Forum Trek.pl Newsy Star Trek Nowy biuletyn ze świata ST

Nowy biuletyn ze świata ST

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #4191

    Oto kolejna garść wiadomości ze świata Star Trek - video o życiu Majel Barrett-Roddenberry, 'Caprica' i najnowszy, wspólny projekt Chrisa Pine'a i Williama Shatnera.

    [more]

    • SyFy Portal zamieścił wideo podsumowujące życie i późniejsze dokonania Majel Barrett-Roddenberry. Wideo pokazuje zdjęcia z dzieciństwa pani Barrett-Roddenberry poprzez jej młodość i dorosłe życie. W skład wideo weszły migawki z telewizyjnych programów i filmów, od reklamy Ajaxa do ról w Star Trek i kilku innych telewizyjnych programach oraz pracy przy ścieżce dźwiękowej Family Guy i Earth: Final Conflict.
    • TrekWeb informuje, że Chris Pine i William Shatner wystąpią Quantum Quest, animowanym filmie 3-D, kręconym we współpracy z NASA. Quantum Quest zabierze nas w podróż po innych planetach i księżycach systemu słonecznego. Będziemy śledzić przygody fotonu mieszkającego w słońcu (Pine), który został schwytany przez dwie walczące ze sobą istoty, z których jedna będzie miała głos Shatnera.
    • Znany z Hidden Frontier Rob Caves opowiedział o obecnym projekcie Frontier Guard, realizowanym przez Entertainment News International. Frontier Guard "pojawił się jako produkcja z lat 50-tych przeniesiona do naszych czasów," wyjaśnił Caves "Przekształciła się w złożoną fabułę z kilkoma wspaniałymi postaciami i historię, która bardzo mi się podoba. To wspominanie Treka na różne sposoby, ale też bardzo odmienne od innych. Odkryłem, że bardzo pociąga mnie pomysł zrobienia czegoś czystego, nowego wszechświata i szansy zapisania mego nazwiska w innym niż dotąd kontekście." Zdjęcia mają się zacząć w tym roku, a kolejne trailery będą dodawane do fanfilmów na HiddenFrontier.com.
    • Reżyser 'Battlestar Galactica Ronald D. Moore opowiedział o swym najnowszym serialu Caprica, jak donosi Trekweb. Zdjęcia do serialu Caprica, spin-offu Battlestar Galactica, zaczną się w kwietniu. "Zbieramy teraz scenarzystów i ekipę" wyjaśnił Moore. "A potem to już tylko czekać i być gotowym na wszystko. Zaczniemy prawdopodobnie w lutym, a może nawet pod koniec tego miesiąca, zalezy jak szybko uda się wszystkich zebrać. Mamy plan gry, pomysł i nawet kierunek działania."

      Pytany, czego nauczył się z pracy przy Star Trek, Moore odpowiedział "Nie każcie mi powtarzać tej formuły. Oba te projekty [Star Trek: Voyager i Star Trek: Enterprise] były zbyt podobne do 'Next Generation' i Oryginalnej Serii, bym móc pokazać mnie i moją pracę. Myślę, że Deep Space [Nine] pokazuje, jak należy kręcić spin-off serii, w którym na starych fundamentach robisz coś prawdziwie nowego. To inny format. Inne odczucia. Deep Space Nine było serią kontynuacyjną, a The Next Generation tworzyły zamknięte odcinki. Mam tu na myśli, że to po prostu całkiem inna para kaloszy. Czułem, że o wiele bardziej satysfakcjonuje mnie to od strony twórczej niż zrobienie po prostu spin-offu, który byłby niczym inna wersja macierzystego statku. I to właśnie tłumaczy proces, w jakim powstanie Caprica".

    Źródło: TrekToday[/more]

Viewing 1 post (of 1 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram