Forum Star Trek Online - Forum serwisu STOnline.pl Artykuły Open hailing frequencies - komunikacja za pomocą chatu

Open hailing frequencies - komunikacja za pomocą chatu

Tagged: 

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    Posts
  • Melnikor
    Participant
    #7212

    Star Trek Online jak przystało na MMO zrzesza tysiące graczy, a jak wiadomo podstawą gry w grupie jest komunikacja. Cryptic w tym celu udostępnił graczom dwa wbudowane w grę narzędzia: czat tekstowy oraz komunikator głosowy. W poniższym artykule zajmę się opisem tego pierwszego.

    Okno czatu, znajdujące się domyślnie w lewym dolnym rogu ekranu, można podzielić na trzy główne elementy:
     

    mf9O0Zl.jpg

    Lista zakładek, zwana przez niektórych również "belką czatu", umożliwia szybkie przechodzenie pomiędzy konfigurowalnymi zakładkami (o tym za chwilę)
    Okno główne, to tu wyświetlane są wszystkie rozmowy i komunikaty.
    Pole tekstowe, to tu wpisujemy własne wypowiedzi, a przyciskiem po lewej wybieramy na jakim kanale ma być ona nadana.
    Funkcje dodatkowe, np. emoty.

    Za tą typową powierzchownością kryją się jednak możliwości niewidoczne na pierwszy rzut oka.

    Kliknąwszy prawym klawiszem myszy na Liście zakładek lub wciskając ESC => Chat settings, otwieramy okno z ustawieniami czatu.

    W pierwszym panelu "Tabs" mamy możliwość zarządzania poszczególnymi zakładkami.

    3SCctot.jpg

    W polu "Tab name" możemy zmienić nazwę obecnie wybranej zakładki z listy po lewej. "X" z prawej strony zakładki służy do jej usunięcia.
    Pod listą zakładek znajduje się przycisk Add New Tab - tworzy on nową pustą zakładkę. Z kolei u góry znajduje się przycisk pozwalający na stworzenie nowego okna czatu - Add New Window. Opcja ta umożliwia niejako posiadanie otwartych równocześnie dwóch zakładek, każdej w innym oknie.

    W każdej zakładce można ustalić inny zestaw kanałów (Channels), jakie mają się w niej wyświetlać. Wykonalne jest to dzięki spisowi kanałów widocznemu w prawej części okna. Lista u góry (Game channels) zawiera wszystkie kanały stworzone domyślnie przez Cryptic, natomiast lista pod nią (Custom channels) kanały utworzone przez samych graczy.

    Wybór czy treści z danego kanału mają być wyświetlane czy też nie sprowadza się to zaznaczenia "ptaszka" na lewo od jego nazwy. Kwadracik z prawej natomiast pozwala ustalić w jakim kolorze mają one być widoczne. Dobór charakterystycznej kolorystyki pomaga w rozróżnieniu kto i gdzie pisze w przypadku większej ilości kanałów w danej zakładce.

    Drugi panel "Channels" daje możliwość dołączenia lub stworzenia nowego kanału.
     

    hBGGRSQ.jpg

    W pole "Join/Create" wpisujemy nazwę kanału, do którego chcemy dołączyć, np. STOnline.pl (publiczny kanał portalu, na który zapraszamy wszystkich polskich graczy) lub stworzyć. Zależnie czy kanał o danej nazwie już istnieje przycisk z prawej wyświetli: Join - dołączy nas do istniejącego kanału lub Create - stworzy nowy kanał o podanej nazwie z nami jako administratorem.

    Poniżej znajduje się spis kanałów których jesteśmy członkami. Kolejno od lewej widać nazwę kanału, ilość osób online / ogół członków, opis kanału.

    Na koniec okno z kilkoma opcjami czatu. Można do niego wejść na dwa sposoby

    • Przycisk "Chat options" na dole zakładki "Tabs"
    • ESC -> Options -> zakładka "Chat"

      Fodh99R.jpg

      Show dates - wyświetla datę napisania wiadomości
      Show times - wyświetla godzinę napisania wiadomości
      Show message category - wyświetla nazwę kanału na którym napisano wiadomość
      Show account name - wyświetla nazwę konta ( @handler) osoby piszącej wiadomość, umożliwia łatwe rozpoznawanie tzw. altów
      Filter profanity - włącza/wyłącza auto-cenzurę

      Font size - reguluje rozmiar czcionki
      Active window opacity - przeźroczystość aktywnego okna czatu
      Inactive window opacity - przeźroczystość nieaktywnego okna czatu
       
      Skróty klawiszowe dla domyślnych kanałów:
      /f - Fleet/Flotowy
      /o - Officer/Oficerski
      /p - Party/Drużynowy

    Melnikor
    Participant
    #113101

    Sposób na odetchnięcie od spamu emot na Risie:

    Należy edytować plik ...Cryptic StudiosStar Trek OnlineLiveui_settings.txt

    W powyższym pliku należy odnaleźć fragment kodu odpowiedzialny za odpowiednią zakładkę czatu i na jego końcu dopisać MessageType Emote

    I można się cieszyć spokojem na czacie.

    Przykład dla kanału: Local{			Title Local			DefaultChannel Local			ChannelFilterMode Exclusive			MessageTypeFilterMode Exclusive			MessageType Combatself			MessageType Combatteam			MessageType Combatother			MessageType Chatsystem			MessageType Guild			MessageType Global			MessageType Friend			MessageType Local			MessageType Inventory			MessageType Match			MessageType Mission			MessageType Minigame			MessageType Officer			MessageType Reward			MessageType Rewardminor			MessageType System			MessageType Team			MessageType Zone			MessageType Private			MessageType Teamup			MessageType Emote		}

    Oczywiście wygląd i zawartość "MessageType ..." u każdego będzie nieco inny zależnie od ustawień kanału.

    Slawek
    Moderator
    #113102

    Dopisać, czy usunąć...?U mnie nie ma w całym pliku nawet wzmianki o Emote i nic mnie na chacie nie męczy (Emote usuwałem ze wszystkich zakładek dawno temu).

    Melnikor
    Participant
    #113103

    Ja musiałem dopisać, podejrzewam że wszystko po "ChannelFilterMode Exclusive" odnosi się do wyłączenia wyświetlania. U mnie Local robi za kanał gdzie mam wypowiedzi NPC i tych nie ma tam wpisanych.

    Helenth
    Participant
    #113116

    Sposób na odetchnięcie od spamu emot na Risie:

    Należy edytować plik ...Cryptic StudiosStar Trek OnlineLiveui_settings.txt

    W powyższym pliku należy odnaleźć fragment kodu odpowiedzialny za odpowiednią zakładkę czatu i na jego końcu dopisać MessageType Emote

    I można się cieszyć spokojem na czacie.

    Hmn tylko problem w tym, że w moim pliku nie ma choćby wzmianki o interesującej mnie zakładce, a posiada kilka starych, które już usunęłam. Ponadto jakiekolwiek zmiany (dopisanie tej komendy) nie skutkują. Eh i co w takim wypadku począć?

    Slawek
    Moderator
    #113117

    Ten plik zawiera dane UI zapisane z poziomu gry przy pomocy Save UI. Analogicznie po edytowaniu musisz wziąć Load UI na danej postaci. Miej jednak na uwadze, że zmieni się przy tym wszystko, nie tylko chat.

    Anya
    Participant
    #113154

    Przydatne, nie będę miała już spamu pomieszanego z czatem floty :)A jak pozbyć się "xxx has joined the game" ? Ktoś już znalazł?

    Ugand
    Participant
    #113158

    @Helen

    zapisz najaktualniejsze UI, jakie tylko masz, wprowadź zmiany, które podał Melnikor (u mnie również wystarczyło dopisać MessageType Emote ; po zakończeniu mojej przygody z parkietem linię usunę, gdyż lubię oglądać kanał Emote), wczytaj UI; wszystko przez opcje gry, nie trzeba nawet ponownie uruchamiać klienta

    @Anya

    jak wyżej, tylko nie Emote a najprawdopodobniej PvPGeneral

    Anya
    Participant
    #113167

    Nie jest to PvPGeneral, ale poradziłam sobie w inny sposób - usunęłam linie

    ChannelFilterMode Exclusive MessageTypeFilterMode Exclusive

    i poniżej umieściłam tylko linie z interesującymi mnie czatami i kanałami. Dzięki temu mam, co chciałam mieć w danej zakładce no i nie ma tej długiej listy czatów które nie mają się pokazywać 🙂

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram