Opis

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • Author
  Posts
 • Xalein
  Participant
  #1802

  Co wy na ten opis filmu "Star Trek: First Contact", ktory przed chwila znalazlem w necie:

  Krążownik Enterprise powrócił na gwiezdne szlaki, strzegąc spokoju Zjednoczonej Federacji Planet. Kapitan Picard (Patrick Stewart) powstrzymuje Borgów – androidalne istoty z odległych cywilizacji – przed inwazją na Ziemię. Wtedy obdarzeni wspólnym mózgiem przeciwnicy cofają się w czasie, by uderzyć jeszcze raz: w wieku XXI – w okresie, kiedy wyniszczona wojną planeta nie mogła się bronić. Był to jednocześnie najważniejszy moment w dziejach wszechświata. To wówczas doszło do pierwszego oficjalnego kontaktu Ziemian z innymi istotami, co w rezultacie doprowadziło do powstania Federacji. Borgowie zamierzają udaremnić ten kontakt i nie cofną się przed niczym, by swój cel osiągnąć. Idąc ich śladem Picard cofa Enterprice o trzy stulecia, ale Borgowie wdarli się już na pokład krążownika...

  Bo dla mnie ten kto to napisal nie ogladal ani jednej czesci Star Treka ani Voyagera gdzie jest duzo o BORGU ani TNG gdzie nigdzie nie ma napisane ze Enterprise to krazownik.

  Coen
  Participant
  #10476

  Po pierwsze, to Sovek patrzac normlana klasyfikacja jest Pancernikiem, zaś Galaxy to zwykły krązownik bojowy, wiec uzycie takiej nazwy jest moim zdaniem do przyjecia. Co do reszty to opis zdaje sie byc rzetelny i napisany przez kogos kto przynajmniej ów film obejrzał

  Xalein
  Participant
  #10479

  Ale chyba tylko ten film. A powiedzieles ze Enterprise-E nie byl krazownikiem. I nadal nie rozumie ile bylo tych "Borgow" i dlaczego pochodza z "odleglej cywilizacji".

  mnemen
  Participant
  #10481

  Ale chyba tylko ten film. A powiedzieles ze Enterprise-E nie byl krazownikiem. I nadal nie rozumie ile bylo tych "Borgow" i dlaczego pochodza z "odleglej cywilizacji".

  Widać, że jak zwykle nie potrafią dobrze odmienić nawet prostych słów. Nie licząc określenia pierwszej komunii jako 'najważniejszy moment w dziejach wszechświata' 🙂

  DarkLady
  Participant
  #10483

  Nie Borgowie, tylko Borg. Przeciez to kolektyw. Po kiego grzyba dali liczbe mnoga? Przypuszczam, ze pisal to ktos, kto o ST ma blade pojecie, ale przynajmniej film obejrzal i wystukal tych kilka slow, chcac przyblizyc szarym obywatelom swiat ST. Szkoda tylko, ze nie zdawal sobie sprawy, ze ST jest kultowy od wielu lat i sporo ludzi wie na ten temat znacznie wiecej niz ow recenzent. Tylko z ta cywilizacja dal plame. Borg i cywilizacja? Jakby nie to, tekst bylby calkiem ok. W kazdym razie laicy by sie nie kapneli.

  fluor
  Keymaster
  #10485

  Tylko z ta cywilizacja dal plame. Borg i cywilizacja? Jakby nie to, tekst bylby calkiem ok. W kazdym razie laicy by sie nie kapneli.

  Jednak co do pojęcia cywilizacji Borga można by się spierać - co prawda nieznane są za bardzo zabytki architektury czy dzieła muzyczne Borga (chociaż w necie wszystko można wyszukać 😛 ), ale już sama metoda kompilowania (ładne określenie asymilacji 😀 ) i przetwarzania innych kultur, wynalazków, broni powoduje, że powstają twory charakterystyczne tylko dla Kolektywu.

  Czy Borg ma swój język? Z Voya pamiętam, że 7z9 używała jakiegoś alfanumerycznego kodu, ale czy stanowi on język Borga??

  AHM
  Participant
  #10761

  „Borgowie” to przebija wszystko!!!!!!! Ten ktoś mało że nigdy nie widział Star Treka, nie ma pojęcia o pisaniu w ogóle jakichkolwiek recenzji. I potem się człowiek dziwi czemu ST jest mało popularny i nie może się przebić. Będąc laikiem w życiu bym się nie zainteresował ST czytając coś takiego!!!

  DarkLady
  Participant
  #11284

  Jasne, Fluor, ze mozna sie spierac, ale dla mnie cos, co lata sobie po wszechswiecie i asymiluje, co popadnie, w wyniku czego powstaja te "twory charakterystyczne tylko dla Kolektywu", a nie w wyniku ewolucji i/lub 'wlasnorecznej' pracy i rozwoju, nie jest cywilizacja. Borg tylko kradnie ja innym rasom, ktore same ja sobie stworzyly, i nie wykorzystuje nawet jej osiagniec dla wlasnego rozwoju, tylko czerpie dane i ukatrupia, co napotka. Troche jak szarancza...

  fluor
  Keymaster
  #11310

  DarkLady

  twory charakterystyczne dla Kolektywu... hmm... może i tak, ale one są raczej czymś w rodzaju kompilacji najlepszych cech innych napotkanych cywilizacji. Pytanie o to czy Borg jest cywilizacją wydaje się trudne - czy Hunowie uznawani są za cywilizację?? Co prawda nikogo nie asymilowali, ale trochę zamętu także potrafili uczynić.

  Borg nie jest szarańczą - jest skuteczny i tyle.

  DarkLady
  Participant
  #11318

  Napisalam JAK szarancza. Ona zeszta tez jest skuteczna (w unicestwianiu)...

  fluor
  Keymaster
  #11332

  Napisalam JAK szarancza. Ona zeszta tez jest skuteczna (w unicestwianiu)...

  No dobrze... masz rację 😉

Viewing 11 posts - 1 through 11 (of 11 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram