Forum Rozmowy (nie)kontrolowane Nauka Nowinki paleontologiczne, archeologiczne i historyczne

Nowinki paleontologiczne, archeologiczne i historyczne

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 207 total)
  • Author
    Posts
  • Eviva
    Participant
    #82357

    hmm, Gal, a oglądałaś może reportaże z Jerozolimy, rozpacz zwykłych ludzi jak ja i Ty, których bliscy zginęli na bazarze, w autobusie czy gdziekolwiek, bo jakiś Palestyńczyk w imię Allacha wysadził siebie i czterdzieści Bogu ducha winnych osób dookoła? Anioły by nie wytrzymały, a Żydom do aniołów daleko. Ten kij ma dwa końce i trudno orzec, który gorszy - ale jakoś nie słyszałam o Żydzie, który by się wysadził w zatłoczonym meczecie...

    Match
    Participant
    #82359

    1.

    A jak oni przyruwnują cię do śmiecia to im nic nie jest bo jak zaczniesz się bronić to kim zostajesz?

    Znasz jakiegoś Żyda, że masz tak wyrobioną opinię?

    2. Nie wiem, czy sytuację, w której:

    Jest paru silnych i cała reszta słucha by im nie podpaść.

    Można nazwać dogadywaniem się.

    3. Antysemityzm istnieje, wystarczy popatrzeć na napisy i malunki na murach.

    Antypolonizm zapewne też, ale czy to cokolwiek zmienia?

    Galactica
    Participant
    #82360

    Evica widziałem i to sporo. Tylko jak myślisz z jakiego powodu ci Palestyńczycy tak robią? W imię Allaha to sami idioci się wysadzają. Ale postaw się na miejscu człowieka który pracował na coś całe życie i to stracił. Albo mam inny przykład. Pewien Arab z Palestyny mieszka w pewnym mieście gdzie ma dom w dobrej dzielnicy tzn dla niego była to dobra dzielnica. Wystarczy ż wyjechaliby wszyscy z domu na 1h i nie miałby po co wracać. A żeby do niego dotrzeć musi pokonać 3 posterunki gdzie jest dokładnie sprawdzany. A czasem jest tak że poprostu atakują jegi i jego rodzine. Także jego sąsiadów Arabów. Kiedyś ta dzielnica była cała palestyńska a teraz jest prawie cała (póki co prawie) Żydowska. A tacy spokojni czemu są winni? Match to raczej narzucanie własnej woli innym.A jak sam słusznie zauważyłeś antysemityzm istnieje. Tylko porównaj sobie reakcje na zachowanie kogokolwiek do Żydów za najmniejszą drobnostke a na reakcje na stwierdzrenia typu "polski obóz koncentracyjny" czy "Polacy mordowali Żydów podczas 2 wojny tak jak Niemcy albo bardziej".

    Galactica
    Participant
    #82697
    Romek 63
    Participant
    #82748

    Egipt rozpoczął budowę ogromnej stalowej bariery wzdłuż granicy ze Strefą Gazy !

    http://wiadomosci.onet.pl/2092943,12,na_gr...ciana,item.html

    http://fakty.interia.pl/swiat/news/egipt-b...-gaza,1409139,4

    http://www.tvp.info/informacje/swiat/niezn...-granicy-z-gaza

    http://konflikty.wp.pl/kat,1020351,title,E...,wiadomosc.html

    Czyżby już nie tylko Żydzi nie lubili Palestyńczyków ❓

    Morze Śródziemne powstało w wyniku potopu ?

    http://www.polskieradio.pl/nauka/strumiend...iku_potopu.html

    A może to był ten biblijny potop ❓

    Match
    Participant
    #82751

    1.Z tego co się dowiedziałem z rozmowy z Palestyńczykiem z izraelskim paszportem (brzmi to nieco dziwnie, ale jest takich całkiem sporo), to sami Palestyńczycy są mocno podzieleni i zupełnie co innego uważają tacy jak on (z izraelskim paszportem), zupełnie co innego ci z terenów autonomii, a jeszcze co innego ze Strefy Gazy, z tym że jak mówił Ci ostatni nie cieszą się sympatią dwóch pozostałych grup.2. Mało prawdopodobne - 5 mln lat temu to zbyt odległa data, aby została zapisana w Biblii. Już raczej są to jakieś reminescencje końca epoki lodowcowej.Aczkolwiek co do samej możliwości takiego powstania Morza Śródziemnego, to czemu nie. Podobno Czarne powstało w identyczny sposób.

    Barusz
    Participant
    #82752

    Z kolei w "Dzikiej Przyszłości" Morze Śródziemne jest wielką suchą pustynią po której łażą kraby upodobnione do wielbłądów - więc, istotnie, dlaczego nie 😉

    Eviva
    Participant
    #82754

    Z kolei w "Dzikiej Przyszłości" Morze Śródziemne jest wielką suchą pustynią po której łażą kraby upodobnione do wielbłądów - więc, istotnie, dlaczego nie 😉

    U Wellsa, w "Wehikule czasu", też była o tym mowa - paskudny obrazeczek.

    Galactica
    Participant
    #82796

    Morze Śródziemne musiało na pewien czas zniknąć i zniknie w przyszłości. Oglądałem raz film dok w którym była mowa o zamknięciu się Cieśniny Giblartarskiej. Tylko nacisk spowodowany przez afrykańską płyte kontynentalną spowodował jej ponowne otwarcie. Tylko że ta sama płyta je zamkneła i ponownie zamknie. Być może na dobre. Jak powszechnie wiadomo płyty się cały czas ruszają ale to całkiem inny temat. Co do boblijnego potopu to inny film dok. mówił o jakimś gościu który pare tysięcy lat temu żył w Mezopotamii i miał pecha. Tylko że chodziło tam o rzeke Tygrys a nie o cały świat.

    Romek 63
    Participant
    #82934

    Nieznane cywilizacje Amazonii

    No proszę jakie to jeszcze duże archeologiczne odkrycia nas czekają 🙄 Zresztą to było nawet do przewidzenia, bo Ameryka Pd. jest kontynentem mało zbadanym pod tym względem nawet mniej niż Afryka.

    Galactica
    Participant
    #82944

    O ile mnie pamięć nie myli to w Amazoni żyją prawdziwi Indianie którzy z naszą cywilizacją mają takie doświadczenie że strzelali do helikoptera z łuku.

    Romek 63
    Participant
    #83359

    Pierwsi Europejczycy

    http://www.rp.pl/artykul/409541_Pierwsi_Europejczycy_.html

    No proszę - jesteśmy Europejczykami już co najmniej od 1,6 mln. lat 😆

    Galactica
    Participant
    #83374

    No jesteśmy od zawsze. Tylko nie wiem (albo wiem) dlaczego na siłę mówiono ludziom że nimi będą dopiero jak wejdziemy do UE?

    Romek 63
    Participant
    #83408

    No jesteśmy od zawsze. Tylko nie wiem (albo wiem) dlaczego na siłę mówiono ludziom że nimi będą dopiero jak wejdziemy do UE?

    Dobre ;D

    Galactica
    Participant
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 207 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.
searchclosebars linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram