Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Ocena rządów PO

Ocena rządów PO

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 233 total)
  • Author
    Posts
  • Barusz
    Participant
    #114332

    Albo błędne założenie, albo ja i 90% znajomych z UW mieliśmy przez cale życie uniwersyteckie potwornego pecha.Weźmy najprostszy przykład - oddałbyś polską prawo gospodarkę w ręce prof. Pawłowicz albo prof. Gronkiewicz-Waltz?

    Pitmistrz
    Participant
    #114333

    Nie, ale oddał bym stanowisko ministra finansów kolesiowi który wykłada ekonomie we Wrocławskim ekonomiku.

    Barusz
    Participant
    #114334

    Czyli stanowiska poosadzałbyś swoimi znajomymi, którzy wydają ci się najbardziej kompetentni, tak? Ok., póki byś żył, Polska rozwijałaby się jak nigdy, ale nie jesteś nieśmiertelny. Kto decydowałby za wiele lat, po twojej śmierci?

    Pitmistrz
    Participant
    #114335

    Bynajmniej nie obsadził bym znajomymi chyba że nie znalazł bym lepszych kandydatów a to byłby już niezły wynik.W między czasie wymyślili byśmy ustrój unikalny dla naszego kraju. Taki o jakim się filozofom nie śniło. :)Po za tym nie mógł bym być oświeconym dyktatorem jak to sugerujesz bo zapewne szybko by nam zrobili misję pokojową. A to zapewne skończyło by się WW3.

    Barusz
    Participant
    #114336

    Brałbyś znajomych profesorów, tych, których uważasz za najlepszych i robił ich ministrami, tak?

    Pitmistrz
    Participant
    #114337

    Nie. Zebrał bym kandydatów na dane stanowisko i po kolej usiadł z nimi i zwyczajnie w świecie porozmawiał.

    Barusz
    Participant
    #114338

    Jesteś taki mądry, że rozpoznałbyś kto z nich jest najlepszym kandydatem?

    Pitmistrz
    Participant
    #114339

    Mądrość to rzecz względna. Wybrał bym tego który by mnie nie okłamał i przy okazji nie był idiotą.I zanim zapytasz, tak umiem rozpoznać z 99% skutecznością kiedy ktoś kłamie.

    Barusz
    Participant
    #114340

    I uważasz, że wyszedłby lepszy rzad niż te z demokratycznego wyboru, tak?

    Pitmistrz
    Participant
    #114341

    Oczywiście, do rządu idą ludzie pragnący pieniędzy i władzy, po za kilkoma chlubnymi wyjątkami.Najlepszymi władcami są ludzie którzy nie chcą władzy ale są zmuszeni ją dzierżyć.

    Barusz
    Participant
    #114342

    A najlepszym królem Francji był Ludwik XVI, Anglii Karol I a Polski Michał Korybut Wiśniowiecki i August III, obaj wybrani wbrew swej woli.

    Pitmistrz
    Participant
    #114344

    Ja wiem czy Ludwik XVI był najlepszy władcą Francji, zależy jak na to spojrzeć ale prawdą jest że próbował i mu nie wyszło co przypłacił głową.Karol I był tyranem i nawet się to sprawdziło przez 11lat.Naszych Polskich władców nie będę komentował bo zdania i opinie na ich temat bardzo podzielone i tak naprawdę trudno powiedzieć jakimi władcami byli.

    Barusz
    Participant
    #114856

    Co za dzień, jeden polityk idzie do więzienia, drugiego pobili, gdyby rządził PiS już mądra telewizja TVN24 krzyczałaby o postępującej faszyzyzacji w programie specjalnym.

    I. Thorne
    Participant
    #114859

    Polityk idzie do wiezienia bo ma prawomocny wyrok za pobicie, a do tego odmowil prac spolecznych (co dla mnie jest dosc lagodnym wyrokiem).A drugi? Poczekajmy na monitoring, dla mnie policjant jest wiarygodniejszym swiadkiem niz odoba z 1,4 promila alkoholu we krwi.

    Barusz
    Participant
    #114860

    Odpowiedz, ale zupełnie szczerze, z góry mówię, że uwierzę w obie możliwości - serio wierzysz, że gdyby rządził PiS, to w TVN24 nie byłoby teraz programu specjalnego, takiego jakich dziesiątki były w latach 2005-2007, w którym najmądrzejsi profesorowie w Polsce krzyczeliby o upadku Polski, o tym, że w całej Europie nagłówki gazet krzyczą o postępującej faszyzyzacji naszego kraju itd.?

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 233 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram