Forum Trek.pl Newsy Star Trek Oscar dla "Star Treka"

Oscar dla "Star Treka"

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • Author
    Participant

Stało się. Oto pierwszy w dziejach Oscar dla filmu z kinowej serii Star Trek. Amerykańska Akademia Filmowa postanowiła wyróżnić film J.J. Abramsa złotą statuetką za charakteryzację.

[more]Zespół charakteryzatorów pod kierownictwem Barneya Burmana zdobył nagrodę pokonując obrazy Il Divo i Młoda Victoria.

Dołączona grafika

W pozostałych trzech kategoriach, w których Star Trek był nominowany, nagrody otrzymały filmy:

"The Hurt Locker. W pułapce wojny" - za dźwięk i montaż dźwięku oraz Avatar za efekty specjalne.

Mimo że przedtem niektóre z trekowych filmów otrzymywały nominacje do złotej statuetki - Star Trek: The Motion Picture (3 nominacje), Star Trek IV: The Voyage Home (4), Star Trek VI: The Undiscovered Country (2) oraz Star Trek First Contact (1) - to film J.J. Abramsa jest jak na razie jedynym, który rzeczywiście otrzymał to prestiżowe wyróżnienie.

Źródło: TrekMovie [/more]

The D
    Participant

Nadejszła wielkopomna chwiła.

Zarathos
    Participant

No bez jaj, za charakteryzację?! Wiedziałem, że Oskary to.. hm.. szmira, ale żeby aż tak?

Jamjumetley
    Participant

Gratulacje!Dla mnie, fakt, że Avatar zgarnął Oscara za scenografię to przegięcie...

Lo'Rel
    Participant

A jednak.

perekel
    Participant

Gratulacje!

Dla mnie, fakt, że Avatar zgarnął Oscara za scenografię to przegięcie...

Ano... dziwny jest ten świat... 😐

Jamjumetley
    Participant

Statuetkę zwycięzcom wręczał Ben Stiller, który notabene jest Trekkie:EDIT: Uaktualnione do lepszej jakości.

Barusz
    Participant

I niech mi ktoś powie, że on wygląda mniej naturalnie czy w ogóle "gorzej" niż komputerowo wykreowane ludki z filmu.A ten Oscar się filmowi Abramsa, moim skromnym zdaniem, jak najbardziej należał.

Lo'Rel
    Participant

Ale prędzej bym stawiał na Oskara za udźwiękowienie.

Cross
    Keymaster

No bez jaj, za charakteryzację?! Wiedziałem, że Oskary to.. hm.. szmira, ale żeby aż tak?

To ci kategoria... :/

Eviva
    Participant

To ci kategoria... :/

Kategoria jak kategoria - myślisz, że dobra charakteryzacja to takie nic?

Zarathos
    Participant

Za tego, kto wymyślił wygląd... jak się nazywał ten wrzeszczący górnik z widłami i uber statkiem? W każdym razie za tego typka należy się anty-oskar.Och, za pomalowaną na zielono cycatą babkę drugi, bo ona wrzeszczała "jestem sztuczna" tak samo, jak gumowe potwory we Wiedźminie.

Eviva
    Participant

Rzadko się z Toba zgadzam... ale w tej sprawie masz rację. Marta z TOS była sto razy prawdziwsza niz ta zielonka z ST XI. A przeciez to TOS miał być zacofany.

Viewing 13 posts - 1 through 13 (of 13 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram