Forum Trek.pl Newsy Star Trek Oficjalny trailer Star Trek: Renegades

Oficjalny trailer Star Trek: Renegades

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Author
  Posts
 • snowman
  Participant
  #8285

  3utksO3.jpg

  Właśnie opublikowano oficjalny trailer Star Trek: Renegades. Życzę przyjemnego oglądania.
   

  Q__
  Participant
  #120912

  Interesujący fragment jednego z komentarzy pod trailerem, na YT (autor kryje się pod nickiem theotherway):

  "If Renegades and Axanar prove successful, perhaps someday will create some kind of licensing for independant film makers to make money off the film"

  Jeśli jest to prawda, to rzecz jest b. ciekawa - dostajemy trzy balony próbne:

  - Horizon, który podąża b. wiernie za estetyką - i narracją - ENT,

  - Axanar, który wizualnie nawiązuje do TMP, TOS i Abramsverse, a treściowo do DS9, jest przy tym b. klasyczny, ale wyraźnie unowocześniony,

  - b. abramsowskich, mocno odległych od klasycznego ST, Renegades.

   

  Wygląda to nie tylko na sprawdzanie czy opłaci się sprzedawać licencje na robienie Treka, ale i w którym kierunku Trek powinien iść by odnieść największy sukces. Niepokoi tylko, że wszystkie trzy historie kręcą się wokół walki, co z tradycją Treka mało ma wspólnego...

  Piotr
  Keymaster
  #120913

  Mhm, bo Kirk negocjował, nie używał pięści. ;>

  domirex540
  Participant
  #120915

  Ale też była eksploracja, rozwiązywanie zagadek. A tu dobra ale tylko naparzanka. Filmy dobrze się zapowiadają ale bez latania tam gdzie nie dotarł żaden człowiek to nie to samo.

  Q__
  Participant
  #120916

  Tak jak pisze domirex540 - w Treku był zawsze element akcyjny (nawet Picard tłukł się z Klingonami w ciemnych zaułkach Qo'noS), ale nigdy - nawet w wojennych sezonach DS9 - Trek nigdy nie był mu tak bez reszty podporządkowany (w samym środku Dominion War dostaliśmy filozoficzno-społeczny epizod "Far Beyond the Stars", w akcyjniaku TWoK istotną rolę odgrywał wątek technologii Genesis - sięgania ludzi po "boskie" możliwości). Ba, sensacyjne dzianie się traktowane było jawnie po macoszemu - jedna z bójek Kirka (ta z Gornem, jak wiemy) została uznana za najgorszą scenę tego typu ever, a walki z DS9 skrytykował niedawno jako chaotyczne i niedopracowane sam Peters (mówiąc, że musiał na potrzeby Axanaru opracowywać Trekowe techniki militarne prawie od zera, bo nie miał na czym bazować) - istotniejsze było to, co myśleli i przeżywali bohaterowie (nawet gdy były to myśli i przeżycia związane z wojną).

   

  Tymczasem nowe trailery wyglądają może i zachęcająco (Renegades najmniej, przez te mundurzyska czy wręcz mundurzydła - myślalem, że nic nie przebije w tym względzie nędzy AND, a proszę...), ale akcentują element różnopostaciowej naparzanki, nie eksploracji, choćby nawet eksploracji tego, co dzieje się w psychice bohaterów jak w nalepszych epizodach DS9... (Choć gdy słyszalem przemawiającego Ramireza, czy kapitan Singh recytującą poemat "Invictus" Henley'a, miałem wrażenie, że coś z dawnego ST gdzieś tam sie tli...)

   

  Chciałbym, po prostu, żeby choć jeden z tych projektów osadzony był na pokladzie majestatycznego explorera pelnego wyidealizowanych nerdów (ew. mrok móglby z nich wyjść dopiero w praniu) ;).

   

  Oczywiście: obejrzę przecież to wszystko i tak... i chętnie się miło rozczaruję...

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram