Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nowy/stary NCC-1701

Nowy/stary NCC-1701

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author
    Posts
  • Lo'Rel
    Participant
    #64941

    A i fani będą zadowoleni tym samym

    Ja bym nie był zadowolony. Tamten Entek to tylko design z lat 60tych. Nie przywiązujcie się aż tak do tego kanonu, zawsze można go zmienić. Dziś twórcy powiedzą: "tak na prawdę wyglądał Enterprise Kirka, wtedy tylko nie mieliśmy środków by go pokazać". Podobnie jak z Klingonami. Choć po ponad 10 latach dodano im karby na czole, to teraz taki Klingon jest kanoniczny.

    Gondole nieco przypominają ogólnym kształtem te z Enterprise E, więc to chyba te mogły by zastąpić kanon. A ten i tak został już złamany poniekąd w Enterprise. W DS9 w odcinku z Triblami z ust Sisko pada zdanie, że zobaczył pierwszego Enterprise. Co już jest niezgodne bo przecież był NX-01, chyba, że chodzi o to, że Entek kirka był pierwszym enkiem federacyjnym. Więc generalnie kanon tez jest tematem dosyć ogólnym i luźnym. Jak w każdym wykreowanym świecie.

    Warp_10
    Participant
    #64956

    Po przemysleniu to ja bym go po prostu przemalowal bydlaka na bardziej zoltawy kolor zamiast takiego jak w filmach. Ksztalty fajne, ale wyglada zbyt bardzo jak refit.

    Avenger
    Participant
    #65006

    z tego zdjęcia to tylko spodek pasuje. Reszta jest tragiczna jak mawiał Zarathos.

    poza tym znalazłem inne wersje constitution z ST11.

    http://www.scifi-meshes.com/forums/3d-wips...r-progress.html

    (ten link powyżej to z jakiegoś forum 3d meshes, ale te same zdjęcia mają podpisy że pochodzą z ST11)

    http://screenrant.com/images/kroener-enterprise.jpg

    http://trekmovie.com/2007/04/01/design-ske...erprise-leaked/

    zdarom
    Participant
    #65007

    Te zdjęcia z pierwszego linka są całkiem całkiem

    Slawek
    Moderator
    #65038

    Chyba jeszcze nie było: http://img207.imageshack.us/my.php?image=1...94567932na1.jpg

    Wygląda ok. Jak już powiedziałem, przypomina oryginał, a to dobrze świadczy. Nawet gondole nie wyglądają tragicznie na tym ujęciu.

    Krusty
    Participant
    #65041

    Z tego ujęcia zdecydowanie lepiej wypada, szkoda że to fake.

    zdarom
    Participant
    #65042

    Po prostu wszystko zależy od punktu widzenia 🙂 Aby to dokładnie ocenić musimy poczekać na premierę i iść do kin

    Lo'Rel
    Participant
    #65048

    Ja osobiście widziałem już te zdjęcia dawno temu i wtedy miałem nadzieję, że to faktycznie nowy entek. Ale, cóż, ten rzeczywisty nowy też jest niezły. A propos, gdzies w necie, pewnie i na you toubie krąży filmik - animacja z tym właśnie entkiem, jest bardzo fajna, jak znajdę to zamieszczę link.

    Krystopher Win
    Participant
    #65571

    A mi się nowy Entek podoba poniewasz jest inny taki nie trekowy jakby 😀 Zastanawia mnie czemu to Pike jest dowódcą dopiero co zbudowanego Entka skoro pierwszym dowódcą Entka był kapitan Robertt April??

    fluor
    Keymaster
    #65575

    Przedwczesna kasacja ENTka spowodowała zaburzenia w linii czasowej 😉

    Krystopher Win
    Participant
    Lo'Rel
    Participant
    #65671

    Niezwykle interesujące konspekty 🙂

    Eviva
    Participant
    #65676

    A mi się nowy Entek podoba poniewasz jest inny taki nie trekowy jakby 😀 Zastanawia mnie czemu to Pike jest dowódcą dopiero co zbudowanego Entka skoro pierwszym dowódcą Entka był kapitan Robertt April??

    To tylko jeden z wielu buraków. Drugi: kapitan Pike wygląda jak mumia, kiedy w "The Cage", gdy Spock był już pełnoprawnym oficerem, nie kadetem, był młodym, pełnym wigoru mężczyzną. Trzeci" gdy Kirk wstąpił do Akademii, Uhura miała jedenaście lat, a Chekov bodajże siedem. Przypominam chronologię z TOS: kapitan Kirk - 34 lata, Spock - 37, Uhura - 26, Chekov - 22. Czym ich karmiono, skoro tak szybko wyrośli? Dalej: Enterprise nie powstawał na Ziemi, tylko w stoczni na Marsie. Kirk nawet nie wychował się na Ziemi, tylko w kolonii Tarsus IV ("A Conscience of the King")Dostac się do Akademii Kirkowi pomógł nie Pike, a Kaplan, ojciec jednego z redshirtów, którzy polegli na planecie Vaala ("The Apple"). Kirk nie umiał prowadzić samochodu, z trudem, wiedział, co to jest i nie miał pojęcia, do czego służą pedały w podłodze ("A Piece of the Action")W Akademii Kirk był poważnym kujonem, tak gapowatym, że nie umiał nawet odgryźć się Finneganowi, który uprzykrzał mu życie, jak tylko mógł ("Shore Leave"). Gdzie tu buntownik bez powodu, zaczepiający kadetki w barze?

    Znalazłoby się pewnie drugie tyle, a to dopiero trailer.

    Zarathos
    Participant
    #65688

    Eviva, to ma być "nowe otwarcie", a nie odgrzewanie TOSowego kotleta.

    Lo'Rel
    Participant
    #65690

    To tylko jeden z wielu buraków

    Cóż drodzy państwo, czas przyznać otwarcie. Nowy Star Trek ma niewiele wspólnego z TOSem poza nazwiskami i pewnymi drobiazgami.

    To nowa wizja czego wstępem był Enterprise. Restart i odnowienie formuły. Jak pisałem w innym temacie, to pisanie kanonu od nowa i Enterprise był nie kontynuacją, a początkiem nowego. Źle czy dobrze? W ogólnym wymiarze Entek jest oceniany źle czy to samo stanie się z nowym filmem? Jednego jestem pewny, łatwo nie będzie miał i Abrams swoje cięgi zbierze...

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram