Forum Trek.pl Newsy Wydarzenia Oskary nieprzychylne filmom SF

Oskary nieprzychylne filmom SF

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Participant

Wczoraj wieczorem w Hollywood odbyła się 81 gala Academy Awards, czyli popularna gala Oskarów. Jak to zwykle bywa, filmy o tematyce sciene fiction nie zdobył szczególnie dużo nagród.

[more]Wyjątkiem zdaje się być Niezwykła historia Benjamina Buttona, ów film zdobył bowiem trzy statuetki. Nominowany był w trzynastu kategoriach.

Kolejny murowany faworyt SF, The Dark Knight, zgarnął kolejne dwa Oskary. Ponadto Wall-E zdobył jednego. Iron Man, Hell Boy II: The Golden Army, Kung Fu Panda oraz Bolt także były nominowane, lecz filmy te nie otrzymały żadnych wyróżnień.

W ogólnym rozrachunku daje to sześć Oskarów dla SF. Nie jest to liczba zachwycająca, jednakowoż na całkowitą liczbę dwudziestu czterech kategorii nie jest to wcale mało. Miejmy jednak nadzieję, że za rok będzie lepiej.

Informacja zaczerpnięta z serwisu SCI FI Wire.[/more]

Match
    Participant

To Kung-fu Panda była filmem s-f? 😀

fluor
    Keymaster

Ciekawych rzeczy się można dowiedzieć, nieprawdaż? 😉

Piotr
    Keymaster

Fantasy to bylo na pewno.

Gosiek
    Participant

Piotr, nie mieszaj baśni/bajek z fantasy, bo one się jednak różnią, a Kung-Fu Panda to przede wszystkim bajka i to, że zawiera elementy fantastyczne nie czyni z tej produkcji filmu fantasy. ;>

Piotr
    Keymaster

Ok, mialo elementy fantasy. ;>

Eviva
    Participant

Ok, mialo elementy fantasy. ;>

Takie fantasy to ja osobiście...(takie niedomówienie).Uważam za wielkie nieszczęście,że tego typu filmy wogóle są kręcone - nie wnoszą nic,a wypaczają poczucie estetyki u najmłodszych.

Zuza
    Participant

Co człowiek, to opinia...Mnie się Panda podobała, Zośce też :> Nic nie wnosi?Miła, przyjemna dla oka opowieść o tym, że nie ważne kim się jest i jakie się ma na pozór predyspozycje - można wiele osiągnąć, jeśli się tylko uwierzy, że można i się do tego dąży.Fakt, morał nieco oklepany... Ale tak rozumując zostałyby nam ze 3-4 bajki na krzyż, bo reszta się powtarza i nic nie wnosi.Estetykę wypaczają raczej bajki w stylu tych z Cartoon Network.Wall-e urósł do rangi oskarowej? Fajnie, będzie łatwiej na niego zapolować, bo pewnie niedługo gdzieś puszczą 🙂

Silver Phoenix
    Participant

Uważam za wielkie nieszczęście,że tego typu filmy wogóle są kręcone - nie wnoszą nic,a wypaczają poczucie estetyki u najmłodszych.

Znaczy Atomówki w tej kwestii lepsze?

Mnie się Panda podobała. Skojarzenia z "Jade Empire" cisnęły się same, a poza tym gra słów (mistrz Shifu :D)...

Eviva
    Participant

Znaczy Atomówki w tej kwestii lepsze?

To, że coś jest beznadziejne, to nie znaczy, ze od tego ma być lepsze coś, co jest do kitu. Po prostu jestem nieprzejednaną zwolenniczką animacji w dawnym stylu - Filmation, Hanna-Barbera, dawny Disney. To, że teraźniejsza maszkara podoba się dzieciom, nie jest argumentem - dziecko to widz w zasadzie wszystkożerny, nie ma jeszcze wyrobionego gustu i właśnie dlatego nie należy podsuwać mu różnych paskud. Dotyczy to tak samo durnej Pandy jak i Atomówek, wogóle nie do strawienia.Gdybyście pokazali dziecku film z rozebranymi panienkami, gwarantuję, że tez by mu się spodobał - i co, to argument, by oglądało takie filmy?

Silver Phoenix
    Participant

A może tak bardziej konkretnie, z argumentami - co właściwie masz do zarzucenia takiej Pandzie?

Bo jak na razie wszystko rozbija się o Twój gust.

Moim zdaniem Panda spełnia warunki bajki dla dzieci: nieskomplikowana fabuła, niedoceniana postać staje się bohaterem (typowy motyw "od zera do bohatera"), dobro zwycięża, główny zły zostaje pokonany, "morał" jest... Coś pominąłem?

A że opowieść opisana inną techniką niż kiedyś - to też nie razi. Przynajmniej nie mnie.

Gdybyście pokazali dziecku film z rozebranymi panienkami, gwarantuję, że tez by mu się spodobał - i co, to argument, by oglądało takie filmy?

Tu się mylisz. Np. moja córcia jedne filmy lubi, inne nie. Uwielbia "Nagi Peryskop", a płacze na "Imperium kontratakuje". Więc ostrożnie z gwarancjami, bo możesz się pomylić.

Choć kto ją tam wie, może "Słoneczny Patrol" by polubiła....

Zuza
    Participant

To, że teraźniejsza maszkara podoba się dzieciom, nie jest argumentem

Sęk w tym, że to, co Ty nazywasz maszkarą, podoba się także wielu dorosłym - ba, to dorośli decydują komu przyznawać nominacje i nagrody :>

Stara animacja ma swój urok, ale grafika komputerowa też go ma. O ile się orientuję, Disney nie wypuścił w tym roku filmu animowanego klasycznie, więc nie możesz nawet powiedzieć, że Panda takową animację pokonała...

Zasadniczo argument w takiej tematyce jest jeden: nie podoba się - nie oglądaj; daj oglądać tym, którym się podoba.

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram