Pandorum

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Participant

Przyznam szczerze, że nie przepadam za horrorami SF, ale tutaj spotkało mnie miłe zaskoczenie. Historia w filmie niezmiernie kojarzy się z książką "Non Stop" ( przepraszam ale autora nie pamiętam, a do biblioteczki daleko 🙄 ) czyli pomysł zapożyczony z lat 1950 - 60. Wielki wielopokoleniowy statek kosmiczny wiezie przez mroczny kosmos nadzieję ludzkości, 60 tys osadników i miliony embrionów zamrożonych zwierząt. Główny bohater budzi się z hibernacji i okazuje się że nie wszystko jest tak jak należy. I tutaj skończę aby innym nie psuć zabawy.Nie ma w tym filmie nic zaskakującego jest klasyczny do bólu, ale klaustrofobiczny klimat i ciągła nie pewność o los bohatera działała na mnie pobudzająco ( a oglądałem ten film z przerwą na sen i pracę więc zastanawiałem się co będzie dalej ).Film kończy się " Tanis populacja 1203 ", co daje nadzieję na kontynuację.

MalyTraktorek
    Participant

z początku nie chciało mi się tego oglądać ale zostałam niejako zmuszona 🙄 w każdym razie nie żałuje i powinnam podziękować tej osobie która mnie namówiła. Film naprawdę ma świetny klimat

Manul
    Participant

Po "Obcym" klasycznym horrorze sf pragnęłam obejrzeć coś co wreszcie ruszy tą tematykę. Pandorum mnie nie zawiodło. Po prostu łał. Gra aktorska super, efekty i charakteryzacja równie dobra. Ale co jest siłą tego filmu to historia. Miałabym ochotę pozachwycać się końcówką, ale tym którzy nie oglądali nie będę spoilerować. :PW każdym razie ciocia Manul poleca!

Cross
    Keymaster

Historia w filmie niezmiernie kojarzy się z książką "Non Stop" ( przepraszam ale autora nie pamiętam, a do biblioteczki daleko)

Brian W. Aldiss. Książka absolutnie genialna, natomiast film bardzo średni.

Erixin
    Participant

Kostiumy i scenografia w filmie są wiarygodne ( Jeżeli coś może być wiarygodne w SF ). Historia opowiedziana sprawnie, no i nawiązuje do klasyki SF. I następna zaleta, nie jest o super bohaterach i nie jest to adaptacja komiksu.

Infango
    Participant

Film fajny ale wolę ukryty wymiar...

I. Thorne
    Participant

Jeśli Ukryty Wymiar to ten film Andersona z nawiedzonym statkiem to ja w połowie filmu zacząłem zastanawiać się nad tym kiedy się skończy.A Pandorum trzeba będzie zobaczyć.

Liranna
    Participant

Musze przyznać że bardzo mi się film spodobał. Lubię zarówno horrory jak i sci-fi, a połączenie tych dwóch gatunków w tym filmie daje ciekawą opowieść. Aktorsko film dobrze zagrany. Czasami zaskakujące zwroty akcji. Po prostu dobry film na zimowy wieczór..

bajka20
    Participant

Dzisiaj obejrzalam i bardzo mi sie podobal. Polecam.

Galactica
    Participant

Pare dni temu obejrzałem i powiem szczerze, że mam mieszane wrażenia po nim. Fabuła mi się nawet podobała, ale nie do końca. Rozwiązanie z lotem było całkiem fajne, ale to że tak monstrualny statek wylądował na tej planecie..... no i efekt ewolucji....... Tak poza tym to nawet nawet.Co do kontynuacji to raczej nie będzie." Tanis populacja 1203 " to tylko podanie ile ludzi jest w pierwszym roku i ile..... wiadomo 😀 .

qjaw
    Participant

Jeśli Ukryty Wymiar to ten film Andersona z nawiedzonym statkiem to ja w połowie filmu zacząłem zastanawiać się nad tym kiedy się skończy.

A Pandorum trzeba będzie zobaczyć.

Ja widziałem oba filmy w krótkim czasie - lepsze wrażenie na mnie robi jednak EVENT HORIZON. Pandorum zbyt mroczne choć z ciekawym finałem. Jeśli uważacie ze ukryty wymiar jest słaby włącznie go będąc samemu w mieszkaniu o 2 w nocy. 🙂

Jamjumetley
    Participant

Event Horizon, Sunshine, Supernova, Pandorum - dla mnie wszystkie te filmy są bardzo podobne. Jakieś zło kryjące się w mrocznych korytarzach statku kosmicznego. Do tego ktoś zawsze okazuje się być szaleńcem mordującym resztę załogi. W Pandorum spodobał mi się wątek postaci Dennisa Quaida. Ten drugi bohater, to tylko ciągle spadał z dużych wysokości. 🙂

A końcowe pokazanie sytuacji statku - dla mnie totalne zaskoczenie, ale ciekawe.

Q__
    Participant

Rowan J Coleman wychwala tytułowy film:
    https://www.youtube.com/watch?v=zeKMH2if_r4

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram