Forum Trek.pl Newsy Star Trek Paramount kontra piraci

Paramount kontra piraci

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • Author
  Posts
 • fluor
  Keymaster
  #5145

  Paramount szacuje, że co najmniej 5 milionów użytkowników ściągnęło film "Star Trek" w sposób nielegalny.

  [more]Studio zbadało uważnie sprawę i opisało w jaki sposób wersje pirackie rozprzestrzeniały się po Internecie. Pierwszą z nich był screener (nagrany w kinie) z Rosji, który następnie został zmontowany ze ścieżkami dźwiękowymi z innych krajów. Ostatecznie większą część "rynku" zdominowała wersja ukraińska.

  Kolejnym wzrostem zainteresowania był wrzesień i pojawiające się ripy DVD, których widzowie w trzecim tygodniu września przekroczyli liczbę 5 milionów.

  Szczegóły na specjalnym schemacie.

  Wytwórnia za obecny stan rzeczy wini nie tylko torrenty i serwisy typu rapidshare, ale także wskazuje na fakt, że firmy takie jak Google, Microsoft, Youtube, Facebook, Twitter i inne niedostatecznie wspierają ją w ochronie jej interesów.

  W Polsce także pojawienie się ripów DVD wzmocniło zainteresowanie Star Trekiem, co odnotowano chociażby na Gazeta.pl.

  Źródło: Ars Technica[/more]

  Dzikowy
  Participant
  #80591

  Człowiek z wiekiem zaczyna doceniać jakość, więc "szybko" traci pozycję na rzecz "ładnie".Przy tej okazji zastanawia mnie coś innego. Mnóstwo legalnych serwisów serialowych jest ograniczonych do USA i WB. Same uzasadniają owo ograniczeniem reklamodawcami, ale jak przeglądałem te serwisy to bannery wykupują marki globalne (dzisiaj zresztą większość marek ma zasięg globalny).

  perekel
  Participant
  #80592

  No właśnie. To ograniczenie do konkretnego kraju jest frustrujące. A już zwłaszcza taki miły komunikat: "the video you have requested is not avaliable in your region"... 🙁

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram