Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nowy wywiad z Kate Mulgrew

Nowy wywiad z Kate Mulgrew

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • Author
    Participant

Najnowszy projekt kapitan Janeway ze Star Trek: Voyager to podkładanie głosu do nowej gry wideo ze stajni Bioware - Dragon Age Origins. W wywiadzie, który promuje grę, aktorka mówi też o Star Trek, a nawet o ostatnim filmie J.J. Abramsa. Poruszany jest też temat sequela. W dalszej części wyjątki z tego wywiadu.

[more]

Dołączona grafika

Cameo w Nemesis, to trochę mało, co Kate?

Mulgrew chce wrócić

Kate Mulgrew miała epizodyczny występ w Star Trek: Nemesis z 2002 roku, i nie jest niespodzianką to, że chciałaby wrócić do Treka w kolejnym filmie serii. Fragmenty rozmowy poruszające ten temat pochodzą z wywiadu dla SciFi Now.

Co takiego jest w Star Trek, że aż tak działa na wyobraźnię?

Czyż nie jest to doskonałą metaforą życia? Po pierwsze, śmiertelność jest czymś co nas ogranicza; wszyscy jesteśmy na swego rodzaju statku. Mam na myśli to, że wszyscy jesteśmy schwytani w pułapkę czasu i wszyscy jesteśmy zagubieni. Wszystko co mamy, to siebie nawzajem i wykraczanie poza czas, rasę, wyznanie, gatunek, płeć, to wszystko. Myślę, że jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany sposób patrzenia na fizyczny świat i to właśnie była niezwykła wizja Roddenberry'ego. On rozumiał, że nie wiemy niczego i umieszczenie tych ludzi w przestrzeni kosmicznej, pozostawienie ich samym sobie w niezbadanym kwadrancie było pomysłem naprawdę błyskotliwym. (...)

Czyż to nie jest eksploracja naszej własnej duszy?

Widziałaś nowy Star Trek?

Nie widziałam, ale nie z jakichś niedobrych powodów; to kwestia wygody. Sama grałam w Star Trek i chcę się nim cieszyć. Oglądając go, chcę czuć się wygodnie. Poczekam więc, aż będę mogła obejrzeć go w mojej bawialni. Wiem, że ci młodzi ludzie [Pine i Quinto] są niezwykli. Jestem pewna, że wspaniale się spisali. Po prostu chcę to zobaczyć w zaciszu mego domu.

Rozważałaś kiedyś powrót do postaci Janeway?

O tak, chciałabym wrócić do Janeway! Pragnę zagrać w filmie, to by było świetne.

A więc, gdyby J.J. Abrams przyszedł i zaproponował...?

Zrobiłabym to z radością! Myślę, że będzie dość mądry by to zrobić, prawda? Powinien wziąć Picarda i mnie. To wspaniały pomysł.

Mulgrew w Dragon Age

Możecie również obejrzeć klip ukazujący Mulgrew (i Tima Curry) nagrywających głosy do Dragon Age: Origins. Filmik dostępny na YouTube.

Źródło: Trekmovie[/more]

Barusz
    Participant

Co takiego jest w Star Trek, że aż tak działa na wyobraźnię?

Czyż nie jest to doskonałą metaforą życia? Po pierwsze, śmiertelność jest czymś co nas ogranicza; wszyscy jesteśmy na swego rodzaju statku. Mam na myśli to, że wszyscy jesteśmy schwytani w pułapkę czasu i wszyscy jesteśmy zagubieni. Wszystko co mamy, to siebie nawzajem i wykraczanie poza czas, rasę, wyznanie, gatunek, płeć, to wszystko. Myślę, że jest to prawdopodobnie najbardziej zaawansowany sposób patrzenia na fizyczny świat i to właśnie była niezwykła wizja Roddenberry?ego. On rozumiał, że nie wiemy niczego i umieszczenie tych ludzi w przestrzeni kosmicznej, pozostawienie ich samym sobie w niezbadanym kwadrancie było pomysłem naprawdę błyskotliwym. (...)

Czyż to nie jest eksploracja naszej własnej duszy?

Ona tak na serio?

Widziałaś nowy Star Trek?

Nie widziałam, ale nie z jakichś niedobrych powodów; to kwestia wygody. Sama grałam w Star Trek i chcę się nim cieszyć. Oglądając go, chcę czuć się wygodnie. Poczekam więc, aż będę mogła obejrzeć go w mojej bawialni. Wiem, że ci młodzi ludzie [Pine i Quinto] są niezwykli. Jestem pewna, że wspaniale się spisali. Po prostu chcę to zobaczyć w zaciszu mego domu.

Patrzcie, a jak Shatner nie chciał iść do kina i składał podobne deklaracje, to ładnych kilka dni robiliśmy sobie z tego kpiny, także chyba na tym forum.

A więc, gdyby J.J. Abrams przyszedł i zaproponował...?

Zrobiłabym to z radością! Myślę, że będzie dość mądry by to zrobić, prawda? Powinien wziąć Picarda i mnie. To wspaniały pomysł.

"Picarda i mnie"? Chyba nieźle się utożsamiła z postacią...

Ogólnie ją lubię, ale po tym wywiadzie trochę mniej.

Jamjumetley
    Participant

Teraz, po sukcesie jaki odniósł Abrams z Jedenastką, każdy próbuje uszczknąć kawałek tego tortu. Niezbyt honorowe. Chcieć wystąpić Mulgrew sobie może, ale nie ma co liczyć na propozycję udziału w nowym filmie.

Eviva
    Participant

O rajuśku, zaczyna się. Przecież nie powiedziała kobita nic zlego, tylko to, że "by chciała". Onegdaj była kapitanem statku gwiezdnego, tego się nie zapomina i zawsze się do tego tęskni.

Też bym chciała... Taki "mały" okręcik klasy Constitution albo Galaxy...Sądzę, że jak się już zagra w Star Treku na "ważnej pozycji" (prawie) w każdym odcinku, to postać zaczyna stanowić część człowieka i raczej pozbyć się tego nie można.

Barusz
    Participant

W jej wypadku to nawet w dosłownie każdym ;>Nawet jeśli przyjmiemy, że to co napisałaś jest w stu procentach prawdą, to i tak dobrze świadczy o aktorze, gdy stara się zachować dystans do postaci, przynajmniej moim skromnym zdaniem 😉

Eviva
    Participant

W jej wypadku to nawet w dosłownie każdym ;>

Nawet jeśli przyjmiemy, że to co napisałaś jest w stu procentach prawdą, to i tak dobrze świadczy o aktorze, gdy stara się zachować dystans do postaci, przynajmniej moim skromnym zdaniem 😉

Czasem nie da się zachować dystansu, gdy postać zagrana "skleja się" z postacią rzeczywistą. To dlatego William Shatner przestał w pewnym momencie odwiedzać konwenty Trekkerów. Po prostu zaczął sie obawiać, że nie będzie w stanie oddzielić Williama Shatnera od Jamesa T. Kirka.

zdarom
    Participant

No i nie jest w stanie hehehe

Eviva
    Participant

No i nie jest w stanie hehehe

Niby nie jest, ale wygląda na to, że chciałby. W jednym z ostatnich wywiadów wyraźnie powiedział, żeby nie utożsamiać go z postaciami, które grał.

Lo'Rel
    Participant

żeby nie utożsamiać go z postaciami, które grał.

poza Jamesem Kirkiem :P, tak trochę szyderczo piszę.

A Kasia Mulgrew, hmm, jakoś mnie przekonują jej słowa odnośnie oglądania filmu w domu i tego, że chciałaby zagrać jeszcze w Treku, choć musi doskonale wiedzieć, że szanse na to niemal nie istnieją. Pewnie jest w tym co mówiła nuta przewrotności. Poza tym nieobecność Shatnera w kinie oceniona (słusznie, niesłusznie, never mind) była jako obraza na Abramsa. Nieobecność Mulgrew trudno uzasadnić jakimś żalem. Po prostu woli zobaczyć film w domu i tyle.

The D
    Participant

żeby nie utożsamiać go z postaciami, które grał.

poza Jamesem Kirkiem :P, tak trochę szyderczo piszę.

A Kasia Mulgrew, hmm, jakoś mnie przekonują jej słowa odnośnie oglądania filmu w domu (...) Nieobecność Mulgrew trudno uzasadnić jakimś żalem. Po prostu woli zobaczyć film w domu i tyle.

Do pewnego stopnia można to zrozumieć. Wyobrażacie sobie jak wyglądałoby pojawienie się znanego trekowego aktora w sali wypełnionej w dużym stopniu trekkies?

Lo'Rel
    Participant

Raczej miałem na myśli jakiś specjalny pokaz dla trekowej śmietanki. Ale taki numer też byłby ciekawy 🙂

Viewing 12 posts - 1 through 12 (of 12 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram