. Jezeli bedziemy sie za to brac tak jak i za tamto to czarno widze. Ale moze ktos sie wreszcie znajdzie sensowny co to wszystko wezmie w garsc. Q proponuje ci zebys zarejestrowal stow dla POGF, jak dasz rade to zaufam ci w kwestii partii 😀

    Q
    Participant
    #14082

    Stoważyszenie Trekerów mnie nie interesuje na tyle by się w to mieszać, 10 srok za jeden ogon łapał nie będe chce zrobić jedno ale porządnie i od początku do końca.

    drupi
    Participant
    #14083

    No to życze powodzenia...

    Daleko zajdziesz...

    W anarchi można żyć kiedy nie trzeba nic zmieniać, kiedy wszystko co ci jest do życia potrzebne masz za darmo i zdobywasz bez trudu. W takim świecie można żyć ale w daleeeekiej przyszłości.

    Poczytaj moze sobie klasykow anarchizmu to pogadamy 😀

    uwazam sie za narchiste od jakis 5 lat i proponuje zebys zapoznal sie z tym systemem. Polecam dostepna w empikach gazetke Mać Pariadke ( tytul pisany po rosyjsku) ewentualnie zglos sie do mnie udostepnie ci pare numerow 😀

    Q
    Participant
    #14086

    To było moje subiektywne odczucie względem Anarchizmu nie opierane na rzadnej literaturze. Klasyka to klasyka a wszystko się zmienia. Gdyby Anarchia była doskonała na te czasy żylibyśmy w takim a nie innym ustroju, a jak widać nie żyjemy.

    (jeśli masz czas to rzuć te numery na FineReadera lub zrób z tego pdf. i wyślij mailem. Powtarzam... tylko jeśli masz ochote z góry dziękuję to może być interesujące...)

    AFI
    Participant
    #14088

    To było moje subiektywne odczucie względem Anarchizmu nie opierane na rzadnej literaturze. 

    daruj nam swoje subiektywne odczucia i jak chcesz pogadać o anarchiźmie to się najpierw coś sam dowiedz o tymże nurcie... 😉

    Ixion
    Participant
    #14092

    "Dobro ogółu jest ważniejsze niż dobro jednostiki"

    Faktycznie, też mi się socjalistyczne skojarzenie pojawiło na pierwszy rzut oka.Nie będę jednak nalegał, by Partia Trekerów głosiła doktrynę anarchistyczną (choć oczywiście anarchokapitalizm to najlepszy system, z ekonomicznego punktu widzenia), ale przynajmniej silny liberalizm ekonomiczny (a najlepiej libertarianizm) by się przydał.

    Thengel
    Participant
    #14106

    Faktycznie, też mi się socjalistyczne skojarzenie pojawiło na pierwszy rzut oka.Nie będę jednak nalegał, by Partia Trekerów głosiła doktrynę anarchistyczną (choć oczywiście anarchokapitalizm to najlepszy system, z ekonomicznego punktu widzenia), ale przynajmniej silny liberalizm ekonomiczny (a najlepiej libertarianizm) by się przydał.

    I ten socjalizm mi się podoba. Ale chyba nie chodzi o socjalizm lecz o zwykłe lewicowe podejście.. A libertanizm wiesz co o nim myślę Ixion 😉

    Ixion
    Participant
    #14107

    I ten socjalizm mi się podoba. Ale chyba nie chodzi o socjalizm lecz o zwykłe lewicowe podejście.. A libertanizm wiesz co o nim myślę Ixion 😉

    Wiem, ale chyba jednak większość Trekerów jest przeciw socjalizmowi. Może nie są tak radykalni jak ja, ale bliżej im do liberalizmu. A partia ma reprezentować wolę wyborców 😉

    Thengel
    Participant
    #14114

    Wiem, ale chyba jednak większość Trekerów jest przeciw socjalizmowi. Może nie są tak radykalni jak ja, ale bliżej im do liberalizmu. A partia ma reprezentować wolę wyborców 

    Hmm... UFP chyba bliżej było do socjalizmu niż liberalizmu. 😉 Tak poza tym to oboje stwierdziliśmy że demokracja jest bez sensu 😉

    Ixion
    Participant
    #14120

    Hmm... UFP chyba bliżej było do socjalizmu niż liberalizmu.  😉

    Tak, ale to jest idealne społeczeństwo, a w takim każdy ustrój funkcjonuje świetnie.

    Tak poza tym to oboje stwierdziliśmy że demokracja jest bez sensu  😉

    No, to już mamy jakąś nić porozumienia, tyle, że pewnie kilka innych osób to zwolennicy demokracji 😉

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 52 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram