Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Obce cywilizacje

Obce cywilizacje

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 221 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #88524

    Miły Romciu, Avatar zieje pesymizmem. Zakłada, że w epoce dalekosiężnych lotów kosmicznych ludzie pozostaną na poziomie dzisiejszej Al-Kaidy. Wolę Treka.

    Match
    Participant
    #88525

    I w dodatku nie potrafią wygrać z bandą dzikusów...

    Bartas
    Participant
    #88560

    Wiem, że to trochę nie na temat ale Match nie wydaję mi się, żeby Na'vi byli bandą dzikusów. Bardziej odebrałem to , że oni w przeciwieństwie do naszej cywilizacji żyją w zgodzie z naturą a nie niszczą ją na każdym kroku.

    Barusz
    Participant
    #88561

    To jest chyba definicja "dzikusa" ;> "Dziki"==>"Niecywilizowany"==>"Nieużywający" technologii. To, czy nie używa jej, bo jej nie zna, czy też świadomie, bo ją odrzucił (jak ci z dziewiątego filmu ST, tylko bardziej radykalnie) ma już mniejsze znaczenie.Inna rzecz, że fani Avatara zazwyczaj tłumaczą sobie ten problem tak, że Pandorę odkryto przypadkiem, zrobiła to jakaś grupa nie mająca ciągłego kontaktu z macieżą, toteż przerzucono tam tymczasowo tylko część dostępnej technologii.

    Bartas
    Participant
    #88562

    Chodziło mi bardziej o współgranie i współistnienie z przyrodą, zresztą jest tam swoista symbioza pomiędzy przyrodą a Na'vi, zamiast w imię technologii i "postępu" niszczyć swój świat. I Barusz nie pisałem nic o technologii, Na'vi jej używali tylko, że organicznej (połączenie symbiotyczne ze zwierzęciem).

    Manul
    Participant
    #88577

    Wiem, że to trochę nie na temat ale Match nie wydaję mi się, żeby Na'vi byli bandą dzikusów. Bardziej odebrałem to , że oni w przeciwieństwie do naszej cywilizacji żyją w zgodzie z naturą a nie niszczą ją na każdym kroku.

    A wezmę i się uczepię, bo mam dzisiaj taki dzień. Jesteśmy tworem naturalnym i wykorzystujemy to co daje natura, może nieco bardziej ekspansywnie od innych gatunków, ale jak już się sami wykończymy, to myślę, że Ziemia świetnie da sobie radę. Bez nas. To zgodne z naturą. Gatunki wpływają na ekosystem i wymierają. Ot, życie.

    Bartas
    Participant
    #88579

    Manul no ja się zgadzam 🙂 że Ziemia sobie świetnie poradzi bez nas. Po protu kontekście Avatara tak mi się nasunęło, że trochę jednak przeginamy i że dla naszej cywilizacji to nie jest dobre.

    Manul
    Participant
    #88606

    Więc Na'vi powinni poddać się ziemskiej woli i wymrzeć jako słabszy gatunek (w końcu wszyscy żyjemy w jednym [Wszech]świecie), w końcu to byłoby zgodne z naturą.Ach, czepiam się znowu. Ale ja po prostu nie znoszę tego filmu.

    Bartas
    Participant
    #88610

    Manul czym on Ci aż tak zawinił? Czy może lepiej nie pytać 😉 ?

    Manul
    Participant
    #88611

    Tym, że wydałam kupę szmalu na bilet do kina by obejrzeć Pocahontas w 3D. Jako studentka przez miesiąc nie jadłam by odłożyć na ten bilet, a tu takie rozczarowanie.

    Bartas
    Participant
    #88613

    Ok. To faktycznie mogłaś się wkurzyć. Ja akurat szedłem na ten film tylko żeby zobaczyć tę technologię a po fabule się wiele nie spodziewałem.

    Romek 63
    Participant
    #88616

    Ach, czepiam się znowu. Ale ja po prostu nie znoszę tego filmu.

    Twoje emocje w stosunku do Avatara aż wzbudziły moją ciekawość. Musi w nim jednak być jakaś bardzo ważna dla Ciebie treść z którą totalnie się nie zgadzasz 😉 Ciekawe co to jest :glare:

    A z drugiej strony jeśli film wzbudza takie emocje to chyba nie może być bezwartościowy ? 😎

    Zarathos
    Participant
    #88617

    Chyba raczej brak treści, z którą można by się nie zgadzać, lub zgadzać. W ogóle jakiejkolwiek treści.

    Galactica
    Participant
    #88632

    Będzie Avatar 2 więc zobaczymy co poprawią albo zepsują.

    Romek 63
    Participant
    #91511

    Europejskie Centrum Badania UFO to propozycja Mario Borghezio

    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ufo_nie...ski_147879.html

    Ciekawe czy je utworzą 🙄

    Dołączona grafika

    Jak obcy próbują nawiązać kontakt

    http://wiadomosci.onet.pl/2200857,69,oto__...ntakt,item.html

    Obcy próbują skontaktować się z Ziemią poprzez przekazywanie informacji w podobny sposób, jak ma to miejsce na Twitterze - czytamy na portalu telegraph.co.uk.

    Dołączona grafika

    Churchill kazał zataić przypadek zauważenia UFO

    http://odkrywcy.pl/kat,111404,title,Church...,wiadomosc.html

    Dołączona grafika

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 221 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram