Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Polityka Nowy Globalny Ład - unie kontynentalne i grupa G-20

Nowy Globalny Ład - unie kontynentalne i grupa G-20

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 264 total)
  • Author
    Participant

Nie wysilaj się, skrypek. Socjalista dążący do komunizmu nigdy nie zrozumie co to jest praca, a podatki to dla niego nowoczesna forma upaństwowienia.

Ja wiem, że do homo-sovieticusa na lewej rencie nic nie dotrze. Zresztą on tu wyraźnie nie na polowanie przyszedł, tylko by zaśmiecic całe forum propagandą.

Ja się martwię o czytającą młodzież, która naoglądawszy się fantasy może dać się nabrać na jego pozornie zbieżne ze startrekami komunały.

Nie zastanowiwszy się, jakimż to magicznym cudem miałby na całym świecie zapanować dobrobyt w wyniku globalnego podwyższenia podatków i zmniejszenia produkcji.

Gnębić burżujów i wyzyskiwaczy klasy robotniczo-chłopskiej, co nie Romek?

Proletariusze wszystkich krajów łączcie się. W odgórnie narzuconej biedzie.

Romek 63
    Participant

Popyt na dobra i usługi pozostanie co najmniej taki sam bo ilość wypłacanych pracownikom pieniędzy będzie sumarycznie taka sama

a pracowników więcej, więc mniej pieniędzy na głowę. W dodatku wyższe podatki.

Możesz czarodzieju wytłumaczyć, jakim cudem obniżenie pensji jest podwyżką pensji?

To bardzo proste większość zarobi trochę mniej ale za to wszyscy będą mieli pracę. Podwyżkę będą mieli mieli Ci którzy do tej pory otrzymywali zasiłek a teraz będą mieli pracę. A skoro tak bardzo Cię to boli że większość będzie miała nieco mniej to dlaczego nie zaproponujesz by czas pracy wydłużyć do 16 godzin dziennie ? Wtedy każdy kto będzie miał pracę zarobi 2 razy tyle, a że pół społeczeństwa pójdzie na zasiłki to przecież to nie Twoja wina 😆 Ty oczywiście będziesz miał pracę i zarobisz dwa razy tyle 🙄 Bo kto powiedział że ludzie mają pracować 8 godzin dziennie ? Przecież to nie jest jakieś boskie przykazanie a poza tym gdyby nawet było to była by to bzdura i ciemnota 😆 Dlaczego więc ludzie mają pracować po 8 godzin dziennie, a nie 16 albo 7 bo wtedy nie było by bezrobocia ❓

A zresztą ja się wcale nie upieram przy tym podwyższeniu podatków jeśli parlament przegłosuje że nie ma być podwyższenia ale wręcz przeciwnie obniżenie to też to zaakceptuję bo szanuję demokrację i nawet jestem w stanie przyjąć do wiadomości argumenty tych którzy koniecznie chcą niskich podatków dla bogatych mimo tego że powodują szkodliwe społecznie dysproporcje. Ok. rozumiem że oni w to wierzą że niskie podatki osobiste to rozwój gospodarki i korzyści dla wszystkich - taką mają ideologię i już 😆 Jednak nie szanuję ludzi którzy są przeciw temu by zlikwidować bezrobocie skracając czas pracy - bo to są skończeni egoiści ! I tu widzę że na tym portalu także się dwóch takich znalazło niestety 😐

Zarathos
    Participant

A wytłumacz mi, jak głupiemu, jakie to szkodliwe dysproporcje powodują bogaci? I nie mam tu na myśli bogatych na zasadzie Paris Hilton, tylko raczej pana Zenka z Psiej Wólki. Człowieka który w swojej Pipidówce otworzył masarnie, przez wiele lat prowadził ją sam. Potem za zarobione pieniądze (bo nikt mu ich przecież nie da, za bogaty) rozbudowywał i w końcu udało mu się stworzyć z niczego firmę. Taką, która jemu zapewnia wygodne życie (bynajmniej nie za darmo - bogaci przedsiębiorcy tylko na filmach leżą i nic nie robią), a innym pracę. Rozumiem, że taka osoba szkodzi społeczeństwu i trzeba ją ukarać zabierając mu jak najwięcej z tego co zarobił ciężką pracą?To tak, jakby menel dał ci po twarzy, zabrał co masz w portfelu rozdał kumplom (sobie też coś zostawił) i nazwał to nie rabunkiem, tylko społecznie usprawiedliwioną redystrybucją dóbr. Bo ty masz więcej, a oni nic więc jak Ci trochę zabiorą to nic się nie stanie.

Romek 63
    Participant

To tak, jakby menel dał ci po twarzy, zabrał co masz w portfelu rozdał kumplom (sobie też coś zostawił) i nazwał to nie rabunkiem, tylko społecznie usprawiedliwioną redystrybucją dóbr.

Po pierwsze podatki to w mojej propozycji gospodarczego rządu światowego kwestia drugorzędna i nie mam zamiaru tu toczyć o ich wysokość sporów. Jeśli ktoś uważa że to jest dobrze gdy jedni mają bardzo dużo a drudzy bardzo mało, to żadne argumenty i tak jego poglądów w tej kwestii nie zmienią. Podatki mają być takie jakie ustali parlament a jak się wam ten sposób ustalania podatków oraz demokracja w Polsce i Europie nie podoba to droga wolna – możecie się udać tam gdzie u władzy są dyktatorzy i gwarantują niskie podatki a parlament nie ma nic do gadania. Ja proponuję by podatki były ustalane przez parlament a nie okradanie bogatych metodą Janosika, więc proszę mi to nie pitolić głupot i nie wprowadzać innych w błąd ! Poza tym miałem na myśli wysokie podatki raczej dla osób w stylu Paris Hilton niż pana Zenka z Psiej Wólki który otworzył masarnię. I żeby nie było wątpliwości to uważam że obecny polski parlament zdominowany przez PO ustalił idealną wysokość podatków dla polskich obywateli. Oczywiście Skrypek się z tym nie zgodzi bo PO (tak wiem, wiem) to są komuniści i teiści 😆

W mojej propozycji podstawa to rząd światowy utworzony w celu likwidacji bezrobocia poprzez skrócenie czasu pracy, wprowadzenia sprawiedliwych zasad światowego handlu, zapobiegania kryzysom i likwidacji rajów podatkowych, a nie konieczność podniesienia podatków (pomimo że mi się ta opcja podoba)- i to tyle na ten temat.

Match
    Participant

Krótko mówiąc rząd światowy (albo błiżej nieokreślony parlament, który pojawił się w poprzednim poście) wprowadzi przymus pracy i jednocześnie obowiązek zatrudnienia przez pracodawcę - to co robi teraz jedna osoba będą robić trzy, za trzykrotnie mniejszą pensję.

I niech ktoś spróbuje pracować więcej, o nie - nie wolno.

Dołączona grafika

Skrypek
    Participant

To bardzo proste większość zarobi trochę mniej ale za to wszyscy będą mieli pracę. Podwyżkę będą mieli mieli Ci którzy do tej pory otrzymywali zasiłek a teraz będą mieli pracę.

Czyli pracowici zostaną ukarani, a nieroby zostaną wynagrodzeni.

Coś taki idotycznego mógł wymyśleć tylko ostatni komuch i złodziej.

A skoro tak bardzo Cię to boli że większość będzie miała nieco mniej

Każdego normalnego człowieka boli kradzież mienia, na które sobie zapracował.

to dlaczego nie zaproponujesz by czas pracy wydłużyć do 16 godzin dziennie?

Przedsiębiorcy często tyle pracują dobrowolnie. I stąd są bogatsi od nierobów. Bogactwo nie jest zbrodnią, jest wynikiem ciężkiej pracy.

Ty oczywiście będziesz miał pracę i zarobisz dwa razy tyle 🙄 Bo kto powiedział że ludzie mają pracować 8 godzin dziennie ? Przecież to nie jest jakieś boskie przykazanie a poza tym gdyby nawet było to była by to bzdura i ciemnota 😆 Dlaczego więc ludzie mają pracować po 8 godzin dziennie, a nie 16 albo 7 bo wtedy nie było by bezrobocia ❓

Wartość zarobionych pieniędzy nie zależy od ilości godzin przepierdzianych za biurkiem. Pieniądze muszą mieć pokrycie w wypracowanych towarach i usługach. Dlatego pieniędzy się nie drukuje i nie rozdaje, ograniczony człowieku ty.

Dlatego za komuny pensja przeciętnego Polaka warta była kilkanaście dolarów. Takie są skutki komunistycznego fetyszyzowania pracy, która dla zdrowych ludzi jest zwykłym towarem.

nawet jestem w stanie przyjąć do wiadomości argumenty tych którzy koniecznie chcą niskich podatków dla bogatych mimo tego że powodują szkodliwe społecznie dysproporcje.

Niskie podatki nie są przyczyną dysproporcji a ich podwyższanie nie jest lekiem na dysproporcje.

Jeśli ktoś uważa że to jest dobrze gdy jedni mają bardzo dużo a drudzy bardzo mało,

Dobrze jest wtedy, jak każdy ma tyle na ile sobie zapracował.

]Ja proponuję by podatki były ustalane przez parlament a nie okradanie bogatych metodą Janosika

Ten sam efekt. Taka sama patologia.

Pisałem ci już chyba: zrzeknij się swoich zarobionych pieniędzy na rzecz niepracującego sąsiada, odpieprz się od cudzych.

Oczywiście Skrypek się z tym nie zgodzi bo PO (tak wiem, wiem) to są komuniści i teiści 😆

A nie wierzą w bozię i nie są socjalistami? Przecież wszystko się zgadza. Ale nie zmieniajmy tematu.

W mojej propozycji podstawa to rząd światowy utworzony w celu likwidacji bezrobocia poprzez skrócenie czasu pracy,

Czyli wprowadzenie biedy poprzez zakaz zarabiania pieniędzy.

wprowadzenia sprawiedliwych zasad światowego handlu

Czyli rujnowanie uczciwej gospodarki i napędzanie czarnego rynku przez reglamentację towarów i regulację cen.

nie konieczność podniesienia podatków [/b] (pomimo że mi się ta opcja podoba)

Bo ci się błędnie wydaje, że to pozytywnie wpłynie na wartość twej renty.

No i nie kłam, że nie do tego dążysz, bo rąbanie pracowitych ludzi podatkami zajmuje koronne miejsce w twoim komunistycznym manifeście na blogach. Już nawet w sprawie własnych poglądów łżesz, tak nisko się stoczyłeś.

Krótko mówiąc rząd światowy (albo błiżej nieokreślony parlament, który pojawił się w poprzednim poście) wprowadzi przymus pracy i jednocześnie obowiązek zatrudnienia przez pracodawcę - to co robi teraz jedna osoba będą robić trzy, za trzykrotnie mniejszą pensję.

Jak to za trzykrotnie mniejszą? Za taką samą! Pani Halinka nie będzie przecież pierdzieć w stołek za marne grosze.

A skąd pracodawca weźmie na to pieniądze, skoro oprócz kosztów zwiększono mu jeszcze podatki? To proste: się dodrukuje.

Aha, no i fabryka będzie docelowo państwowa.

Romek 63
    Participant

1. Pisząc o parlamencie pisałem o polskim parlamencie i parlamentach innych państw.

Nie proponowałem powoływania światowego parlamentu – błędnie odczytałeś tekst.

2. Nie pisałem nic o przymusie pracy a jedynie o dostępności pracy dla każdego kto chce pracować.

3. Nie pisałem nic o obowiązku zatrudnienia przez pracodawcę – wyssałeś to z palca !

4. Nie pisałem nic o tym że to co robi teraz 1 osoba maja robić 3. Pisałem tylko o skróceniu tygodnia i dnia pracy o 10-15%

Jeśli z tego wyszło Ci to co powyżej to radzę Ci powtórzyć matematykę z zakresu klas 1-4 szkoły podstawowej 😉

Żeby trzeba było zatrudniać 3 osoby w miejsce 1 to bezrobocie musiałoby wynosić 200 % co jest logiczną

niemożliwością :-))

5. A w żadnym razie nie proponuję komukolwiek więcej pracować jeśli tylko chce. Jeśli komuś mało jeden etat z np. 35

godzinnym tygodniem pracy to proszę bardzo niech się zatrudni dodatkowo nawet na drugi i trzeci etat, albo na pół

czy ćwierć, ale nie w tej samej firmie tylko w innej. Bo już najwyższy czas skończyć z tym wymuszaniem przez

przedsiębiorców niby dobrowolnych nadgodzin - ale jak ich nie weźmiesz to możesz się pożegnać z pracą. Poza tym nie

widzę przeszkód żeby każdy kto chce otworzył prywatny interes i pracował w nim nawet 24 godziny na dobę jeśli ma

na to ochotę 😀

Czyli twoim zdaniem nie mają pracy tylko Ci co nie chcą pracować, a mniejsza płaca za mniej pracy to kara. Coś takiego mógł wymyślić tylko skrajny egoista. Gdy w latach 1929-1933 Wielki Kryzys ogarnął USA - 1/3 ludności pozostała bez pracy, panował głód i dochodziło z tego powodu do przypadków kanibalizmu to Twoim zdaniem ci ludzie nie pracowali bo im się nie chciało ! Czy Ty naprawdę w tę swoją idiotyczną teorię wierzysz czy Ci się po prostu podoba ❓

To był właśnie przykład gospodarki rynkowej ale tylko rynkowej gdzie praca była wyłącznie towarem, a nie społecznej gospodarki rynkowej jaką mamy teraz w Unii Europejskiej - a najpełniej zrealizowaną w Szwecji.

Każdego normalnego człowieka boli kradzież mienia, na które sobie zapracował.

Tak tyle tylko że skoro zostanie mu skrócony czas pracy o powiedzmy 10 % to znaczy że dodatkowa zapłata za te 10% już mu się nie należy więc nikt nie został okradziony. Potrafisz jeszcze liczyć procenty czy już zapomniałeś jak się to robi ?

Bogactwo nie jest zbrodnią, jest wynikiem ciężkiej pracy.

A gdzie ja niby pisałem że jest zbrodnią albo czymkolwiek złym ? Pisałem o złych skutkach nadmiernych dysproporcji majątkowych. Np. w Meksyku są największe dysproporcje majątkowe i największa przestępczość, oraz olbrzymie bezrobocie. I takim jak Ty skończonym egoistom niestety to się podoba 😐 Ale nie próbuj nam z Europy robić Meksyku ! :> Ja zdecydowanie wolę Szwecję z dużymi progresywnymi podatkami od osobistego dochodu, małym bezrobociem i krótszym wymiarem godzinowym pracy.

Pieniądze muszą mieć pokrycie w wypracowanych towarach i usługach. Dlatego pieniędzy się nie drukuje i nie rozdaje, ograniczony człowieku ty.

Już chyba piaty raz z rzędu powtarzasz to kłamstwo 😆 powinni cię za to zdjąć z tego forum ! ;>

Ile razy mam powtarzać że jestem kategorycznie przeciw dodrukowywaniu i rozdawaniu pieniędzy. Widać jasno że To Ty jesteś ograniczony i na dodatek notoryczny kłamca ! I to właśnie Ty popierasz rozdawanie pieniędzy w przez urzędy pracy i ośrodki pomocy społecznej - gdyby nie było bezrobocia to istnienie tych instytucji byłoby zbędne.

Takie są skutki komunistycznego fetyszyzowania pracy, która dla zdrowych ludzi jest zwykłym towarem.

Nie praca oprócz tego ze jest towarem to dla zdrowych ludzi jest źródłem utrzymania i potrzebą życiową. Wyłącznie towarem jest dla egoistów. Dlatego też w konstytucjach postępowych państw ( także Polski i Niemiec ) jest zapis o społecznej gospodarce rynkowej, a nie tylko rynkowej. Oczywiście Twoim zdaniem świadczy to o funkcjonującym komunizmie w tych państwach 😆

Dobrze jest wtedy, jak każdy ma tyle na ile sobie zapracował.

Tak zgadza się – dlatego też trzeba wszystkim ludziom umożliwić dostęp do zatrudnienia.

Ja proponuję by podatki były ustalane przez parlament a nie okradanie bogatych metodą Janosika

To trzeba było tak od razu pisać że uważasz iż demokracja parlamentarna to w kwestii podatków zwykła patologia. To teraz jest już jasne że jesteś zwolennikiem autorytarnej dyktatury a cała ta głoszona niechęć do komunizmu to tylko mydlenie oczu ! 😆

Tylko zastanów się z czego utrzymasz tę dyktaturę skoro każdy podatek to według ciebie okradanie tego który coś zarobił 😆

W mojej propozycji podstawa to rząd światowy utworzony w celu likwidacji bezrobocia poprzez skrócenie czasu pracy,

Czyli wprowadzenie biedy poprzez zakaz zarabiania pieniędzy.

Nie, wręcz odwrotnie - to wprowadzenie bogactwa przez umożliwienie pracy tym którzy jej do tej pory nie mają i nakaz wypłacania im za tę pracę pieniędzy.

I tak jak powyżej już pisałem w żadnym razie nie proponuję komukolwiek więcej pracować jeśli tylko chce. Jeśli komuś mało jeden etat z np. 35 godzinnym tygodniem pracy to proszę bardzo niech się zatrudni dodatkowo nawet na drugi i trzeci etat, albo na pół czy ćwierć, ale nie w tej samej firmie tylko w innej. Bo już najwyższy czas skończyć z tym wymuszaniem przez przedsiębiorców niby dobrowolnych nadgodzin - ale jak ich nie weźmiesz to możesz się pożegnać z pracą. Poza tym nie widzę przeszkód żeby każdy kto chce otworzył prywatny interes i pracował w nim nawet 24 godziny na dobę jeśli ma na to ochotę 😀

wprowadzenia sprawiedliwych zasad światowego handlu

Czyli rujnowanie uczciwej gospodarki i napędzanie czarnego rynku przez reglamentację towarów i regulację cen.

Reglamentacja towarów i regulacja cen to jak już pisałem wytwory Twojej chorej wyobraźni. Bo ja pisałem że to znaczy zniesienie wszelkich ceł i dotacji. Szczególnie w gospodarce rolnej bo tam są największe.

No i nie kłam, że nie do tego dążysz, bo rąbanie pracowitych ludzi podatkami zajmuje koronne miejsce w twoim komunistycznym manifeście na blogach. Już nawet w sprawie własnych poglądów łżesz, tak nisko się stoczyłeś.

Co Ty bredzisz przecież ja się cały czas do tego przyznaję że jestem za podniesieniem podatków po utworzeniu gospodarczego rządu światowego i nigdzie się tego nie wypierałem. Różnica w kwestii podatków miedzy mną a tobą jest taka że ja chcę ich podwyższenia a Ty pewnie zlikwidowałbyś je całkowicie. Ja chcę żeby podatki ustalał parlament i godzę się na takie jakie on ustali, a Tobie zasada ustalania podatków przez parlament nie podoba się i chcesz dyktatury która zmniejszy albo zlikwiduje podatki.

Jak to za trzykrotnie mniejszą? Za taką samą! Pani Halinka nie będzie przecież pierdzieć w stołek za marne grosze.

A skąd pracodawca weźmie na to pieniądze, skoro oprócz kosztów zwiększono mu jeszcze podatki? To proste: się dodrukuje. Aha, no i fabryka będzie docelowo państwowa.

Czy Ty potrafisz chociaż odróżnić podatek od indywidualnych dochodów i konsumpcji od podatku dla przedsiębiorstw czyli podatków od towarów i usług ? Po pierwsze nie postuluję zwiększania podatków od towarów i usług dla przedsiębiorstw, ale jedynie podatki od osobistych dochodów i konsumpcji, i to nie obecnie ale po utworzeniu światowego rządu gospodarczego. Podatki od towarów i usług można nawet zmniejszać i nie mam nic przeciw temu. A to te podatki tworzą koszty dla przedsiębiorcy, a nie te zapłacone od kupionej kolejnej willi dla siebie. Ile razy mam Ci to powtarzać byś zrozumiał.

Poza tym co za bzdury że niby rząd ma drukować pieniądze dla pracodawcy - to są tylko Twoje brednie 😆 Tak było w komunizmie, a teraz już komunizmu w cywilizowanych państwach nie ma i nie będzie 😆 obudź się bo już w XXI wieku żyjemy 😆 W gospodarce rynkowej dodrukowywać pieniędzy nie należy, a pracodawcy jeśli ich brakuje to musi zbankrutować albo obciąć płace. Ile razy mam Ci to powtarzać byś zrozumiał ?

Wyssałeś też z palca te zwiększone koszty dla pracodawcy bo skoro w sumie zapłaci pracownikom tyle samo, a jedynie zamiast 10 zatrudni 11 pracowników z płacą dla każdego o 10 % niższą. A docelowo państwowe fabryki to także z palca wyssałeś i jeszcze siejesz tu propagandę do kwadratu wmawiając innym że ja o tym pisałem 😆

Skrypek
    Participant

Pisząc o parlamencie pisałem o polskim parlamencie i parlamentach innych państw.

Nie proponowałem powoływania światowego parlamentu ? błędnie odczytałeś tekst.

Czyli parlement będzie krajowy a rząd światowy? A to ci dopiero.

A kto będzie powoływał ten rząd? Kto ustanowi prawo, wg którego ten rząd będzie działać?

W imię czego i jakim prawem miałby taki rząd powstać? I po co?

Nie pisałem nic o przymusie pracy a jedynie o dostępności pracy dla każdego kto chce pracować.

Możesz sobie za swoje pieniądze otworzyć zakład z niepotrzebnymi, bezproduktywnymi stanowiskami pracy.

Jeśli komuś mało jeden etat z np. 35

godzinnym tygodniem pracy to proszę bardzo niech się zatrudni dodatkowo [/b]nawet na drugi i trzeci etat, albo na pół

czy ćwierć, ale nie w tej samej firmie tylko w innej.

A w imię czego niby człowiek ma zapieprzać do dwóch firm zamiast jednej? Żeby zmusić przedsiębiorcę do zatrudnienia pana Ziutka spod monopolowego? A ty zdajesz sobie sprawę fantasto, ile wynoszą niewidoczne na pasku pana Ziutka koszty pracodawcy?

Bo już najwyższy czas skończyć z tym wymuszaniem przez przedsiębiorców niby dobrowolnych nadgodzin

Jasne, towarzyszu. Najwyższy czas zacząć wymuszać na przedsiębiorcach zatrudnianie zbędnych pracowników kosztem tych potrzebnych!

Czyli twoim zdaniem nie mają pracy tylko Ci co nie chcą pracować, a mniejsza płaca za mniej pracy to kara.

Jaka znowu kara? Wynagrodzenie proporcjonalne do wartości wykonanej pracy? To jest normalna kolej rzeczy.

Skończyły się czasy "czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy".

Pisałem o złych skutkach nadmiernych dysproporcji majątkowych.

A jakież są ich negatywne skutki, poza tym że do sejmu wchodzą tacy populiści jak ty?

Przecież bogaci ludzie nie nakradli tych pieniędzy tylko je zarobili. Nie śpią na tych swoich pieniądzach, tylko inwestują, zatrudniają innych ludzi i kupują towary i usługi przez innych produkowane. I robią to sprawniej niż socjalistyczne rządy, pozwalając się rozwijać klasie średniej i branżom usługowym. W przeciwieństwie do komuny, która wsadza wszystkich do fabryk na sztuczne stanowiska za psi grosz. Dziękujemy, już to przerabialiśmy.

Podoba ci się, jak niepotrzebne pociotki pierdzą w stołki za 2 tysiące miesięcznie w rozdmuchanych ZGNach przy Urzędzie Miasta? Bo wychodzą z roboty o 16:15 i biegną głosować na socjalistów? Nieważne, że gówno robią przez cały dzień za nasze pieniądze?

A ty w imię takiego modelu chcesz zabronić normalnie pracować ludziom po 8-10 godzin dziennie za 4 tys zł w wydajnych i produktywnych firmach u Kulczyka, Rywina lub innego Świtalskiego. By zamiast nich przymusowo zatrudnić dwa razy więcej ludzi za trzykrotnie mniejsze pensje.

Ja zdecydowanie wolę Szwecję z dużymi progresywnymi podatkami od osobistego dochodu, małym bezrobociem i krótszym wymiarem godzinowym pracy.

No to kochany masz dwa wyjścia:

- wyprowadź się do Szwecji

- zbuduj nam tyle elektrowni atomowych, złóż ropy i gazu żebyśmy nie musieli kupować energii od ruskich. Wtedy będzie nas stać na utrzymanie takich nierobów jak ty i spełnianie waszych socjalistycznych zachcianek. Obecnie nas na to nie stać, a pieniędze się nie rozmnożą w wyniku tworzenia fikcyjnych bezproduktywnych stanowisk pracy. Wręcz przeciwnie - stracą na wartości.

praca oprócz tego ze jest towarem to dla zdrowych ludzi jest źródłem utrzymania i potrzebą życiową.

A ty chcesz niewinnym pracowitym ludziom ukraść 10% żródeł utrzymania i 10% potrzeb życiowych.

W imię czego? Zadowolenia jakiegoś nieroba?

dlatego też trzeba wszystkim ludziom umożliwić dostęp do zatrudnienia.

Kiedy właśnie ty chcesz tę możliwość ograniczać, zabraniając ludziom dobrze zarabiać dzięki wydajnej pracy. I ograniczać możliwosć tworzenia wydajnych, konkurencyjnych firm, które dobrze wynagradzają pracowników.

W imię zaspokojenia potrzeb twojego elektoratu i pobratymców: nieuków i nierobów.

to wprowadzenie bogactwa przez umożliwienie pracy tym którzy jej do tej pory nie mają

kosztem pracującej klasy średniej, pozbawiwszy ją części dochodów i możliwości zaspokojenia jej potrzeb.

Kosztem przedsiębiorców i wydajności całego sektora prywatnego.

Bo wiadomo, że potrzeby proletariatu są ważniejsze niż potrzeby klasy średniej i wydajna gospodarka.

Nie może przecież być tak, że uczciwy pracownik odkłada stówę miesięcznie, by na wakacjach polecieć z dziećmi na last minute, prawda? Tę stówę należy rozdać ubogim, żeby mieli na pół chleba, pasztet i czteropak najtańszego piwa dziennie. Jakikolwiek biznes poza handlem artukułami spożywczo-przemysłowymi (z upaństowionych fabryk) niech upada w diabły - nowej zjednoczonej klasie robotniczo-chłopskiej i tak żadne takie grzeszne luksusy przecież nie przystoją.

i nakaz wypłacania im za tę pracę pieniędzy.

No skoro nakażemy zatrudnianie niepotrzebnych pracowników, to już pociąga za sobą nakaz wypłacania im pensji. Nie musisz ciągle przypominać, że chcesz rujnować gospodarkę sztucznymi komunistycznymi regulacjami. Pamiętamy doskonale.

Co Ty bredzisz przecież ja się cały czas do tego przyznaję że jestem za podniesieniem podatków po utworzeniu gospodarczego rządu światowego i nigdzie się tego nie wypierałem.

No i znowu ten rząd światowy, nie umocowany w żadnym prawie. Coż to ma być za twór? Jakiś opniotwórczy Think Tank? Złożony z rencistów, którzy w życiu nie widzieli zatrudniania pracownika od kuchni?

Różnica w kwestii podatków miedzy mną a tobą jest taka że ja chcę ich podwyższenia a Ty pewnie zlikwidowałbyś je całkowicie. Ja chcę żeby podatki ustalał parlament i godzę się na takie jakie on ustali, a Tobie zasada ustalania podatków przez parlament nie podoba się i chcesz dyktatury która zmniejszy albo zlikwiduje podatki.

Ładu i składu nie ma to twoje pieprzenie. Przecież podatki od zawsze parlament ustala i nikt tego nie neguje, a ty się kłócisz z jakimiś własnymi projekcjami.

Sęk w tym, że ty pragniesz podwyszenia podatków, twierdząc że to gospodarkę napędza i poziom życia obywateli podnosi. A takich durnot to już nawet KC PZPR nie opowiadał.

Czy Ty potrafisz chociaż odróżnić podatek od indywidualnych dochodów i konsumpcji od podatku dla przedsiębiorstw czyli podatków od towarów i usług ?

A ty masz jakiekolwiek pojęcie o prowadzeniu biznesu i zatrudnianiu ludzi?

W gospodarce rynkowej dodrukowywać pieniędzy nie należy, a pracodawcy jeśli ich brakuje to musi zbankrutować albo obciąć płace.

Od tygodnia ci to przecież tłumaczymy.

Wyssałeś też z palca te zwiększone koszty dla pracodawcy bo skoro w sumie zapłaci pracownikom tyle samo, a jedynie zamiast 10 zatrudni 11 pracowników z płacą dla każdego o 10 % niższą.

No nie masz. Nie masz bladego pojęcia o tym ile wynoszą koszty pracodawcy. Wynikające głównie z socjalistycznego kodeksu pracy swoją drogą. Ani o kosztach utworzenia i utrzymania samego stanowiska pracy i narzędzi. Ani o rekrutacji, organizacji, delegowaniu pracy... O niczym. Jak przedszkolak opowiadający w radio o sprawach ze świata dorosłych.

Skierowałbym cię do twojej kadrowej lub księgowej na konsultacje, ale jako lewy rencista nawet nie masz dokąd się udać po wiedzę. Pozostaje ci tylko klepać te swoje biedne teorie o Rządzie Światowym.

Może ty zostań pisarzem fantasy alboco?

Match
    Participant

1. Pisząc o parlamencie pisałem o polskim parlamencie i parlamentach innych państw.

Nie proponowałem powoływania światowego parlamentu – błędnie odczytałeś tekst.

2. Nie pisałem nic o przymusie pracy a jedynie o dostępności pracy dla każdego kto chce pracować.

3. Nie pisałem nic o obowiązku zatrudnienia przez pracodawcę – wyssałeś to z palca !

4. Nie pisałem nic o tym że to co robi teraz 1 osoba maja robić 3. Pisałem tylko o skróceniu tygodnia i dnia pracy o 10-15%

Jeśli z tego wyszło Ci to co powyżej to radzę Ci powtórzyć matematykę z zakresu klas 1-4 szkoły podstawowej 😉

Żeby trzeba było zatrudniać 3 osoby w miejsce 1 to bezrobocie musiałoby wynosić 200 % co jest logiczną

niemożliwością :-))

5. A w żadnym razie nie proponuję komukolwiek więcej pracować jeśli tylko chce. Jeśli komuś mało jeden etat z np. 35

godzinnym tygodniem pracy to proszę bardzo niech się zatrudni dodatkowo nawet na drugi i trzeci etat, albo na pół

czy ćwierć, ale nie w tej samej firmie tylko w innej. Bo już najwyższy czas skończyć z tym wymuszaniem przez

przedsiębiorców niby dobrowolnych nadgodzin - ale jak ich nie weźmiesz to możesz się pożegnać z pracą. Poza tym nie

widzę przeszkód żeby każdy kto chce otworzył prywatny interes i pracował w nim nawet 24 godziny na dobę jeśli ma

na to ochotę 😀

1. Czyli narodowe parlamenty powołają światowy rząd zachowując swoje kompetencje ustawodawcze w ramach państw narodowych? Mega.

2. i 3. są ściśle powiązane - skoro każdy będzie miał zapewnioną pracę to ktoś go musi zatrudnić tak? Wrócimy do niewydolnych państwowych molochów z PRL.

4. Ok, nie 3 a 1,121 osoby ( w przypadku Polski) - tak czy inaczej wydajność pracy spada przy rosnących kosztach zatrudnienia, które jak rozumiem pokryje państwo z podatków osób które pracę znalazły sobie same?

5. Ale w imię czego ma ganiać z roboty do roboty, skoro może to samo robić w jednym miejscu? Poza tym mamy coraz częściej do czynienia z zadaniowym trybem pracy - nie siedzisz od 8.00 do 16.00 jak bibliotekarka, tylko dostajesz np. miesiąc na zrobienie konkretnej rzeczy i czy ją sobie zrobisz w miesiąc przez 8 godzin, czy w 3 tygodnie po 12 - Twoja wola.

Romek 63
    Participant

Czyli parlement będzie krajowy a rząd światowy? A to ci dopiero.A kto będzie powoływał ten rząd? Kto ustanowi prawo, wg którego ten rząd będzie działać?

W imię czego i jakim prawem miałby taki rząd powstać? I po co?

Parlamenty krajowe tak jak są obecnie tak i pozostaną. Jedyna zmiana będzie taka że będą głosować nad akceptacją lub brakiem akceptacji projektów które gospodarczy rząd światowy im przedłoży. Na przykład podejmą decyzję jakie minimalne podatki na całym świecie będą obowiązywać. Każde z państw będzie mogło je dowolnie podnosić ale nie obniżać poniżej ustalonego minimum. Podobnie powinien zostać ustalony maksymalny wymiar czasu pracy obowiązujący we wszystkich państwach. Państwa będą mogły go wedle uznania jeszcze bardziej skracać ale nie wydłużać. W innych sprawach jak regulacje działalności banków i zapobieganiu kryzysom, regulacje dotyczące ochrony środowiska i innych ustalenia powinny być wprowadzane na podobnej zasadzie. Wiem że demokracja parlamentarna Ci się nie podoba ale na szczęście na świecie jest popularna i Ty nie masz na to wpływu :-)) A to jest Twój stosunek do decyzji parlamentu któremu teraz zaprzeczasz :

Ja proponuję by podatki były ustalane przez parlament a nie okradanie bogatych metodą Janosika

A w kolejnym poście piszesz tak :-))

Przecież podatki od zawsze parlament ustala i nikt tego nie neguje, a ty się kłócisz z jakimiś własnymi projekcjami.

No i widać jak manipulujesz i kłamiesz :-))

A co do powoływania tego rządu to powinie on przyjąć takie zasady jak obecnie grupa G-20 czyli będą go tworzyć premierzy lub prezydenci państw członkowskich G-20 plus przedstawiciele Unii Europejskiej, Unii Narodów Południowoamerykańskich, Unii Afrykańskiej i w przyszłości Unii Pacyfiku która ma powstać około roku 2020 na bazie Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). Poniżej link do mapki dla zobrazowania tych unii kontynentalnych:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_kontynentalna

Co do ustanawiania prawa na zasadzie którego ten rząd będzie działał to ustalą je parlamenty państw G-20 i przedstawiciele unii kontynentalnych.

A powstać ma ten rząd w takich celach jakie podałem w swoim blogu. Czyli dla ustanowienia zasad sprawiedliwego światowego handlu, dla utworzenia kontroli nad działalnościami wielkich banków i korporacji przemysłowych, dla zapobiegania światowym kryzysom gospodarczym i wojnom, dla koordynacji spraw dotyczących ochrony środowiska, ustalenia ram podatkowych, likwidacji rajów podatkowych, ustalenia ram polityki społecznej czyli głównie czasu pracy i minimalnej płacy, zniesienia barier celnych i dotacji.

A w imię czego niby człowiek ma zapieprzać do dwóch firm zamiast jednej? Żeby zmusić przedsiębiorcę do zatrudnienia pana Ziutka spod monopolowego?

Właśnie w imię tego żeby pan Ziętek i jemu podobni znaleźli pracę i nie musieli pić z rozpaczy alkoholu pod monopolowym. Dla likwidacji bezrobocia właśnie, co niestety żadnemu skrajnie liberalnemu rządowi nigdy się nie udało. Jedynie Japonia ze swoją prospołeczną polityką pełnego zatrudnienia prawie zlikwidowała u siebie bezrobocie.

A ty zdajesz sobie sprawę fantasto, ile wynoszą niewidoczne na pasku pana Ziutka koszty pracodawcy?

Tak zdaję sobie sprawę dlatego też na początku pełnego zatrudnienia płace będą musiały być nieco obniżone to jest 10-15 % ale wkrótce wrócą do poprzedniego poziomu gdyż będzie można obniżyć podatki dla przedsiębiorstw gdyż utrzymywanie urzędów pracy i ośrodków pomocy społecznej stanie się praktycznie zbędne.

Jasne, towarzyszu. Najwyższy czas zacząć wymuszać na przedsiębiorcach zatrudnianie zbędnych pracowników kosztem tych potrzebnych!

Strasznie jeszcze męczy Cię towarzyszu to komunistyczne myślenie. To w komunizmie rząd zmuszał do zatrudniania zbędnych pracowników ale w przypadku skrócenia ustawowego czasu pracy nikt nie będzie nakazami zmuszał do zatrudniania. Po prostu jeśli po skróceniu czasu pracy pracodawcy zacznie brakować rąk do pracy to będzie mógł zatrudnić kolejnego pracownika ale nikt mu tego nie będzie nakazywał 😆 A Ty się naczytałeś towarzysza Lenina i ciągle pitolisz o zmuszaniu do czegoś tam pracodawców 😆

Czyli twoim zdaniem nie mają pracy tylko Ci co nie chcą pracować, a mniejsza płaca za mniej pracy to kara.

Jaka znowu kara? Wynagrodzenie proporcjonalne do wartości wykonanej pracy? To jest normalna kolej rzeczy.

No widzisz już nie pamiętasz co sam pisałeś wcześniej i całkiem się pogubiłeś w swoich twierdzeniach 😆 Tak więc Ci przypomnę:

Coś taki idotycznego mógł wymyśleć tylko ostatni komuch i złodziej.

Skończyły się czasy "czy się stoi czy się leży, dwa tysiące się należy".

Oczywiście że tak dlatego też pracodawca ma prawo wyrzucić z pracy każdego pracownika jeśli tylko uważa że nie wywiązuje się on ze swoich obowiązków. Nie wiem tylko po co tu wspominasz o sprawach oczywistych 😆 Czyżbyś znowu chciał kłamliwie sugerować że ja twierdziłem coś przeciwnego ?

A jakież są ich negatywne skutki, poza tym że do sejmu wchodzą tacy populiści jak ty?

Właśnie takie jakie najsilniej objawiają się teraz w Meksyku. Poczytaj sobie na ten temat co się tam dzieje to będziesz wiedział.

Przecież bogaci ludzie nie nakradli tych pieniędzy tylko je zarobili. Nie śpią na tych swoich pieniądzach, tylko inwestują, zatrudniają innych ludzi i kupują towary i usługi przez innych produkowane. I robią to sprawniej niż socjalistyczne rządy, pozwalając się rozwijać klasie średniej i branżom usługowym.

Z tego co wiem wszelkie pieniądze przeznaczone na inwestycje nie podlegają opodatkowaniu (albo można je odpisać od podatku ) więc wzrost podatków od indywidualnych dochodów i własnej konsumpcji tym inwestycjom nie zaszkodzi. Ty uważasz że podatki od indywidualnych dochodów i konsumpcji to kradzież prywatnego mienia, a ja tak jak większość ludzi że to nie kradzież tylko jedna z podstawowych zasad funkcjonowania państwa. Powtarzam kolejny raz że podatki mają być takie jakie ustali parlament. Ja mogę sobie uważać co chcę ale to parlament decyduje. Tak więc pretensje kieruj do parlamentu, a moje poglądy to moja prywatna sprawa. No chyba że wyznajesz zasady państwa totalitarnego i chcesz określać ludziom jakie mają mieć poglądy a jakie są zakazane. Naczytałeś się pewnie Marksa który winił przedsiębiorców za wyzysk robotników i teraz myślisz że ja tak uważam. Tymczasem to nie przedsiębiorcy są temu winni że jedni muszą pracować po 10-12 godzin chociaż tego nie chcą a inni chcą pracować ale pracy znaleźć nie mogą. Winne jest złe prawo które jednych do nadmiernej pracy zmusza, a drugim pracę odbiera. Przedsiębiorca ma prawo zatrudniać i na 16 godzin skoro prawo mu na to pozwala i nawet musi tak robić bo konkurencja go do tego zmusza. Ale to prawo właśnie powinno tego zabraniać.

A Socjalistyczne rządy to właśnie zbudowały dobrobyt w Szwecji i rozwinęły tam klasę średnią. Co oczywiście nie znaczy że każde socjalistyczne rządy są dobre a liberalne złe. Bo o tym świadczy konkretny program gospodarczy danej partii, a nie to czy jest ona bardziej socjalistyczna czy bardziej liberalna. Dlatego też głosują na PO a nie na SLD bo PO ma lepszy program gospodarczy 🙄 przynajmniej obecnie.

Podoba ci się, jak niepotrzebne pociotki pierdzą w stołki za 2 tysiące miesięcznie w rozdmuchanych ZGNach przy Urzędzie Miasta? Bo wychodzą z roboty o 16:15 i biegną głosować na socjalistów? Nieważne, że gówno robią przez cały dzień za nasze pieniądze?

To Urząd Miasta decyduje czy mają istnieć ZGN-y czy nie. Dla mnie może ich nie być jeśli rzeczywiście są niepotrzebne. Nie pisałem tu nic co ZGN-ach.

A ty w imię takiego modelu chcesz zabronić normalnie pracować ludziom po 8-10 godzin dziennie za 4 tys zł w wydajnych i produktywnych firmach u Kulczyka, Rywina lub innego Świtalskiego. By zamiast nich przymusowo zatrudnić dwa razy więcej ludzi za trzykrotnie mniejsze pensje.

Nikomu nie zabraniam pracować w produktywnych firmach i za 4 tys. Złotych 😆 Jedynie postuluję skrócenia dnia pracy do 7 godzin a tę 8 godzinę potraktować jako opcję godziny nadliczbowej. Skrócenie dnia pracy z 8 godzin do 7 to skrócenie o 12,5 % a skrócenie z 10 godzin do 8 to skrócenie o 20%. Tak więc pracodawca musiałby zatrudnić albo o 12,5 % albo o 20% więcej pracowników i obniżyć im pensje o te 12,5 lub o 20%. Nawet po obniżeniu pensji o 20 % to z 4 tysięcy zostaje 3200 zł. czyli tyle ile wielu by chciało tyle zarabiać obecnie. A obniżka byłaby tylko czasowa bo później można by obniżyć podatki od działalności przedsiębiorstw ze względu na oszczędności budżetowe (likwidacja urzędów pracy i ośrodków pomocy). A Ty zanim zaczniesz mi zarzucać coś takiego -

Nie masz bladego pojęcia o tym ile wynoszą koszty pracodawcy.

to najpierw powtórz sobie matematykę z zakresu szkoły podstawowej klas 1-4 😀 Bo aby była konieczność zatrudniania 3 razy więcej ludzi w gospodarce to bezrobocie musiałoby sięgać 200% co jest logiczną niemożliwością 😀 Skoro np. w polskiej gospodarce bezrobocie wynosi około 12 % to znaczy że można maksymalnie zatrudnić o 12% więcej osób – to chyba jasne. No chyba że ty miałeś na myśli bezrobotnych z innych państw świata to wtedy rzeczywiście teoretycznie można by tyle zatrudnić skracając czas pracy o 2/3 ale ja takich pomysłów nie głosiłem więc nie wmawiaj mi i tego :-))

Wtedy będzie nas stać na utrzymanie takich nierobów jak ty i spełnianie waszych socjalistycznych zachcianek.

Co prawda za nieroba się nie uważam choć pracuję w pomocy społecznej ale przecież to właśnie ja proponuję likwidację ośrodków pomocy społecznej, a ty swoją polityką generującą bezrobocie (praca powyżej 8 godzin dziennie) wymuszasz ich ciągłe funkcjonowanie 🙁

Właśnie przez takich jak Ty socjal w UE musi być taki duży !

Obecnie nas na to nie stać, a pieniędze się nie rozmnożą w wyniku tworzenia fikcyjnych bezproduktywnych stanowisk pracy. Wręcz przeciwnie - stracą na wartości.

Przecież już pisałem że nikt nie będzie zmuszał przedsiębiorców do zatrudniania dodatkowych osób. To tylko w komunie tak było a Ty ciągle myślisz jak homosovietikus :-))

To przedsiębiorca będzie decydował czy mu się opłaca zatrudnić dodatkowe osoby czy nie. Twierdzisz że przedsiębiorcy będą tworzyć fikcyjne stanowiska pracy ?? Naprawdę ich umysły nie są tak skomunizowane jak Twój żeby wpaść na taki pomysł 😆

cytat Skrypek "A ty chcesz niewinnym pracowitym ludziom ukraść 10% żródeł utrzymania i 10% potrzeb życiowych. W imię czego? Zadowolenia jakiegoś nieroba?" Mam wiadomość z dzisiejszego wydania wiadomości TV. W Polsce jest 2 mln. bezrobotnych i 30 tys ofert pracy, czyli mamy prawie 2 mln zbędnych podludzi którzy nie chcą pracować według Twojego mniemania. Chyba rozumiem już Twoje intencje :huh: bezrobotni to twoim zdaniem klasa podludzi których należy wysłać ich do komór gazowych i wtedy problem się rozwiąże.

dlatego też trzeba wszystkim ludziom umożliwić dostęp do zatrudnienia.

Kiedy właśnie ty chcesz tę możliwość ograniczać, zabraniając ludziom dobrze zarabiać dzięki wydajnej pracy. I ograniczać możliwosć tworzenia wydajnych, konkurencyjnych firm, które dobrze wynagradzają pracowników.

Wydajność poprzez pracę przez 16 godzin dziennie i więcej to preferują w Chinach. W UE, USA i Japonii i Korei robi się to poprzez automatyzację produkcji i produkcję na masową skalę co obniża koszty jednostkowe. Dzięki wysokiej wydajności niemieccy robotnicy zakładów motoryzacyjnych bardzo dobrze zarabiają pomimo tego że w okresie mniejszego popytu nie są zwalniani z pracy ale idą na bezpłatne urlopy czyli faktycznie skraca im się czas pracy i obniża pobory by uniknąć bezrobocia. W Chinach natomiast wydłuża się czas pracy do 16 godzin i płaci głodowe pensje ! i taką produkcję Ty chciałbyś widzieć w Polsce i w Unii Europejskiej. No to zobaczymy kto poprze Twój program 😆

cytat Skrypek "Sęk w tym, że ty pragniesz podwyszenia podatków, twierdząc że to gospodarkę napędza i poziom życia obywateli podnosi." Zapomniałeś tylko dodać że ja proponuję podnieść podatki dopiero wtedy gdy powstanie gospodarczy rząd światowy a nie obecnie. Pisałem przecież że obecnie w Polsce podatki są na całkowicie właściwym poziomie i nie należy ich podnosić. Tak więc znowu kolejne Twoje kłamstewko przez niedomówienie :-))

W gospodarce rynkowej dodrukowywać pieniędzy nie należy, a pracodawcy jeśli ich brakuje to musi zbankrutować albo obciąć płace.

Od tygodnia ci to przecież tłumaczymy

Ty zakłamańcu jeden skończony 😆 pokaż w którym miejscu nawoływałem do drukowania pieniędzy ? Nie pokażesz bo nigdzie do tego nie nawoływałem !

cytat Skypek "Pozostaje ci tylko klepać te swoje biedne teorie o Rządzie Światowym.

Może ty zostań pisarzem fantasy alboco?"

Gdyby to były biedne teorie nadające się tylko do literatury fantasy to Ty byś tych moich teorii tak gorliwie nie zwalczał bo po co… Skoro głupoty opowiadam to i tak nikt, a przynajmniej większość ludzi mi nie uwierzy. Jednak skoro tak gorliwie je zwalczasz to znaczy że podejrzewasz że mogę mieć rację 🙂 Boisz się że Tobie ludzie nie przyznają racji i dobrze to przeczuwasz 🙄 Trzęsiesz się więc ze strachu przed rządem światowym, pełnym zatrudnieniem i podwyżką podatków. Myślę że spać nie możesz spokojnie z tego powodu, a ja tymczasem jestem pewny że mam rację i śpię spokojnie czekając na te nadchodzące zmiany 🙄

Match
    Participant

Uciekam z tego wątku, bzdur o wzroście pensji i zatrudnienia wobec przymusowego obniżenia czasu pracy zwyczajnie nie da się czytać, nawet w porónaniu z wcześniejszymi.Pozostaje mi tylko pochylić się nad nimi w milczeniu. Nigdy nie zrozumiem jak lewactwo może, rozdawać ciężko zarobione pieniądze ludzi jakimś nierobom w imię rzekomej sprawiedliwości.Przy okazji, termin "lewactwo" wymyślił towarzysz Lenin, miało pierwotnie całkiem ciekawe znaczenie, zbliżone do "pożyteczny idiota".Także, do niezobaczenia.

Romek 63
    Participant

2. i 3. są ściśle powiązane - skoro każdy będzie miał zapewnioną pracę to ktoś go musi zatrudnić tak? Wrócimy do niewydolnych państwowych molochów z PRL.

NIE gdyż w PRL przedsiębiorca był zmuszany do zatrudniania pracowników a ja żadnego przymusu nie proponuję a tylko skrócenie ustawowego czasu pracy. Jeśli po tym przedsiębiorca będzie potrzebował więcej rak do pracy to zatrudni kolejnych pracowników a jeśli nie będzie potrzebował to nie zatrudni - jego wolna wola.

4. Ok, nie 3 a 1,121 osoby ( w przypadku Polski) - tak czy inaczej wydajność pracy spada przy rosnących kosztach zatrudnienia, które jak rozumiem pokryje państwo z podatków osób które pracę znalazły sobie same?

NIE bo koszty zatrudnienia nie wzrosną gdyż przedsiębiorca obniży place wszystkim pracownikom. A ponadto od kiedy to w gospodarce rynkowej państwo pokrywa koszty prywatnym przedsiębiorcom ? 😆

5. Ale w imię czego ma ganiać z roboty do roboty, skoro może to samo robić w jednym miejscu?

Bo dzięki temu pracę dostaną Ci którzy teraz są bezrobotni gdyż każdy pracodawca woli zatrudnić pracownika w pełni dyspozycyjnego niż takiego który już pracuje na jednym etacie 🙄

Skrypek
    Participant

Ja też już wymiękam, bo nie mam zdrowia do takiej pracy u podstaw. Żeby staremu koniowi tlumaczyć jak świat działa jak pięciolatkowi normalnie. Który jeszcze WOSu w szkole nie miał i nie wie co to parlament i rząd. Któremu sie wydaje, ze zatrudnienie niepotrzebnego pracownika kosztuje tylko tyle co jego wypłata. Któremu się wydaje, że przy jednej maszynie można posadzić dwóch pracowników zamiast jednego i będzie ona działać dwa razy szybciej. Który najwyraźniej firmy jakiejkolwiek w życiu na oczy nie widział a mędrkuje.

Już lepiej sobie posłuchać prawdziwych dzieci: http://www.youtube.com/results?search_quer...dz%C4%85+lepiej - to przynajmniej jest urocze, niewinne i śmieszne. Bo jak pięćdziesięciolatek bajdurzy jak przedszkolak, to jest po prostu zatrważające.

Zarathos
    Participant

A ja sobie wlazłem na stronę Romka. Korzyści ze światowego rządu: możliwość wprowadzenia minimalnego dochodu gwarantowanego.

Czy się stoi, czy się leży...

A już w ogóle genialne jest to:

Możliwość wyraźnego podwyższenia płac we wszystkich państwach w wyniku spłaszczenia struktury dochodów (wysoko progresywne opodatkowanie) i mniejszych możliwości zatajania dochodów.

Janosik. Dosłownie Janosik. Zabrać bogatym i rozdać biednym. Lenin patrzy i płacze z zachwytu. Czego proletariusze nie dokonali szablą i bagnetem stado Romusiów dokona demokracją. Rację miał wódz, że wystarczy poczekać wystarczająco długo i każda demokracja zmieni się w komunizm.

Idę spać. I mam nadzieję, że mi się rząd światowy nie przyśni. W każdym razie nie ten w wersji Romusiowej.

Romek 63
    Participant

Korzyści ze światowego rządu: możliwość wprowadzenia minimalnego dochodu gwarantowanego.

Czy się stoi, czy się leży...

Teraz w państwach cywilizowanych też taki dochód jest gwarantowany poprzez zasiłki z pomocy społecznej (to nic nowego). Jednak w krajach niedemokratycznych pozwala się ludziom umierać z głodu. I Ty jak widać także tego u nas pragniesz.

A już w ogóle genialne jest to:

Możliwość wyraźnego podwyższenia płac we wszystkich państwach w wyniku spłaszczenia struktury dochodów (wysoko progresywne opodatkowanie) i mniejszych możliwości zatajania dochodów.

Całkowicie Cię rozumiem w tej sprawie. Gdybym ja zatajał swoje dochody to też byłbym przeciw 😆

Któremu sie wydaje, ze zatrudnienie niepotrzebnego pracownika kosztuje tylko tyle co jego wypłata.

Tyle że to zatrudnianie niepotrzebnych pracowników to sam sobie wymyśliłeś 😆 Ile razy ma pisać że nikt nie będzie zmuszał pracodawców do zatrudniania niepotrzebnych pracowników ! A to że są pewne dodatkowe koszty stworzenia i utrzymania miejsca pracy to nie jest wystarczający powód by nie skracać czasu pracy jeśli to likwiduje bezrobocie. Bo to praca powinna być dla ludzi a nie ludzie dla pracy - o czym nie wiesz albo zapominasz. Dla takich jak Wy zawsze pieniądze są ważniejsze niż ludzie i to nas różni. A z drugiej strony gdyby tak w Polsce wydłużyć czas pracy do 12 lub 16 godzin dziennie to pomyśl ilu byśmy się wtedy pozbyli niepotrzebnych pracowników ! To genialna koncepcja - nieprawdaż ! 😆

Któremu się wydaje, że przy jednej maszynie można posadzić dwóch pracowników zamiast jednego i będzie ona działać dwa razy szybciej.

Pokaż gdzie to wyczytałeś - kłamco 😆

Bo jak pięćdziesięciolatek bajdurzy jak przedszkolak, to jest po prostu zatrważające.

Podejrzanie bardzo Ci to bajdurzenie przeszkadza 😀 No to poczekajmy parę lat i zobaczymy kto bajdurzył a kto nie 🙄

Gdyby ktoś przed II Wojną Światową opowiadał o Unii Europejskiej też prawie wszyscy powiedzieliby że bajdurzy 🙄

Rację miał wódz, że wystarczy poczekać wystarczająco długo i każda demokracja zmieni się w komunizm.

Od początku podejrzewałem że jesteś zwolennikiem innych form sprawowania władzy niż demokracja 😀

Czego proletariusze nie dokonali szablą i bagnetem stado Romusiów dokona demokracją.

Dziękuję że doceniasz nasze możliwości i siłę argumentów. Niestety Skrypek jeszcze nie docenia 😀

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 264 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram